Aby mieć pewność, że jesteś w pełni przygotowana/y na ten czas – i że nie zaskoczy cię żadna retrogradacja Merkurego – zebrałyśmy tutaj wszystkie daty tego zjawiska oraz wyjaśniłyśmy, co każde z nich oznacza dla danego znaku zodiaku.

Kiedy Merkury wejdzie w retrogradacje w 2024 roku?

Na początek krótki spis dat. Zaznaczcie je w kalendarzu już teraz! Jak już wspomniałyśmy, nowy rok rozpoczęliśmy retrogradacją. 13 grudnia 2023 roku Merkury rozpoczął retrogradację, która trwała do 1 stycznia. Jej skutki mogą być jeszcze odczuwalne przez mniej więcej dwa tygodnie. Podobnie jak w 2023, w tym roku będziemy świadkami trzech retrogradacji.

  • 1-25 kwietnia 2024 roku
  • 5-28 sierpnia 2024 roku
  • 25 listopada – 15 grudnia 2024 roku

Co dzieje się podczas retrogradacji Merkurego?

Dla jasności: Merkury tak naprawdę się nie cofa. Mowa tutaj o złudzeniu optycznym, które sprawia wrażenie, jakby ta planeta się cofała. Ponieważ jest to najszybsza planeta w naszym Układzie Słonecznym, a także znajduje się blisko Ziemi, zjawisko to występuje około trzech do czterech razy w roku. Nazywamy je właśnie retrogradacją Merkurego.

Co retrogradacja Merkurego w 2024 roku oznacza dla twojego znaku zodiaku?

Merkury to planeta, która w astrologii odpowiedzialna jest za komunikację i technologię. Kiedy więc Merkury jest w retrogradacji, to właśnie te obszary są najczęściej zakłócane. Mogą wydarzać się rzeczy, nad którymi nie masz kontroli lub nie zostały prawidłowo przez ciebie ocenione. Dużo również zależy od tego, w jakim znaku zodiaku znajduje się w danym momencie planeta.

Wyjaśniamy, jak wpłynie na ciebie retrogradacja Merkurego w zależności od twojego znaku zodiaku.

Retrogradacja Merkurego od 1 do 25 kwietnia 2024 roku w Baranie

Kiedy Merkury w retrogradacji przejdzie przez impulsywny znak ognia – Baran, musisz być przygotowana/y na wyczerpanie poziomu swojej frustracji. Porywczy Baran zawsze chce iść do przodu, ale czuje się stopowany przez wsteczną energię Merkurego. W tym czasie zdecydowanie powinnaś/powinieneś uważać na to, co mówisz, a szczególnie, jak mówisz.

Najmniejsza różnica w tonie może prowadzić do nieporozumienia, a nawet kłótni. Spróbuj popracować nad swoją impulsywnością Barana i pomyśl dwa razy zanim coś zrobisz.

Zobacz także:

Retrogradacja Merkurego od 5 do 28 sierpnia 2024 roku w Pannie i Lwie

Kiedy Merkury w retrogradacji przemieszcza się przez konstelację Panny, zwykle w pracy idzie coś nie tak. Metody i sposoby, które zawsze działały, teraz działać nie będą. Podczas tej retrogradacji pamiętaj, aby dokładnie sprawdzać wszystko, zanim to oddasz.

Retrogradacja Merkurego od 25 listopada do 15 grudnia 2024 roku w Strzelcu

Żądny przygód Strzelec będzie znacznie spowolniony przez Merkurego w retrogradacji. Najlepiej będzie w tym czasie nie podróżować, bo mogą wydarzyć się niespodziewane przeszkody. Zgubiony bagaż, niejeżdżące pociągi? To może być standard.

Podczas tej retrogradacji należy przyjmować wszystko z dużą dawką dystansu i opanowania. Wiele rzeczy i tak nie zależy od ciebie i nie możesz ich zmienić. Skoncentruj się na swoim otoczeniu i domu, a wyjdziesz z tej retrogradacji bez szwanku.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.com