Lady Gaga z niespodziewanym hitem na koniec 2022 roku

Lady Gaga to postać, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Każdy, kto choć w minimalnym stopniu interesuje się show-biznesem, przynajmniej raz w życiu słyszał piosenkę gwiazdy lub oglądał film czy serial z jej udziałem. Pierwsza kobieta w historii, która w jednym roku zdobyła Grammy, Oscara, Złotego Globa i nagrodę BAFTA, po zakończeniu światowej trasy koncertowej The Chromatica Ball znów postanowiła skupić się na swojej karierze aktorskiej. Pod koniec listopada ruszyły zdjęcia do wyczekiwanej kontynuacji filmu „Joker” z Joaquinem Phoenixem, w którym amerykańska gwiazda zagra jedną z głównych ról. Mimo tego, że sławna artystka aktualnie nie udziela się w mediach i od pół roku nie wydała żadnej nowej piosenki, obecnie znów podbija międzynarodowe listy przebojów. Zastanawiacie się, jak to możliwe? Spieszymy z wyjaśnieniem!

„Bloody Mary” podbija TikToka dzięki „Wednesday”

Jeśli w ostatnim czasie zaglądaliście na TikToka oraz inne serwisy społecznościowe z pewnością natknęliście się na filmiki ze słynnym już tańcem głównej bohaterki nowego serialu Netfliksa, „Wednesday”.

Taneczny fragment bijącej rekordy popularności produkcji Tima Burtona szybko doczekał się licznych przeróbek, czyli tzw. editów. Największą furorę zrobił filmik, w którym oryginalną ścieżkę dźwiękową zastąpiono... utworem „Bloody Mary”, czyli starym kawałkiem Lady Gagi z jej bestellerowej płyty „Born This Way” z 2011 roku. Magia TikToka zrobiła swoje. Nieznana dotąd szerzej piosenka wokalistki sprzed ponad dekady nagle stała się viralowym hitem.

Ja dotąd, szczyt swojej popularności „Bloody Mary” zaliczyła 5 grudnia. Z ponad 2,6 odtworzeń w ciągu jednego dnia znalazła się wówczas na 25. miejscu najczęściej odtwarzanych piosenek na świecie w serwisie Spotify, wyprzedzając wiele aktualnych hitów topowych artystów. Nieoczekiwany sukces utworu sprawił, że francuski oddział wytwórni Universal Music po 11 latach od premiery postanowił wydać go jako oficjalny singiel i rozesłać do rozgłośni radiowych.

Warto wspomnieć, że całkiem podobna sytuacja miała już w tym roku miejsce w przypadku hitu Kate BushRunning Up That Hill”. Utwór z 1985 roku otrzymał drugie życie za sprawą poruszającej sceny z jednego z odcinków czwartego sezonu serialu „Stranger Things”.