Podczas gdy fani i fanki wciąż marzą o prawilnym sequelu „Wrednych dziewczyn” z oryginalną obsadą, twórcy i twórczynie kultowej komedii z 2004 roku pracują nad kolejną wariacją oryginalnej historii „Mean Girls”. Produkcja ma być filmową ekranizacją broadwayowskiej adaptacji klasyka z Lindsay Lohan, Rachel McAdams, Amandy Seyfried, Lacey Chabert i Lizzy Caplan w rolach głównych (kultowa komedia została przerobiona na musical i trafiła na deski teatru w 2017 roku, teraz historia zatacza koło, a opowieść o Cady i jej przyjaciółkach ponownie wraca na wielki ekran). Kto stoi za projektem?

Musicalowe „Wredne dziewczyny”: twórcy i twórczynie

Na początek dobra wiadomość: wydaje się, że jesteśmy w dobrych rękach. Po pierwsze, musicalowe „Wredne dziewczyny” zostaną zrealizowane przez wytwórnię Paramount Pictures, która odpowiadała również za pierwszą filmową wersję.

Po drugie, scenariusz nowych „Mean Girls” napisze Tina Fey, która stworzyła zarówno oryginał, jak i broadwayowską adaptację. Muzykę do tej ostatniej skomponował mąż Fey, Jeff Richmond – i on będzie odpowiedzialny za oprawę muzyczną ekranizacji musicalu.

Za kamerą staną Arturo Perez oraz Samantha Jayne, a słowa piosenek napisze Nell Benjamin.  

Jestem bardzo podekscytowana możliwością przywrócenia „Wrednych dziewczyn” na duży ekran — mówiła Tina Fey już w styczniu 2020 roku. Niesamowicie satysfakcjonujące było zobaczenie, ile film i musical znaczą dla widzów. Spędziłam 16 lat z tymi postaciami. Są moim Uniwersum Marvela i bardzo je kocham.

 „Wredne dziewczyny”: musical – obsada

9 grudnia 2022 roku ujawniono, kto znajdzie się w obsadzie filmowego musicalu „Wredne dziewczyny”. Nie trzymamy was dłużej w niepewności – kto wystąpi?

Cady zagra Angourie Rice, najbardziej znana z ról w serialach „Mare z Easttown” i „Black Mirror” oraz filmach „Spider-Man: Homecoming” i „Nice Guys. Równi goście”.

W Reginę George wcieli się Reneé Rapp, która grała również w broadwayowskim musicalu, a którą możecie kojarzyć z serialu HBO Max „Życie seksualne studentek”.

Zobacz także:

Janis Ian zagra Auli'i Cravalho, która do tej pory specjalizowała się w dubbingu – anglojęzyczna widownia doskonale zna jej głos m.in. z produkcji Disneya „Vaiana: Skarb oceanu”.

W roli najlepszego przyjaciela Janis, Damiana, wystąpi zdobywca nagrody Tony, do tej pory skupiający się na teatrze, Jaquel Spivey.

„Wredne dziewczyny”: musical – fabuła

Kultowa komedia „Wredne dziewczyny” sprzed dwóch dekad opowiada o licealistce Cady (Lindsay Lohan), która – spędziwszy dzieciństwo w Afryce – jako nastolatka wraz z rodzicami przenosi się do Stanów Zjednoczonych. By pomóc swojej nowej przyjaciółce Janis (Lizzy Caplan) dokonać zemsty na rządzącej szkołą Reginie George (Rachel McAdams), główna bohaterka dołącza do grupy Plastików, by rozsadzić ją od środka. Intrygi, rozczarowania, kłótnie... Kochamy „Mean Girls” za ten klimat.

Ponieważ broadwayowski musical opowiadał bardzo zbliżoną do filmowego oryginału historię, domyślamy się, że także w nowej ekranizacji fabuła będzie na niej bazować (prawdopodobnie zostanie jedynie nieco odświeżona, by dopasować ją do współczesnej rzeczywistości). Czy ma szansę dorównać pierwowzorowi?

Musicalowe „Wredne dziewczyny”: premiera

Nie ujawniono jeszcze przybliżonej daty premiery nowych, musicalowych „Wrednych dziewczyn”. Oczywiście poinformujemy was, gdy tylko coś się zmieni w temacie. Tymczasem przypomnijcie sobie trailer oryginału. W waszej opinii bardzo się zestarzał?