Musical, komedia romantyczna, film familijny, animowany i fantasy – te kategorie mogą opisać tylko jedną produkcję (Disneya – wiadomo). Chodzi o – „Disenchanted”, czyli „Rozczarowaną”Po 15 latach ponownie zobaczymy na ekranie Amy Adams jako Giselle, która w 2007 roku podbiła nasze serca w roli zakochanej w księciu dziewczyny. Jednak jego złowroga matka wyrzuca ją prosto z bajki do współczesnego Nowego Jorku. Tam czeka na nią przygoda i… prawdziwa miłość! O czym opowie druga część filmu w reżyserii Adama Shankmana („Lakier do włosów”, „Szkoła uczuć”) ? Mamy dla was dobrą wiadomość – na pewno będzie jeszcze więcej fantastycznych piosenek!

„Rozczarowana” – obsada

Kolejną świetną wiadomością jest ta, że na ekranie pojawi się duet sprzed 15 lat – Amy Adams w roli Giselle i Patrick Dempsey jako Robert. Gdy w styczniu 2021 roku aktor wyznał w jednym z amerykańskich programów telewizyjnych, że otrzymał właśnie scenariusz filmu, fani i fanki „Zaczarowanej” nie posiadali się z radości.

Na ekran powrócą także James Marsden jako książę Edward i Idina Menzel jako Nancy Tremaine. To jednak nie koniec! Do obsady dołączą również nowi aktorzy i aktorki: Maya Rudolph, która zastąpi Rachel Covery (złą królową), Yvette Nicole Brown, Jayma Mays, Oscar Nuñez oraz Gabriella Baldacchino jako Morgan, czyli córka Giselle i Roberta! Podekscytowana Amy Adams nie ukrywała swojej radości z powrotu na plan:

Tak miło jest zrobić coś, czego prawdziwym celem jest stworzenie radości i nadziei. (…) Tutaj jest znacznie więcej śpiewu i tańca, co jest dość wymagające. Miałam 20 lat, kiedy ostatni raz tyle tańczyłam. Teraz nie mam dwudziestu lat. Zupełnie inaczej jest, gdy ma się ponad czterdzieści lat. Moje serce mówi: „wyglądam, jakbym miała 20 lat, gdy tańczę”, ale wtedy widzę nagranie i myślę: „oj, chyba jednak nie”.

„Rozczarowana” – fabuła

Historia jest kontynuacją losów Gieselle i Roberta. Po piętnastu latach małżeństwa doczekali się córki Morgan i przeprowadzają się do nowego domu w Monroeville. Tam muszą stawić czoła wielu nowym wyzwaniom, w tym starać się utrzymać dom i dowiedzieć się, co tak naprawdę oznacza bajkowe wyrażenie „długo i szczęśliwie”. Wtedy pojawiają się złe postaci, które też przecież muszą swoje namieszać. Po życzeniu Giselle, aby jej życie było znów jak z bajki, wszystko się odmienia, ale wcale nie na lepsze. Co będzie dalej? Musimy poczekać do premiery, by się tego dowiedzieć.  

„Rozczarowana” – zdjęcia z planu

W maju 2022 roku sieci pojawiły się zdjęcia z planu „Rozczarowanej”, na którym aktorki i aktorzy pracowali zeszłego lata. Jak się okazuje, po wątpliwościach podczas pokazu testowego, konieczne było zrobienie tzw. dokrętki, co w języku filmowym oznacza nakręcenie scen już po zakończeniu zdjęć. Za średniowieczną wioskę posłużyła Enniskerry w Irlandii, gdzie Amy jako Giselle przechadzała się po drewnianym moście zdobionym pięknymi kwiatami. Zdjęcia dograno również w Nowym Jorku. Widać na nich filmową parę, która obdarowuje się pocałunkiem.

„Rozczarowana” – piosenki

Za muzykę do filmu odpowiada Alan Menken i Stephen Schwartz, którzy pracowali przy „Zaczarowanej”. Owocem ich współpracy były trzy nominacje do Oscarów. Co więcej, zapowiedzieli, że w sequalu będzie jeszcze więcej piosenek, bo aż siedem! W dodatku, jedną z nich zaśpiewa Idina Meyen (jako Nancy). Podobno jej postać miała swój utwór już w poprzedniej części, ale z jakiegoś powodu twórcy i twórczynie nie zdecydowali się załączyć go do filmu. Tym razem ma być inaczej. To jednak wciąż nie koniec. Swój solowy numer będzie miał również Patrick! Aktor wyznał żartobliwie, że nie ma głosu anioła i prosi o wyrozumiałość:

Nie bez powodu nigdy nie śpiewałem publicznie. Mam nadzieję, że fani to przyjmą. Nastawili mnie na sukces, a teksty są naprawdę zabawne.

W musicalu swoją partię ma też mieć siedmiu krasnoludków –  a to dopiero niespodzianka!

Zobacz także:

„Rozczarowana” – trailery

We wrześniu (na targach D23 Expo) zaprezentowano pierwszy oficjalny zwiastun „Rozczarowanej”. Widzimy w nim szokującą przemianę Giselle w złą macochę. Chciałam wieść bajkowe życie, a wszystko poszło strasznie źle – mówi główna bohaterka, a jej ton nagle się zmienia. Albo strasznie dobrze – dodaje złowrogo.

Na początku listopada światło dzienne ujrzał kolejny zwiastun. Gdy nowe życie w Monroeville (nadzorowane przez nikczemną Malvinę Monroe) okazuje się mniej bajkowe, niż Giselle się spodziewała, nasza bohaterka zwraca się ku magii. W ten sposób chce zapewnić sobie bajkowe warunki, o jakich zawsze marzyła... Życzenia zawsze niosą ze sobą jednak konsekwencje...

Też nie możecie się już doczekać finalnego rezultatu? Nic nie stoi na przeszkodzie, by przed premierą przypomnieć sobie zwiastun „Zaczarowanej”, a jeszcze lepiej: odświeżyć sobie cały film z Amy Adams. 

„Rozczarowana” – premiera

Premiera filmu planowana jest na drugą część 2022 roku, a precyzyjnie mówiąc, w Święto Dziękczynienia, które w tym roku w USA będzie będzie obchodzone 24 listopada. „Rozczarowaną” będziemy mogli oglądać na Disney+ (platforma pojawiła się w Polsce w czerwcu 2022 roku).