Być może pamiętacie tę scenę z Przyjaciół, w której Monica zaznacza na rysunku przedstawiającym ciało kobiety jej strefy erogenne, a Chandler nie może wyjść ze zdziwienia, że jest ich aż tyle. Choć serial ma już 25 lat(!), ta scena niestety nie straciła na aktualności i okazuje się, że braki, jeśli chodzi o znajomość mapy kobiecego ciała, mają nie tylko partnerzy, ale często także same zainteresowane. Niektóre strefy erogenne są oczywiste. O istnieniu innych być może nie wiedzieliście. No i kto nie pamięta pierwszych dreszczy, które wstrząsały całym ciałem przy najlżejszym muśnięciu dłoni TEJ osoby... Gdzie lubimy być dotykane?

Zobacz także: Obawiacie się zdrady? Te nieoczywiste sygnały mogą wskazywać, że coś jest nie w porządku >>>

Strefy erogenne - wewnętrzna strona ud

To chyba najbardziej oczywiste miejsce, ale co ciekawe - także najczęściej przez partnerów pomijane, bo nie chodzi o dotyk przy okazji, ale taki ze specjalną dedykacją, niespieszny i zmienny wedle potrzeb. Pieszczoty tego miejsca mogą sprawić więcej przyjemności, niż podejrzewacie!

Miejsca erogenne kobiet - kark 

Nawet szept w tej okolicy (od którego do pocałunku jeszcze daleko) przyprawia o dreszcze i to właśnie ten kierunek - im delikatniej z początku okolica karku będzie stymulowana, tym mocniejsze będą doznania. Wszystko przez to, że to miejsce naszpikowane jest zakończeniami nerwowymi. Delikatny dotyk i pocałunki złożone właśnie w tym miejscu najczęściej są obietnicą czegoś więcej.

Punkty erogenne - okolice pach

Dotknięte zbyt wcześnie mogą przyprawić nas o łaskotki. Za to jeśli poddać je pieszczotom w odpowiednim momencie, sprawią niesłychaną przyjemność (i mogą uzależniać). Jedyny warunek - nie macie przed sobą tabu jeśli chodzi o ciało. Warto poeksperymentować z intensywnością dotyku i wypracować w tej materii własny język, bo ten rodzaj czułości może być bardzo pobudzający dla obu stron.  

Strefy erogenne kobiet - powyżej wzgórka łonowego

Nieodkryta wyspa - rzadko kiedy bez wskazówek partnerzy docierają w to miejsce i zatrzymują się na dłużej. Ba, często wcale nie dostają od nas mapy z zatkniętą tu chorągiewką, a szkoda! Tymczasem miejsce tuż nad kością łonową jest nie tylko połączone zakończeniami nerwowymi bezpośrednio z genitaliami ale też, w dużym uproszczeniu, to właśnie tutaj powstają feromony.

Strefy erogenne u dziewczyn - dłonie

Zaskoczeni? Jak sie okazuje, dłonie to jedna z najsilniejszych stref erogennych! Dodatkowo, działa to w obie strony, bo dotyk ciała partnera silnie pobudza także nas same. Co więcej - wachlarz możliwości jest nieograniczony - muskanie, lekkie drapanie, uciskanie - to tylko na początek, bo pomysłowość ma się równie proporcjonalnie do wzrastającego między wami napięcia. Taka gra wstępna, która ma kontynuację długo później, często zaczyna się właśnie od pierwszego złapania za dłoń partnera i od tej pierwszej iskry.

Zobacz także:

Czułe miejsca dziewczyny - stopy

Tutaj jest trochę tak jak z okolicą pach - wiele par rezygnuje z dotykania tych miejsc, bo nieumiejętne działanie potrafi skutecznie spalić nastrój. Za to uciskanie albo zabawy palcami u stóp mogą okazać się ciekawym tropem.

Strefy erogenne żeńskie - usta

Jakkolwiek banalnie to brzmi, usta to najbardziej erogenna strefa - na wargach zlokalizowanych jest ponad 100 razy więcej zakończeń nerwowych, niż na opuszkach palców! Nawet lekki dotyk wywołuje wyrzut hormonu szczęścia. I co ważne - usta lubią nie tylko być całowane, ale także dotykane. I poza tym dużo więcej - wystarczy ruszyć wyobraźnią. 

Zobacz także: Masturbacja to dla Was tabu? Sprawdźcie, dlaczego warto to robić jak najczęściej >>>