Dakota Johnson ponownie spotka się z Paulem Mescalem (znanym z „Normalnych ludzi”) na planie filmowym. Tym razem jednak nie stworzą duetu aktorskiego. Dakota zajmuje się produkcją nowego filmu „The End of Getting Lost”, w którym zagra Paul Mescal. Para wystąpiła razem w dramacie psychologicznym „Córka”, którego premiera dopiero przed nami – a konkretnie w marcu tego roku. To ekranizacja powieści Eleny Ferrante, która opowiada o Ledzie, kobiecie spędzającej wakacje w Grecji. Przypadkowe spotkanie sprawia, że wraca myślami do czasów, kiedy sama była młodą matką. Dakota Johnson jako producentka również zajmie się nakręceniem filmu na podstawie książki, choć pozycja jeszcze się nie ukazała.

Co wiemy o filmie „The End of Getting Lost”?

Film jest na bardzo wczesnym etapie produkcji, a szczegóły mało znane. Paul Mescal zagra główną męską rolę u boku Margaret Qualley („Sprzątaczka", „Pewnego razu... w Hollywood"). Aktor przebywa obecnie w Australii, gdzie kręci inny film z Saoirse Ronan zatytułowany „Foe”. „The End of Getting Lost” to według The Hollywood Reporter tytuł produkcji i tym samym kolejna mroczna historia miłosna. Ten thriller psychologiczny jest oparty na książce Robina Kirmana o tym samym tytule, która nie pojawiła się jeszcze na polskim rynku wydawniczym. Jej fabuła toczy się w Europie, w lata 90. XX wieku. Poznajemy historię młodego małżeństwa, które jest w podróży. Ten opis brzmi bardzo ciekawie i tajemniczo. Za reżyserię odpowiada Deniz Gamze Ergüven, która jest najbardziej znana z przełomowego filmu „Mustang” z 2015 roku. Jego premiera odbyła się w Cannes, a film zdobył Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Jej poprzednie osiągnięcia obejmują film „Kings” z 2017 roku, z Halle Berry i Danielem Craigiem, a także reżyserię kilku odcinków „Opowieści podręcznej”.

„The End of Getting Lost” – fabuła

Tajemniczy thriller oparty jest na wspomnianej książce Robina Kirmana, który również napisał scenariusz filmu. Akcja książki, jak i filmu również rozgrywa się w Europie lat 90. Mroczna historia miłosna przedstawia Duncana (Paul Mescal) i jego żonę Ginę (Margaret Qualley) podczas ich miesiąca miodowego, który odbywają tuż po zaskakującym wypadku. To będzie podróż między przeszłością a teraźniejszością, portret męża i żony, którzy odkrywają zarówno moc miłości, jak i niebezpieczeństwa, które za sobą niesie.

Dakota Johnson – filmy

Dakota Johnson podczas Sundance Film Festival 2022 zaprezentowała dwa, bardzo wyczekiwane filmy. Oba zostały już sprzedane platformom streamingowym. „Cha Cha Real Smooth” – nagrodzony przez publiczność podczas tego festiwalu, to wzruszający komediodramat, który opowiada o absolwencie college’u z New Jersey, który pracuje w barze i jest w niełatwym związku z młodą matką, która ma autystyczną córkę. Film dostępny na Apple TV+.

„Am I okey?” to także komediodramat, który opowiada o 32-letniej Lucy (w tej roli Dakota Johnson), która mieszka w Los Angeles i zdaje sobie sprawę, że jej randki z płcią przeciwną nigdy nie kończą się niczym więcej niż uściskiem dłoni, ponieważ nie pociągają jej mężczyźni . Z pomocą swojej wieloletniej przyjaciółki Jane, Lucy próbuje odnaleźć się po trzydziestce. Film można oglądać na Warner Tv i HBO Max.