Serial „Wednesday” z Jenną Ortegą w roli córki Addamsów (nominowaną za to do Złotego Globu) podbił nasze serca. A jej taniec zawładnął wszystkimi. Jednak mimo tego, że produkcja biła i nadal bije rekordy oglądalności, chwilę trzeba było poczekać na oficjalne potwierdzenie, że zobaczymy 2. sezon i to na platformie Netflix. W ostatnich tygodniach pojawiły się obawy, że serial wróci, ale na inną platformę. Na szczęście Wednesday wraca na Netfliksa! Oto wszystko, co wiemy o kontynuacji hitu.

„Wednesday” podbija serca użytkowniczek i użytkowników Netfliksa

Na Netfliksie wciąż święci triumfy spin-off „Rodziny Addamsów” – serial „Wednesday” z Jenną Ortegą w tytułowej roli, którego producentem wykonawczym i jednym z reżyserów jest Tim Burton. Produkcja opowiadająca o córce Morticii i Gomeza z miejsca zyskała uznanie widowni i krytyki. Została doceniona jako udana makabreska łącząca teen dramę z kryminalnym wątkiem.

Użytkownicy i użytkowniczki mediów społecznościowych wciąż tańczą, jak Wednesday w 4. odcinku i stylizują się na bohaterkę – outsiderkę z sarkastycznym poczuciem humoru i zamiłowaniem do horroru. Wśród zachwyconych głosów bezustannie pojawiały się pytania o możliwą kontynuację serii. Tuż po premierze, w wywiadzie dla „TVLine”, showrunnerzy i scenarzyści Miles Miller i Al Gough opowiedzieli, jakie są szanse na nowe odcinki.

„Wednesday” 2. sezon – będzie kontynuacja serialu Netfliksa! To oficjalne

6 stycznia 2023 roku nareszcie Netflix oficjalnie potwierdził, że 2. sezon „Wednesday” powstanie! W sieci wybuchła euforia. Tym bardziej że zapowiedzi towarzyszyło wideo z ukochaną bohaterką. Scenom z 1. sezonu towarzyszy narracja Jenny Ortegi:

W ciągu ostatnich kilku tygodni byłam ścigana, nawiedzana i naśladowana miliony razy w internecie – mówi Wednesday w wideo, odnosząc się do swojego kultowego już tańca, który zainspirował choćby niezliczone tiktoki. – To była czysta tortura… Dziękuję – dodaje córka Addamsów. I posyła nam swój uśmieszek.

W tle piosenka Lady Gagi, która zawdzięcza w zasadzie serialowi drugie życie po latach. Zresztą sama wokalistka pokusiła się, by odtworzyć słynny taniec.

Na oficjalnym koncie serialu na Instagramie pojawiło się także zdjęcie obsady, która cieszy się z rychłego powrotu na plan.

Jeszcze zanim Netflix oficjalnie potwierdził, że Wednesday powróci, Miles Miller i Al Gough uspokajali fanki i fanów serialu o tej mrocznej młodej bohaterce, zapewniając, że planują kontynuację „Wednesday”. Bardzo szybko po premierze produkcji opowiadali, że mają pomysł na 2. sezon serialu. Czego można się po nim spodziewać?

„Wednesday” 2. sezon – o czym będzie?

Po zakończeniu pierwszej odsłony zostało kilka niedopowiedzeń, które trzeba będzie wyjaśnić. Showrunnerzy nie zdradzają na ten moment żadnych szczegółów odnośnie samej fabuły kontynuacji, wiadomo jednak, że w kolejnej części chcą „popracować” nad swoimi bohaterkami i bohaterami. 

Przede wszystkim chcieliby pogłębienia psychologicznego postaci, w którą w mistrzowskim stylu wcieliła się Jenna Ortega. Gdy Wednesday odkrywa kolejne warstwy różnych tajemnic, które się przed nią odsłaniają, zaczyna postrzegać siebie, swoją rodzinę i przyjaciół w nowym świetle.

Serial tak naprawdę opowiada o dziewczynie, która widzi świat w czerni i bieli i dowiaduje się, że istnieją odcienie szarości – mówi Gough.

Twórcy przyznają, że zachowując rys Wednesday jako outsiderki, chcieliby położyć większy nacisk na pokazanie kłopotów i udręk bycia nastolatką, nieco bardziej skontaktować ją z jej emocjami. Myślę, że jak każda relacja czy też każda przyjaźń, może się to skomplikować przez inne czynniki. To nigdy nie będzie gładka żegluga. I ona tak naprawdę uczy się poruszać się po wzlotach i upadkach przyjaźni – dodaje showrunner.

„Wednesday” 2. sezon – obsada. Kto dostanie więcej przestrzeni?

Na tym nie koniec. W tej samej rozmowie Miller i Gough zdradzili, że w 2. sezonie „Wednesday” chcieliby również skupić się na rozwinięciu postaci drugoplanowych, które w 1. odsłonie są dość szablonowe. Mowa przede wszystkim o pozostałych członkach i członkiniach rodziny Addamsów: matce Wednesday, Morticii (Catherine Zeta-Jones), ojcu Gomezie (Luis Guzmán) i młodszym bracie Pugsleyu (Isaac Ordonez).

Czuliśmy, że ledwo dotknęliśmy powierzchni, jeśli chodzi o te postacie, a aktorzy są tak niesamowici w tych rolach. Catherine jest, jak sądzę, ikoniczną Morticią. Relacja między Wednesday i Morticią jest również kluczowa dla serialu, a idea, że Wednesday próbuje wykuć swoją własną ścieżkę poza rodziną, jest ważna – twierdzi Miller. Jeżeli dostaniemy 2. sezon, zdecydowanie chciałbym pokazywać rodzinę, tak jak zrobiliśmy to w tym sezonie w kilku odcinkach – zapewnia współscenarzysta.

Jeśli chodzi o postacie, w których obsadzeni zostali Christina Ricci (aktorka, która zagrała Wednesday w latach 90., w spin-offie „Rodziny Addamsów” wcieliła się w nauczycielkę, Marilyn Thornhill), Gwendoline Christie,  Hunter Doohan, Percy Hynes White czy Joy Sunday, na ten moment nie wiadomo, jakie plany mają wobec nich twórcy serialu.

Wiadomo natomiast, że w kolejnej odsłonie twórcy chcą więcej uwagi poświęcić postaci Enid, w którą wcieliła się Emma Myers.

„Wednesday” 2. sezon – Enid i siostrzeństwo

W rozmowie z „The Hollywood Reporter”, która ukazała się pod koniec grudnia, showrunnerzy  wyjaśnili, że zamierzają rozwinąć wątek postaci Jenny Ortegi i Emmy Myers – jednak nie w wymiarze romantycznym, jak można by było się spodziewać. Rzecz skoncentruje się na idei siostrzeństwa.

Dla nas serial jest tak naprawdę o kobiecej przyjaźni, w której centrum znajdują się Wednesday i Enid – stwierdził Gough.

Przypomnijmy, że produkcja Netfliksa, choć wzbudziła ogólnoświatowy entuzjazm, za ten konkretny  wątek została skrytykowana. Serialowi zarzucono queerbaiting, gdyż z materiałów promocyjnych można było wyciągnąć wniosek, iż dziewczyny zostaną parą. Teraz twórcy przyznali, że nie zamykają się na taką możliwość, jednak na ten moment ważniejsza jest relacja koleżeńska.

Idea siostrzeństwa jest kluczem do serialu. Niczego nie wykluczamy, bo czasami postacie się ujawniają, za to zresztą kochamy telewizję, że jest to organiczna podróż. Mamy mapę drogową i chcielibyśmy wybierać trasy, które prowadzą w nieoczekiwanych kierunkach. Jesteśmy więc otwarci na wszystko. Chcemy odkrywać tę przyjaźń pod każdym względem, ale nie będziemy kierować się sugestiami fanów, bo czasem mogą nas skierować w niewłaściwą stronę. Po prostu trzeba być naprawdę otwartym, aby zobaczyć, jak rozwijają się te postacie i ta przyjaźń – zwrócił uwagę Miller.

„Wednesday” 2. sezon – kiedy premiera

Netflix jeszcze nie podał nawet orientacyjnej daty premiery 2. sezonu  „Wednesday”, ale mamy nadzieję, że listopad 2023 roku nie jest zbyt wygórowanym marzeniem. Przypomnijmy, że seria zadebiutowała na platformie streamingowej w listopadzie 2022 roku.