Sukces polskiej marki Kulik. Jej projekty można kupić w najmodniejszej dzielnicy w Nowym Jorku

Jeśli jeszcze jej nie znacie, najwyższa pora nadrobić zaległości. Łódzka marka Kulik, na polskim rynku obecna od 2016 roku, właśnie podbija świat, a dokładnie Amerykę! Jej projekty – torebki i buty – od kwietnia można kupić za oceanem – w dodatku w najmodniejszej dzielnicy Nowego Jorku – SoHo! Konkretnie w prestiżowym butiku Flying Solo zlokalizowanym na Manhattanie obok salonów marek, takich jak Gucci, Moschino czy Celine. Po Chylak i Le Petit Trou to kolejna polska marka specjalizująca się w akcesoriach, która może pochwalić się międzynarodowym sukcesem. A my nie kryjemy dumy! Co ciekawe, to pierwsze miejsce, w którym produkty marki dostępne są stacjonarnie – dotychczas zakupy trzeba było robić w sieci (między innymi za pośrednictwem platformy Showroom.pl).

„Pracowałyśmy na to właściwie od momentu powstania marki Kulik. W tym roku mija pięć lat i cieszymy się, że to właśnie teraz zrobiłyśmy tak duży krok. Butik Flying Solo sam z nami się skontaktował, proponując współpracę. Ustalenia, kwestie formalne, wybór kolekcji, produkcja modeli, wysyłka produktów do Stanów Zjednoczonych trwały kilka miesięcy” – zdradziły nam założycielki marki Kulik – siostry Ewa i Sylwia Jeżewskie. 

,,Obecność w tak prestiżowym miejscu jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, a zarazem kolejnym krokiem w rozwoju naszej działalności. Mamy ogrom energii i mnóstwo pomysłów na kolejne projekty. To wydarzenie umocniło nas w przekonaniu, że ciężka praca, świetnie wykonany i unikalny produkt oraz pasja, z jaką prowadzimy naszą markę, przekłada się na efekty i sukces, a w konsekwencji tego daje nam szansę na spełnianie naszych modowych marzeń” – dodały. 

Kulik – co można znaleźć w ofercie polskiej marki? 

Za granicą będzie można kupić dokładnie ten sam asortyment, który dostępny jest w Polsce. A marka Kulik w swojej ofercie ma torebki i buty. Pierwsze, robione są ręcznie zgodnie z zasadami tradycyjnego rzemiosła z naturalnych skór garbowanych roślinnie – we współpracy z lokalnymi kaletnikami, rzemieślnikami i artystami. Wśród nich znajdziecie między innymi: klasyczne listonoszki, torebki na ramię w kształcie pudełka (Sugar Box), pakowne worki i ultramodne w tym sezonie torebki w kształcie półksiężyca. Ze skór brązowych (w kilku odcieniach do wyboru) i czarnych, gładkich lub tłoczonych na wzór krokodyla. Ciekawostka? Torebki mają wymienne paski, w tym – rewelacyjny multikolorowy pasek pleciony albo szeroki pasek wyposażony w małą kieszonkę. 


fot. materiały prasowe Kulik

Jeśli chodzi o buty, Kulik specjalizuje się w drewniakach (a tak się składa, że to jedne z najmodniejszych butów na wiosnę 2021, które w swoich szafach mają francuskie it-girls). Buty dostępne są w kilku odcieniach do wyboru, z zamszu lub litej skóry, wsuwane albo zapinane na pasek z klamerką. Po prostu świetne! A wszytko to pakowane w biodegradowalne opakowania. Tym samym marka udowadnia, że „luksus może być eko, a pragnienia ludzi warto godzić z potrzebami środowiska”. I jak tu jej nie lubić?