Walentynkowe drzewo z odcisków palców

Co robić w Walentynki? Może wspólnie przygotować ozdobę na ścianę, jak drzewo z odcisków palców? Można też wykonać taką dekorację samodzielnie, jako prezent dla bliskiej osoby. Dzieci mogą zrobić drzewo dla rodziców czy dziadków. Co jest niezbędne by takie drzewko zrobić? Potrzebujemy 2 kartek papieru, czarnego markera, 2 kolorów tuszu (najlepiej czerwony i różowy) lub 2 farbek, a także nożyczek i ołówka.

Jedną kartkę papieru składamy na pół i rysujemy na niej połówkę serca, a następnie wycinamy. Odrysowujemy kształt serca na drugiej kartce, malujemy wewnątrz pień drzewa i gałęzie, a następnie przy pomocy farbek lub tuszu tworzymy liście. Jak? Odbijając barwne plamy swoimi palcami! Jeśli przyłożymy drugą kartkę, z otworem w kształcie serca w tym samym miejscu, nie wyjdziemy poza ramę i stworzymy piękne drzewo-serce. Następnie wystarczy wydłużyć nieco pień i gotowe! 

Zwierzątko z serduszek

Życzenia na Walentynki mogą się znaleźć w pięknej, kupionej w sklepie kartce, ale można również samodzielnie taką kartkę przygotować. Można też wykonać zwierzątko z serduszek specjalnie na tą okazję, a do tego dołączyć życzenia - na przykład napisać je na drugiej stronie. Wystarczy wyciąć z kolorowego papieru, pianki czy filcu serca różnej wielkości. Następnie przyklejamy je w odpowiedni sposób, aby stworzyły konkretny kształt - na przykład sowy, biedronki czy pieska. W zależności od tego co nam podsuwa wyobraźnia lub jakie zwierzę najbardziej lubi bliska naszemu sercu osoba. 

Serce z pomponikami

Walentynki DIY cieszą się coraz większą popularnością. Co za tym idzie, coraz więcej osób pragnie przygotować coś szczególnego dla bliskiej osoby. Sprawdzić może się na przykład serce z pomponikami. Wygląda słodko i jest solidną ozdobą - można bowiem użyć do jego przygotowania drewna czy sklejki. Warto poszukać takich elementów w kształcie serca na przykład w sklepie papierniczym. Jeśli znajdziemy, możemy też kupić litery lub słowa wycięte w drewnie. Wybierzmy napis "miłość" czy "love".

Najpierw malujemy serce i napis farbami akrylowymi. Następnie przylepiamy litery do serca przy pomocy gorącego kleju. Potem dodajemy inne ozdoby - na przykład wycięte z filcu serca. Możemy je też namalować lub użyć naklejek. Kupmy też pompony na taśmie i obklejmy nią całe serce. Nie jest to drogie, a efekt będzie niezwykły!

Papierowe serce na korku

Co będzie potrzebne do wykonania papierowych serc na korku? Papier kolorowy, z którego wycinamy serca, składamy je w harmonijkę i robimy w nich dziury dziurkaczem. Przeciągamy przez całość patyczek do szaszłyków ostrą końcówką do dołu. Następnie wbijamy go w korek. Efekt? Piękne, ozdobne serce do postawienia na stole czy na półce!

Walentynkowe drzewka

Drzewka wykonane z serduszek? To znakomity prezent dla ukochanego czy ukochanej! Takie piękne ozdoby na pewno będą stanowić też świetny dodatek do salonu czy sypialni. Można je wykonać z papieru kolorowego czy filcu, ale drzewka mogą powstać z różnych elementów. Do podstawy wykonanej na przykład z kartonu można przytwierdzić sztuczne kwiaty, a nawet zapakowane w folię cukierki. 

Zobacz także:

Obrazki z serduszkami

Co robić w Walentynki? Można wykonać specjalne obrazki z serduszkami - do powieszenia na ścianie czy ustawienia na półce. Najlepiej wykonać całą serię, by dekoracja była jeszcze okazalsza. Serca można przykleić do ozdobnego kartonu i oprawić w ramkę lub namalować czy przylepić do płótna. Z czego wykonać takie serca? Na przykład z włóczki, z filcu, z brokatu, z konfetti czy z koronki. Warto by każde było inne. Co będzie je łączyć? Kolor! Czerwone czy różowe serca najlepiej sprawdzą się w Walentynki!

Kwitnąca litera rozpoczynająca imię ukochanej

W Walentynki warto podarować bliskiej osobie coś wyjątkowego. Dobrym pomysłem może być własnoręcznie przygotowana ozdoba - na przykład pierwsza litera imienia. Potrzebna będzie duża litera z kartonu, sztuczne kwiaty, klej i nożyczki, a także farba - jeśli chcemy zmienić kolor kartonu. Z litery odcinamy przód, a w jej wnętrzu przyklejamy sztuczne kwiaty. 

Walentynkowe wazony z brokatem

Walentynki DIY mogą zaowocować przeróżnymi, samodzielnie wykonanymi ozdobami. Można na przykład przygotować dekoracyjne wazony. Z czego? Ze słoików czy plastikowych opakowań po kosmetykach. Trzeba je pomalować i ozdobić - można do tego użyć brokatu, ale można też wykorzystać inne elementy - w tym na przykład drewniany napis, który przytwierdzamy przy pomocy gorącego kleju lub zawieszamy na ozdobnej tasiemce. Takie napisy bez trudu zamówimy online lub kupimy w sklepach papierniczych. Opakowania czy słoiki można również obkleić dekoracyjnymi wstążkami.