Na ten moment czekali wszyscy fani Geralta z Rivii, który już niebawem pojawi się w serialowej produkcji Netflixa. Platforma wypuściła pierwsze oficjalne zdjęcia głównych bohaterów w tym oczywiście tytułowego Wiedźmina. Wiemy w końcu, jak w tej roli prezentować się będzie Henry Cavill, do tej pory znany przede wszystkim jako filmowy Superman. Jego wybór na odtwórcę postaci stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego, niezwykle popularnej nie tylko wśród miłośników literatury fantasy, ale także gier komputerowych, był bardzo szeroko komentowany w sieci i nie wszystkim przypadł do gustu. Niektórych więc Cavill będzie musiał bardzo przekonywać do swojego nowego aktorskiego wyzwania. Czy pomoże mu w tym charakteryzacja? Pierwsze efekty możecie zobaczyć sami - zajrzyjcie do galerii! >>> 

Netflix zdradził też, jak wyglądać będzie serialowa Yennefer, w którą wcieli się z kolei Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) oraz Ciri - zagra ją Freya Allan (Wojna światów, Kraina bezprawia). Oprócz tego wypuścił logo oraz pierwszy plakat serialu. Na resztę szczegółów musimy jeszcze trochę poczekać, ale więcej z pewnością dowiemy się po specjalnym panelu na San Diego Comic Con już 19 lipca z udziałem aktorów oraz showrunnerki serialu, Lauren S. Hissrich. Tam też zaprezentowany zostanie pierwszy oficjalny zwiastun. Nie możemy się doczekać!

Zobacz także: Seriale 2019: na te tytuły czekamy najbardziej

Serial „Wiedźmin” Netflixa - o czym będzie

Serial Wiedźmin, oparty na bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego, to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę Yennefer i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę Ciri. We trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

„Wiedźmin” serial - data premiery

Nie wiemy jeszcze, kiedy Wiedźmin pojawi się na platformie Netflix. Bardzo możliwe, że wydarzy się to jeszcze w tym roku, a jeśli tak, to najwcześniej w jego końcówce.

Zobacz także: „Wiedźmin” na Netflix - wśród fanów trwa burza wokół obsady serialu. O co poszło?