Oczy całego świata skierowane są obecnie w stronę Londynu, gdzie od tygodnia trwają rozgrywki w ramach turnieju tenisowego Wimbledon. Na londyńskich kortach nie mogło zabraknąć oczywiście polskiego akcentu i absolutnej liderki w świecie damskiego tenisa – Igi Świątek. Nie tak dawno 22-latka obroniła tytułu na French Open, w wielkim stylu powtarzając w Paryżu swój sukces sprzed roku. O zwycięstwie Polki głośno było nie tylko za sprawą obrony tytułu, co udało się osiągnąć po raz pierwszy od 2007 roku. Tematem wielu rozmów była również nagroda, która powędrowała w ręce Świątek. Zwycięstwo sprawiło bowiem, że na konto tenisistki wpłynęły 2 miliony 300 tysięcy euro, czyli 10 milionów 327 tysięcy złotych (końcowa kwota jest jednak dużo niższa ze względu na wysokie podatki we Francji).

Trwający obecnie Wimbledon przebija jednak międzynarodowe mistrzostwa Francji w tenisie. Wiemy dokładnie, ile otrzyma Iga za awans do ćwierćfinału oraz jaka kwota czeka na zwyciężczynię tegorocznych rozgrywek.

Ile Iga Świątek zarobiła podczas Wimbledonu?

Iga Świątek walczy obecnie w Londynie, gdzie trwa Wimbledon. Dotychczas 22-latce udało się wygrać z Lin Zhu, Sarą Dorribes Tormo i Petrą Martić. Wczoraj, w walce podczas meczu 1/8 finału turnieju, zagrała natomiast z reprezentującą Szwajcarię Belindą Bencic, którą pokonała ostatecznie po obronie dwóch meczboli. Tym samym Polka po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu. Zagranie w meczu 1/4 finału sprawi, że konto Świątek zasili niebanalna kwota 340 tysięcy funtów, co daje ponad milion 780 tysięcy złotych (dla porównania, sam udział w turnieju to honorarium w wysokości 207 tysięcy funtów, czyli nieco ponad miliona złotych).

Nagroda główna w turnieju powala na kolana i jest nieporównywalnie większa od kwoty, którą 22-latka otrzymała w Paryżu za zwycięstwo na French Open. Tenisistka, która wgra finał Wimbledonu otrzyma bowiem 2 miliony 350 tysięcy funtów, czyli 12 milionów 235 tysięcy złotych. Bez wątpienia jest więc o co walczyć. Trzymamy wobec tego kciuki za Igę, która już 11 lipca zagra o wejście do półfinału z Eliną Switoliną, czyli Ukrainką zajmującą obecnie 76. miejsce w rankingu WTA Race.