Kochany przez widzki i widzów oraz krytykę (nagrody i nominacje do kolejnych sypią się!) serial, którego drugi sezon był jeszcze bardziej doskonały niż ten pierwszy, ze świetnymi kreacjami aktorskimi, pełen śmiechu, ale i łez, powróci! Trzeci sezon serialu „Wielka” został oficjalnie potwierdzony. Nie mogło być inaczej po tym, jak zakończył się ostatni odcinek drugiego sezonu, ale po kolei...

„Wielka” – o czym jest serial

„Wielka” to produkcja bardzo, bardzo luźno nawiązująca do życia fascynującej postaci carycy Katarzyny II Wielkiej (wracając do lat szkolnych, na historii, kiedy przyszło do uczenia się o niej, można było odetchnąć: wreszcie jakaś kobieta u władzy, do tego jaka ciekawa!), która w XVIII wieku rządziła Rosją dzięki zamachowi stanu i wsławiła się wprowadzając wiele rewolucyjnych reform. Wśród nich były choćby reforma oświaty czy utworzenie pierwszej w Rosji szkoły dla dziewcząt. A tak na marginesie, Katarzyna brała też udział w rozbiorach Polski. A w ogóle nazywała się Zofia Fryderyka Augusta i była księżniczką anhalcką, wywodzącą się z Niemiec.

Produkcja Hulu niby osadzona jest w historycznych realiach (te scenografie, kostiumy i makijaże!), ale cudownie nawiązuje do dzisiejszych czasów. Feminizm, walka z dyskryminacją, toksyczne relacje rodzicielskie i wiele więcej znajdziemy w pierwszym i drugim sezonie. Ale podane w naprawdę zabawny sposób, jak i dający do myślenia. 

„Wielka” – 3. sezon potwierdzony

Wyczekiwany drugi sezon „Wielkiej” światło dzienne ujrzał 19 listopada 2021 roku. Pozostawił po sobie ogromny apetyt na więcej. W międzyczasie serial zdobył nominacje do Złotych Globów 2022 i innych nagród. Wszystko fajnie, ale co z kolejnymi odcinkami?

Szczęśliwie 12 stycznia 2022 roku na instagramowym koncie produkcji pojawiła się oficjalna informacja o tym, że „Wielka” powróci. Fanki i fani w komentarzach nie kryli ekscytacji i zachwytu.

„Wielka” 3. sezon – co się wydarzy

[Spoiler] W pierwszym sezonie mogliśmy oglądać młodziutką Katarzynę, która przybywa z Niemiec do Rosji, by poślubić swojego księcia z bajki, przystojnego cara Piotra. Pełna nadziei, przepełniona romantyzmem niestety srogo się rozczarowuje co do miłości, seksu, małżeństwa i swojego małżonka rzecz jasna. Kiedy jej próby, by go zmienić nie przynoszą rezultatu, rodzi się w niej bunt i nienawiść. Postanawia obalić męża i sama przejąć władzę, zreformować dziki kraj. W drugim sezonie wreszcie jej się udaje zdobyć tron! Piotr przeżywa, ale jest więziony przez żonę w swoich komnatach. Oboje oczekują narodzin syna Pawła. Katarzyna zgadza się także, by Piotr fundował jej seks oralny (bardzo doceniamy podejście twórców i twórczyń serialu do kwestii kobiecej seksualności i to, że łechtaczka i seks oralny znalazły tu swoje miejsce!). Wydaje się też, że Piotr się zaczyna zmieniać. Na to wszystko przyjeżdża matka Katarzyny (w tej roli świetna Gilian Anderson) i sprawy zaczynają się komplikować... Poza tym trwa konflikt z Turcją. Katarzyna próbuje dogadać się z sułtanem, ten jednak nie jest, jak się okazuje, nastawiony pokojowo. Szczęśliwie ciotka Piotra, Elżbieta, zjawia się w samą porę i zabija sułtana. Sezon drugi kończy się tak, że aresztowane zostają osoby, które planowały zamach stanu i obalenie Katarzyny, w tym nawet jej przyjaciółka Marial. Na wolności pozostaje za to Georgina. Tymczasem Katarzyna, chcąc nie chcąc, decyduje się zabić męża. Prawie jej się udaje, ponieważ... atakuje sobowtóra Piotra, który w tym momencie pojawia się w komnacie. Ups.

Czego zatem możemy spodziewać się w trzecim sezonie „Wielkiej”? Świeżo pogodzeni małżonkowie raczej nie będą w dobrych stosunkach po wyżej wspomnianej próbie zabójstwa. Zatem trzeba spodziewać się zawirowań w relacji Katarzyny i Piotra. Czy będzie chciał on wziąć odwet na żonie? Czy ona będzie dalej próbowała go zabić? Co powiedzą jej zaufani ludzie, którzy naciskali, by pozbyła się Piotra? Jakie intrygi knuje Georgina, która wróciła z Francji i udaje, że popiera reformatorskie pomysły Katarzyny? Co ze związkiem Marial i Grigora? I w ogóle co z nimi i innymi aresztowanymi osobami?! No i co z Turcją? W trzecim sezonie na pewno będzie się działo. A przecież dojdą do tego kolejne wątki! I to wszystko musi się pomieścić w zaledwie (jak dla nas) 10 odcinkach trzeciego sezonu!

Zobacz także:

„Wielka” 3. sezon – obsada oraz twórcy i twórczynie

Za produkcję i scenariusz „Wielkiej” odpowiada Tony McNamara. W rolach głównych występują docenieni za swoją grę Elle Fanning i Nicholaso Hoult („Był sobie chłopiec” – tak wciąż go pamiętamy z tej roli i nie możemy uwierzyć jak wyrósł!). W obsadzie pojawiają się także: Phoebe Fox, Adam Godley, Gwilym Lee, Charity Wakefield, Douglas Hodge, Sacha Dhawan, Bayo Gbadamosi i Belinda Bromilow. Kto jeszcze? Pewnie wkrótce się dowiemy!

„Wielka” 3. sezon – trailer

Jeszcze musimy poczekać na oficjalny zwiastun, ale na pewno damy wam o nim znać. 

„Wielka” 3. sezon – data premiery

Nie podano, kiedy ekipa wróci na plan, a co za tym idzie, kiedy planowana jest premiera trzeciego sezonu „Wielkiej”. Zapewne jednak będzie trzeba poczekać na nowe odcinki do 2023 roku.