Ikea (w porównaniu do innych marek globalnych) dosłownie rozpieszcza swoich klientów, niejedzących mięsa. Już na początku kwietnia 2019 roku w menu Ikea Bistro pojawi się nowa wegańska pozycja. Czy zachwyci tak samo, jak roślinne hot-dogi oraz klopsiki? Jesteśmy o tym przekonane, gdyż tym razem chodzi o lody! Na razie szwedzki gigant zdecydował się wprowadzić do swojej oferty tylko jeden smak lodów wegańskich – truskawkowy. Podejrzewamy jednak, że z biegiem czasu może się to zmienić. Okazuje się bowiem, że wegańskie i wegetariańskie propozycje w Ikea Bistro cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów na całym świecie (aż 10 procent wszystkich sprzedawanych hot-dogów, to właśnie te wegańskie!).

McDonald’s wprowadza do swojej oferty wegańskie nuggetsy! >>>

Wegańskie lody w ofercie Ikea Bistro – jaki jest skład wegańskich lodów z Ikea?

Nie musicie obawiać się składu wegańskich lodów z Ikea Bistro – są zrobione w pełni z naturalnych składników. Bazą lodów wegańskich z Ikea jest woda oraz purée truskawkowe. Co ważne, nie są słodzone cukrem, który został zastąpiony naturalnym słodzikiem z jabłek i sokiem z winogron. Wegański jest też oczywiście sam wafelek.

Niestety nie ogłoszono jeszcze, jaka jest cena wegańskich lodów truskawkowych z Ikea. Mamy zamiar jednak szybko to sprawdzić, bo już zaplanowałyśmy wege ucztę (i zakupy) w jednym ze sklepów Ikea!  

Boicie się przejścia na wegetarianizm? Wasza obecna dieta wcale może nie być lepsza! >>>