Serial „Wednesday” z Jenną Ortegą w roli córki Addamsów (nominowaną za to do Złotego Globu) podbił nasze serca. A jej taniec zawładnął wszystkimi. Jednak mimo tego, że produkcja biła i nadal bije rekordy oglądalności, chwilę trzeba było poczekać na oficjalne potwierdzenie, że zobaczymy 2. sezon i to na platformie Netflix. W pewnym momencie pojawiły się obawy, że serial wróci, ale na inną platformę. Na szczęście Wednesday wraca na Netfliksa! Oto wszystko, co wiemy o kontynuacji hitu.

„Wednesday” podbija serca użytkowniczek i użytkowników Netfliksa

Na Netfliksie bezustannie triumfy świeci spin-off „Rodziny Addamsów” – serial „Wednesday” z Jenną Ortegą w tytułowej roli, którego producentem wykonawczym i jednym z reżyserów jest Tim Burton. Produkcja opowiadająca o córce Morticii i Gomeza z miejsca zyskała uznanie widowni i krytyki. Została doceniona jako udana makabreska łącząca teen dramę z kryminalnym wątkiem.

Użytkownicy i użytkowniczki mediów społecznościowych wciąż tańczą, jak Wednesday w 4. odcinku i stylizują się na bohaterkę – outsiderkę z sarkastycznym poczuciem humoru i zamiłowaniem do horroru. Wśród zachwyconych głosów bezustannie pojawiały się pytania o możliwą kontynuację serii. Tuż po premierze, w wywiadzie dla „TVLine”, showrunnerzy i scenarzyści Miles Miller i Al Gough opowiedzieli, jakie są szanse na nowe odcinki.

„Wednesday” 2. sezon – będzie kontynuacja serialu Netfliksa! To oficjalne

6 stycznia 2023 roku nareszcie Netflix oficjalnie potwierdził, że 2. sezon „Wednesday” powstanie! W sieci wybuchła euforia. Tym bardziej że zapowiedzi towarzyszyło wideo z ukochaną bohaterką. Scenom z 1. sezonu towarzyszy narracja Jenny Ortegi:

W ciągu ostatnich kilku tygodni byłam ścigana, nawiedzana i naśladowana miliony razy w internecie – mówi Wednesday w wideo, odnosząc się do swojego kultowego już tańca, który zainspirował choćby niezliczone tiktoki. – To była czysta tortura… Dziękuję – dodaje córka Addamsów. I posyła nam swój uśmieszek.

W tle piosenka Lady Gagi, która zawdzięcza w zasadzie serialowi drugie życie po latach. Zresztą sama wokalistka pokusiła się, by odtworzyć słynny taniec.

Na oficjalnym koncie serialu na Instagramie pojawiło się także zdjęcie obsady, która cieszy się z rychłego powrotu na plan.

Jeszcze zanim Netflix oficjalnie potwierdził, że Wednesday powróci, Miles Miller i Al Gough uspokajali fanki i fanów serialu o tej mrocznej młodej bohaterce, zapewniając, że planują kontynuację „Wednesday”. Bardzo szybko po premierze produkcji opowiadali, że mają pomysł na 2. sezon serialu. Czego można się po nim spodziewać?

Zobacz także:

„Wednesday” 2. sezon – o czym będzie?

Po zakończeniu pierwszej odsłony zostało kilka niedopowiedzeń, które trzeba będzie wyjaśnić. Showrunnerzy nie zdradzają na ten moment żadnych szczegółów odnośnie samej fabuły kontynuacji, wiadomo jednak, że w kolejnej części chcą „popracować” nad swoimi bohaterkami i bohaterami. 

Przede wszystkim chcieliby pogłębienia psychologicznego postaci, w którą w mistrzowskim stylu wcieliła się Jenna Ortega. Gdy Wednesday odkrywa kolejne warstwy różnych tajemnic, które się przed nią odsłaniają, zaczyna postrzegać siebie, swoją rodzinę i przyjaciół w nowym świetle.

Serial tak naprawdę opowiada o dziewczynie, która widzi świat w czerni i bieli i dowiaduje się, że istnieją odcienie szarości – mówi Gough.

Twórcy przyznają, że zachowując rys Wednesday jako outsiderki, chcieliby położyć większy nacisk na pokazanie kłopotów i udręk bycia nastolatką, nieco bardziej skontaktować ją z jej emocjami. Myślę, że jak każda relacja czy też każda przyjaźń, może się to skomplikować przez inne czynniki. To nigdy nie będzie gładka żegluga. I ona tak naprawdę uczy się poruszać się po wzlotach i upadkach przyjaźni – dodaje showrunner.

Tymczasem, Jenna Ortego w czerwcu 2022 zdradziła kilka szczegółów dotyczących 2. sezonu serialu w rozmowie z Elle Fanning stworzoną w ramach cyklu magazynu „Vanity Fair” Actor on actor. Wednesday będzie... jeszcze bardziej mroczna.

 Postanowiliśmy położyć nieco większy nacisk na elementy horroru. Nasza opowieść ma lekki ton. W serialu takim jak ten – z wampirami i wilkołakami – nie chcesz traktować się zbyt poważnie. Wyrzucamy do kosza jakiekolwiek sugestie dotyczące romantycznych zainteresowań Wednesday, co jest naprawdę świetne – powiedziała aktorka, która po premierze pierwszego sezonu otwarcie krytykowała wątek trójkąta miłosnego, w który zamieszana była jej bohaterka.

„Wednesday” 2. sezon – obsada. Kto dostanie więcej przestrzeni?

Na tym nie koniec. W tej samej rozmowie Miller i Gough zdradzili, że w 2. sezonie „Wednesday” chcieliby również skupić się na rozwinięciu postaci drugoplanowych, które w 1. odsłonie są dość szablonowe. Mowa przede wszystkim o pozostałych członkach i członkiniach rodziny Addamsów: matce Wednesday, Morticii (Catherine Zeta-Jones), ojcu Gomezie (Luis Guzmán) i młodszym bracie Pugsleyu (Isaac Ordonez).

Czuliśmy, że ledwo dotknęliśmy powierzchni, jeśli chodzi o te postacie, a aktorzy są tak niesamowici w tych rolach. Catherine jest, jak sądzę, ikoniczną Morticią. Relacja między Wednesday i Morticią jest również kluczowa dla serialu, a idea, że Wednesday próbuje wykuć swoją własną ścieżkę poza rodziną, jest ważna – twierdzi Miller. Jeżeli dostaniemy 2. sezon, zdecydowanie chciałbym pokazywać rodzinę, tak jak zrobiliśmy to w tym sezonie w kilku odcinkach – zapewnia współscenarzysta.

Jeśli chodzi o postacie, w których obsadzeni zostali Christina Ricci (aktorka, która zagrała Wednesday w latach 90., w spin-offie „Rodziny Addamsów” wcieliła się w nauczycielkę, Marilyn Thornhill), Gwendoline Christie, Hunter Doohan, Percy Hynes White czy Joy Sunday, na ten moment nie wiadomo, jakie plany mają wobec nich twórcy serialu.

Wiadomo natomiast, że w kolejnej odsłonie twórcy chcą więcej uwagi poświęcić postaci Enid, w którą wcieliła się Emma Myers.

Z kolei ramach wydarzenia Tudum, które miało miejsce w czerwcu 2023 ujawniono, że rodzina Addamów się powiększy! Wiemy to od wspomnianej Emmy Myers, która była gościnią wydarzenia. Młoda aktorka udostępniła specjalny film, nad którym pracowano w drugim sezonie. Wyznała też, że „fabuła nowej serii jest tak ściśle tajna, nawet obsada nie wie do końca, co się wydarzy”.

Jedno jest pewne: skoro nowa postać należy do klanu Addamsów, to bardzo możliwe, że znamy ją innych produkcji. Wiele wskazuje na to, że będzie nią kuzyn Itt! Chciałabym, żeby w serialu pojawił się kuzyn Itt – przyznaje w opublikowanym przez Netflix wideo Jenna Ortega. Kuzyn Itt to postać, która składa się wyłącznie z włosów, nosi melonik i okulary przeciwsłoneczne, mówi bełkotem i jest rozumiana tylko przez rodzinę Addamsów.

Pozostali członkowie ekipy stawiają na babcię głównej bohaterki, która jest czarownicą świetnie znającą się na magicznych miksturach.

„Wednesday” 2. sezon – Enid i siostrzeństwo

W rozmowie z „The Hollywood Reporter”, która ukazała się pod koniec grudnia, showrunnerzy  wyjaśnili, że zamierzają rozwinąć wątek postaci Jenny Ortegi i Emmy Myers – jednak nie w wymiarze romantycznym, jak można by było się spodziewać. Rzecz skoncentruje się na idei siostrzeństwa.

Dla nas serial jest tak naprawdę o kobiecej przyjaźni, w której centrum znajdują się Wednesday i Enid – stwierdził Gough.

Przypomnijmy, że produkcja Netfliksa, choć wzbudziła ogólnoświatowy entuzjazm, za ten konkretny  wątek została skrytykowana. Serialowi zarzucono queerbaiting, gdyż z materiałów promocyjnych można było wyciągnąć wniosek, iż dziewczyny zostaną parą. Teraz twórcy przyznali, że nie zamykają się na taką możliwość, jednak na ten moment ważniejsza jest relacja koleżeńska.

Idea siostrzeństwa jest kluczem do serialu. Niczego nie wykluczamy, bo czasami postacie się ujawniają, za to zresztą kochamy telewizję, że jest to organiczna podróż. Mamy mapę drogową i chcielibyśmy wybierać trasy, które prowadzą w nieoczekiwanych kierunkach. Jesteśmy więc otwarci na wszystko. Chcemy odkrywać tę przyjaźń pod każdym względem, ale nie będziemy kierować się sugestiami fanów, bo czasem mogą nas skierować w niewłaściwą stronę. Po prostu trzeba być naprawdę otwartym, aby zobaczyć, jak rozwijają się te postacie i ta przyjaźń – zwrócił uwagę Miller.

„Wednesday” 2. sezon – Michael Keaton dołączy do obsady?

W marcu 2023 roku świat obiegła sensacyjna (choć niepotwierdzona oficjalnie) wiadomość: w 2. sezonie „Wednesday” obok Jenny Ortegi na ekranie zobaczymy samego Michaela Keatona. Newsa przekazał serwis GiantFreakinRobot, według którego laureat dwóch Złotych Globów (za filmy „Lekomania” i „Bridman”) jest w trakcie rozmów na temat angażu. 

Na razie nie wiemy, kogo 71-letni gwiazdor Hollywood miałby zagrać. Portal, który jako pierwszy poinformował o tej możliwości, sugeruje, że chodzi o nowego dyrektora Nevermore. Jeśli plotki się potwierdzą, będzie to podwójna radość: niedawno głośno było bowiem o tym, że zarówno Keaton, jak i Ortega mają wystąpić w 2. części kultowego „Soku z żuka”, do którego realizacji przymierza się Burton.

 fot. Getty Images

„Wednesday” 2. sezon – kiedy premiera

Netflix jeszcze nie podał nawet orientacyjnej daty premiery 2. sezonu  „Wednesday”, ale mamy nadzieję, że listopad 2023 roku nie jest zbyt wygórowanym marzeniem. Przypomnijmy, że seria zadebiutowała na platformie streamingowej w listopadzie 2022 roku.