Uff, sporo się dzieje w ten weekend. Wiosna zaczyna się zdecydowanie. Jest coraz cieplej i można poczuć przypływ energii do działania. To jednak nie wszystko! Już dziś w nocy (27/28 marca) czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Do tego w niedzielę 28 marca około 20:40 rozpocznie się pierwsza wiosenna pełnia o intrygującej nazwie...

To najlepszy weekend dla twojego życia miłosnego w tym roku!

W ten weekend masz szansę poznać miłość lub dogadać się wreszcie z partnerką czy partnerem, wzniecić przygasły ogień pożądania! A więc odpal aplikację do randkowania albo zbierz się w sobie i zainicjuj rozmowę lub (seks)randkę! Wenus i Słońce w Baranie będą sprzyjać praktycznie osobom spod wszystkich znaków zodiaku. Wenus pozytywnie wpłynie na nasze nastawienie do siebie, jak i innych ludzi i pomoże nam w nawiązywaniu owocnych relacji czy też pogłębianiu więzi. Więc układ planet nam jak najbardziej nam pomaga, jednak - jak zwykle - wszystko jest w naszych rękach, wypada zrobić pierwszy rok! I choć ten weekend zapowiada się wyjątkowo i może być przełomowy dla naszych serc, to generalnie przed nami dobry czas. Sprawdźcie, co was czeka w kwietniu!

Zmiana czasu z zimowego na letni w 2021 rok

Mamy nadzieję, że miłosne i erotyczne uniesienia choć trochę osłodzą nam godzinę, którą dziś w nocy stracimy. Choć tyle, że będzie jaśniej. Zmiana czasu w Polsce nastąpi dziś, czyli nocy z soboty 27 marca na niedzielę 28 marca: o 2:00 w nocy należy przestawić zegarki na 3:00.

Jak się jednak okazuje, a w zasadzie jak wskazało zeszłoroczne badanie dla Money.pl, Polki i Polacy mają dość przestawiania zegarków - tak deklaruje dwie trzecie z nas. Zmiana czasu została wprowadzona na początku XX wieku, a obecne regulacje obowiązują od początku lat 90. Zmiany te postulowano i ostatecznie ustanowiono z kilku powodów, m.in. chodziło o oszczędzanie energii elektrycznej. Niestety okazało się, że zmiana czasu powoduje więcej problemów niż korzyści. Ilu z nas choć raz z powodu zmiany czasu zdarzyło się gdzieś zaspać, nie dotrzeć na czas na jakieś spotkanie, popełnić błąd w pracy czy w życiu? To jednak nie jest najgorsze. Przede wszystkim okazuje się, że przestawianie zegarków i skracanie snu o jedną niby tylko godzinę negatywnie wpływa na nasze zdrowie, prowadzi m.in. do pogorszenia koncentracji, ale ma też wpływ na występowanie ataków serca! Może więc najwyższy czas i pora wprowadzić na stałe czas zimowy lub letni? Pytanie tylko, który będzie lepszy. W każdym razie, pamiętajcie o zegarkach!

Czym jest Pełnia Robaczego Księżyca?

I kolejna sprawa, czyli Pełnia Robaczego Księżyca, która rozpocznie się w niedzielę 28 marca po godzinie 20:00. Niestety może ona wiązać się z bezsennością - jakby zmiany czasu zaburzającej nasz dotychczasowy rytm było mało. Ale nie tylko bezsenność może być wynikiem działania pełni na nas. Niektóre osoby mogą czuć się ogólnie gorzej, zauważyć spadek nastroju, można być bardziej wrażliwą na ból czy być rozdrażnioną lub rozdrażnionym.

Mimo wszystko, warto spojrzeć jutro w niebo i zobaczyć piękny, niezwykle jasno oświetlony księżyc.

 

Zobacz także: