Choć temperatura jeszcze na to nie wskazuje (ale coraz śmielsze promienie słoneczne już tak), wiosna wreszcie nadeszła. A to oznacza, że pora wyciągnąć z szafy swój ulubiony biały T-shirt (o ile nie nosicie go cały rok). Influencerki i inne dziewczyny z branży mody nie mogły się doczekać i już to zrobiły. I nie tylko wszystkie go noszą, ale i robią to dokładnie tak samo. Nic dziwnego, to właśnie ten patent sprawia, że łatwiej przetrwać wciąż jeszcze chłodne dni. Pomysł jest genialny w swej prostocie, a wszystko co potrzebne na pewno już macie w swoich szafach. A więc, jak nosić biały T-shirt na przełomie sezonów? Zdradzamy stylizacyjny trik topowych it-girls!

Jak nosić biały T-shirt? Stylizacyjny trik influencerek na wczesną wiosnę 2024

By pójść w ślady influencerek, wystarczy biały T-shirt – i nie ma znaczenia, czy wolicie fasony bardziej podkreślające sylwetkę czy też oversize – w tej kwestii panuje pełna dowolność. Podobnie jak w doborze drugiego elementu garderoby, który zdaniem dziewczyn z branży mody stanowi wymarzoną parę dla koszulki. Chodzi bowiem o sweter. Pulower albo kardigan. Z dekoltem zaokrąglonym albo w kształcie litery V. Tylko tyle i aż tyle, bo influencerki biały T-shirt noszą po prostu pod sweter. Tak, by nieznacznie spod niego wystawał. Tu także panuje zresztą duża swoboda. Biała koszulka może wystawać spod swetra od dołu albo wyłaniać się nieśmiało przy dekolcie. Jak się wam podoba. Najważniejsza jest tu wygoda i praktyczny charakter trendu. 

Klasyczne połączenie wiosną jest niezastąpione. Tym bardziej, że – gdy w ciągu dnia robi się cieplej – sweter można po prostu zdjąć i zarzucić sobie na ramiona. To kolejny stylizacyjny trik, który choć prosty, podbił ostatnio serca dzieczyn z branży mody, co można było zaobserwować wśród gościń ostatnich fashion weeków. Miłośniczką trendu jest choćby słynna minimalistka Anouk Yve, która w naprawdę chłodne dni swetry nosi dwa: pulower z cienkiej dzianiny zakłada na biały T-shirt, a drugi – grubszy przewiązuje przy szyi. Nie zapominając także o marynarce. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Anouk Yve (@anoukyve)

Biały T-shirt pod sweter nosić można zresztą także w bardziej imprezowym wydaniu. Zestaw świetnie sprawdza się bowiem także w połączeniu ze spódniczką. Przykład daje, która postawiła na ultramodny model z półprzezroczystej koronki. To najlepszy dowód, że moda lubi kontrasty. 

Zauważcie, że do białego T-shirtu influencerki dobierają najcześciej równie proste swetry, w klasycznych, na ogół stonowanych kolorach. Pulowery szare, beżowe czy czarne. Intensywna czerwień jest tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę (ten wybór nie mógłby być bardziej zgodny z trendami). I słusznie, bo mając taki sweter (i biały T-shirt) w szafie, już nigdy nie powiecie: nie mam się w co ubrać. Są doskonałą bazą każdej stylizacji!

Więcej mody znajdziecie w najnowszym, kwietniowym numerze Glamour: