Na pytanie „co aktualnie oglądasz na Netflix”, zapewne większość z was odpowiada „You/Ty”. 26 grudnia, dokładnie rok po tym, jak na platformie pojawił się 1. sezon serialu wyprodukowanego przez stację Lifetime, w serwisie wylądowała kontynuacja. Oczywiście ciągle z Pennem Badgleyem w roli Joe Goldberga, młodego mężczyzny skrywającego w sobie mnóstwo tajemnic i niestroniącego od przemocy. Fanki pierwszego sezony „You” były tak zachwycone postacią graną przez Badgleya, że aktor musiał apelować, by nie zachwycać się tak bardzo człowiekiem, który stalkuje, okłamuje i zabija ludzi. Urok osobisty Joe okazał się jego najskuteczniejszą bronią.

W 2. sezonie „Ty” akcja serialu przenosi się do Los Angeles. Zmienia się też obiekt westchnień Joe. Tym razem jest to aspirująca szefowa kuchni, Love Quinn (Victoria Pedretti). Joe poznaje ją w nowym miejscu pracy i szybko wpada jej w oko. Jedną z kluczowych postaci 2. sezonu serialu, do którego Netflix nabył prawa, jest brat Love, Forty (James Scully), a także powracająca, dla Joe dosłownie z zaświatów, Candace (Ambyr Childers), czyli była dziewczyna bohatera. Ta pojawiła się już w ostatnim odcinku 1. sezonu, kiedy Joe był przekonany, że nie żyje. Candace zaczyna spotykać się z Fortym i szukać okazji do zemsty na byłym kochanku. Za to Joe robi wszystko, aby być lepszym człowiekiem. A przynajmniej takim, za jakiego bierze go Love.

Zobacz także: „Do wszystkich chłopców, których kochałam 2” - zobaczcie pierwszy zwiastun „Do wszystkich chłopców: P.S. Wciąż cię kocham”!

You/Ty - będzie 3. sezon?

Tak Penn Badgley przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, w którym prowadząca rozmowę dziennikarka zapytała go również, jak potoczą się dalsze losy Love, odpowiedział: „Myślę, że w trzecim sezonie…”, po czym szybko zdał sobie sprawę z tego, że chyba trochę się zagalopował. I od razu dodał: „Nie wiem nic na temat trzeciego sezonu”. Dziennikarka nie zamierzała jednak odpuszczać i ciągnęła Penna za język na temat kontynuacji „Ty”. „Teoretycznie nie mogę… To znaczy, nieoficjalnie…”, przy czym zrobił dość wymowną minę, kiedy rozmówczyni zapytała wprost, czy będą kolejne części serialu. Wniosek jest jeden. Penn jako Joe jest niezłym lawirantem, ale już Penn jako Penn zdecydowanie ma problemy z krętactwem.

W kontekście kolejnych sezonów „You” warto wziąć też pod uwagę fakt, że autorka książkowego pierwowzoru, bo przypomnijmy, że „Ty” to przede wszystkim książka autorstwa Caroline Kepnes, zdecydowanie ma w planach kolejne części. 2. sezon produkcji Netflixa powstał na podstawie powieści „Hidden Bodies”. Nie wiadomo, jakie tytuły będą nosić kolejne książkowe sequele, które nie są jeszcze skończone.