You Can Dance” był swego czasu jednym z flagowych programów telewizji TVN. W 2016 roku taneczny show zniknął jednak na dobre z anteny. Na jego wielki powrót widzowie musieli czekać aż pięć lat. Prawa do formatu wykupił nadawca publiczny, ale postanowił go nieco zmodyfikować. Zdecydowano bowiem, że tym razem uczestnikami zostaną uzdolnione dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Na castingi zgłosiły się setki młodych tancerek i tancerzy z całej Polski. Spośród 55 kandydatów, którzy przeszli do etapu Akademia, jury wybrało najlepszą szesnastkę, która pojawiła się w odcinkach studyjnych. W każdym tygodniu z show żegnali się kolejni uczestnicy, aż w końcu poznaliśmy finałową czwórkę.

„You Can Dance - Nowa Generacja”: co się działo w finale?

Karolina Olszewska, Milena Zdzuj, Natan Grzybowski i Tymek Sobczyk zaprezentowali jurorom i widzom sporo spektakularnych choreografii, zarówno w duetach, jak i solo. Wielki finał programu „You Can Dance - Nowa Generacja” uświetniły też specjalne występy muzyczne. Na scenie wystąpiły: współprowadząca Roksana Węgiel, autorka hitu „Paranoia” Daria oraz Cleo.

„You Can Dance - Nowa Generacja”: kto wygrał pierwszą edycję?

O zwycięstwie w programie „You Can Dance - Nowa Generacja” decydowali fani biorący udział w głosowaniu SMS. Mimo to, prowadząca Ida Nowakowska postanowiła zapytać jurorów o ich faworytów. Klaudia Antos i Misha Kostrzewski wskazali Karolinę. Agustin Egurrola wyznał, że co prawda, ma swojego faworyta, ale nie chce podpowiadać telewidzom, na kogo mają głosować.

Jurorzy i widzowie byli wyjątkowo zgodni. Po zliczeniu wszystkich głosów okazało się bowiem, że serca fanów i fanek show najbardziej podbiła Karolina Olszewska i to właśnie ona wygrała pierwszą polską edycję programu „You Can Dance - Nowa Generacja”. W nagrodę za zwycięstwo w show dwunastolatka z Dębicy otrzymała czek o wartości 100 tysięcy złotych.

Zgadzacie się z tym werdyktem?