Historia związku Williama i Kate została opisana tak skrupulatnie jak chyba żadna inna relacja członków rodziny królewskiej. Trudno się jednak temu dziwić. Początek znajomości następcy brytyjskiego tronu i uwielbianej na całym świecie księżnej Cambridge przypadł przecież na rozkwit ery mediów społecznościowych, gdy newsy ze świata wyższych sfer stały się bardziej powszechne i dostępne niż kiedykolwiek wcześniej. Na parę od samego początku zwrócone był oczy niemal całego świata. Mimo to, udało im się pokonać początkowe kryzysy i zbudować udany, stabilny związek. Czy naprawdę są tak perfekcyjni, na jakich wyglądają? Oto prawda o ich związku.

William i Kate - jak się poznali?

Fani rodziny królewskiej doskonale wiedzą, że Kate i William poznali się na University of St. Andrews. Jak się jednak okazuje, ta wersja wydarzeń nie jest do końca zgodna z prawdą. Chociaż ich przyjaźń faktycznie zrodziła się dopiero po spotkaniu na uczelni, to okazuje się, że Kate i William poznali się na wiele lat przed rozpoczęciem studiów.

Według królewskiej biografki Kate Nicholls ścieżki pary po raz pierwszy skrzyżowały się już w 1991 roku, kiedy William był jeszcze uczniem podstawówki. Uczniowie ze szkoły Williama przyjechali bowiem kiedyś do szkoły Kate na mecz hokeja. Kate co prawda miała wtedy zaledwie 9 lat, ale podobno już wtedy uznała jego wizytę za niezwykle ekscytującą.

To był pierwszy raz, kiedy Kate spojrzała na młodego księcia, ale z pewnością nie ostatni - napisała Nicholls. 

O okolicznościach, w których William po raz pierwszy szczególnie zwrócił uwagę na Kate w studenckich czasach, krążą już legendy. Wersja, która powtarza się najczęściej mówi o tym, że stało się to podczas organizowanego na St Andrews pokazu mody. Kate miała mieć wtedy na sobie... bardzo prześwitującą sukienkę.

Inna wersja mówi o tym, że syn księcia Karola i księżnej Diany zagadał do Kate już w czasie pierwszego semestru, gdy dostrzegł ją podczas porannego joggingu. Oboje byli wtedy jednak w związkach, więc połączyły ich jedynie relacje przyjacielskie. Prawdą może być jednak to, że po pamiętnym pokazie mody William zaczął patrzeć na Kate w inny sposób.

William i Kate - początki związku

William i Kate nawiązali bliższą relację dzięki temu, że na drugim roku studiów zostali współlokatorami w akademiku. Książę Cambridge przyznał się nawet w jednym z wywiadów do tego, że w tamtym czasie próbował zaimponować Kate, gotując wymyślne dania. Jego starania najczęściej kończyły się jednak tak, że w całej kuchni unosił się swąd spalenizny. Przez żołądek do serca? No cóż, nie tym razem. Wspólne mieszkanie w końcu i tak na tyle ich do siebie zbliżyło, że zakochali się w sobie i postanowili zostać oficjalną parą.

William i Kate - chwilowe rozstanie

Według oficjalnych doniesień w związku Williama i Kate jak na razie pojawiła się tylko jedna rysa. Do poważnego kryzysu doszło na dość wczesnym etapie. Okazał się on na tyle poważny, że w 2007 roku para podjęła decyzję o rozstaniu. Co ciekawe, do zerwania miało dojść... przez telefon. Gdy Williamowi zebrało się na dyskusję na temat ich relacji, Kate miała być akurat w pracy. Pod koniec tej rozmowy nie byli już parą. Z wywiadu, którego Kate udzieliła przy okazji zaręczyn, dowiadujemy się, że nie miała zamiaru opłakiwać rozstania. W istocie krótko potem wybrała się na wakacje. Z perspektywy czasu ocenia, że wyszło im to na dobre.

Zobacz także:

Dowiadujesz się wtedy o sobie rzeczy, z których być może nie zdawałeś sobie sprawy. Myślę, że jest się młodym, związek potrafi cię kompletnie pochłonąć - wyjaśniła. Kate dodała nawet, że "ceni" sobie ten krótki czas spędzony oddzielnie.

Z kolei jeśli chodzi o Williama, to pomimo tego, że rozstanie wyniknęło z jego inicjatywy, to miał szybko pożałować tej decyzji. Tęsknił za Kate, dlatego zrobił wszystko, co w jego mocy, by wkrótce znów byli razem.

William i Kate - zaręczyny

William poprosił Kate o rękę podczas ich wspólnych wakacji w Kenii. Świat dowiedział się o tym z komunikatu, który 16 listopada 2010 roku wystosowali przedstawiciele Clarence House, czyli oficjalnej siedziby księcia Filipa i jego żony, księżnej Camilli. Nie jest tajemnicą, że ta wieść była sporym zaskoczeniem nie tylko dla opinii publicznej, ale nawet dla samej królowej. Elżbieta II jednak cieszyła się szczęściem swojego wnuka i otwarcie wyraziła zadowolenie z nadchodzącego royal wedding.

William i Kate - ślub

29 kwietnia 2011 roku, czyli dzień ślubu księcia Williama i Catherine Middleton, był ogromnym wydarzeniem. W Wielkiej Brytanii był nawet dniem wolnym od pracy. Przypomnijmy, że przejazd pary młodej na trasie z Opactwa Westminster do Pałacu Buckingham obserwował wiwatujący tłum, który liczył milion osób. Telewizyjną transmisję z wydarzenia miały z kolei obejrzeć ponad 2 miliardy widzów z całego świata.

Na liście gości znalazło się ponad 1900 osób. Wśród nich znalazły się gwiazdy, takie jak David i Victoria Beckhamowie, Elton John i jego mąż David Furnish, znany z roli Jasia Fasoli aktor Rowan Atkinson i wokalistka Joss Stone.

Szerokim echem w mediach odbiła się treść przysięgi złożonej przez Kate. Idąc z duchem czasu, wybranka księcia nie przyrzekła mu bowiem posłuszeństwa, łamiąc w ten sposób dotychczasową tradycję w rodzinie królewskiej.

W podróż poślubną para wybrała się na Seszele.

William i Kate - dzieci

William i Kate doczekali się do tej pory trojga potomstwa. Pierworodny syn pary, książę George Alexander Louis, przyszedł na świat 22 lipca 2013 roku. Niespełna dwa lata później, 2 maja 2015 roku, urodziła się jego młodsza siostra, księżniczka Charlotte Elizabeth Diana. Swoje trzecie dziecko William i Kate powitali 23 kwietnia 2018 roku. Ich drugi syn otrzymał imiona Louis Arthur Charles.

Zobacz najpiękniejsze zdjęcia Williama i Kate już teraz w naszej GALERII.