Pierwszą osobą, w której naprawdę się zakochałem po tym, jak moje serce zostało złamane, była Kate Mara - napisał Elliot Page w swojej książce-pamiętniku „Pageboy”, która właśnie trafiła na rynek wydawniczy. Aktor ujawnił w niej nieznane dotąd fakty ze swojego życia uczuciowego szokując tym samym opinię publiczną. Jesteśmy pewne, że gdyby kupiono prawa do jej ekranizacji, produkcja stałaby się hitem. Dlaczego związki transpłciowego aktora budzą aż taką sensację? Już wyjaśniamy.

Związki Elliota Page'a przed korektą płci

Elliot Page urodził się 21 lutego 1987 w Halifaksie, niewielkiej miejscowości w kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja. Przy narodzinach jego płeć określono jako żeńską, a on sam do 2020 roku pozostawał kobietą, identyfikującą się jako lesbijka. Przed 2017 rokiem gwiazdor „The Umbrella Academy” spotykał się m.in. z Shailene Woodley, Markiem Rendallem, Emile Hirsch, czy Samanthą Thomas. Żadna z relacji nie była jednak długotrwała. Pierwszym poważnym związkiem było dopiero małżeństwo z Emmą Portner, w czasie którego aktor dokonał korekty płci.

Elliot Page (Ellen Page) i Emma Portner

Elliot Page (Ellen Page) i Emma Portner poznali się w 2017 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Para zadebiutowała na czerwonym dywanie po kilku miesiącach związku, 27 września 2017 roku. Emma Portner i Elliot Page pojawili się na premierze filmu „Flatliners”, dając mediom do zrozumienia, że ich relacja jest poważna i nie zamierzają jej ukrywać. 

Próbujemy trzymać się za ręce w miejscach publicznych. Staram się towarzyszyć mu na premierach filmowych… To szansa, by queerowość wyszła na ulice - mówiła Emma Portner na łamach „The Cut” w 2017 roku.

Zaledwie kilka miesięcy później para pobrała się, jednak ani szczegóły ceremonii, ani jej konkretna data nigdy nie wyszły na jaw. Informację o ślubie przekazano za pośrednictwem Instagrama, gdzie pojawiły się także symboliczne fotografie. 

Dia Dipasupil/WireImage

Zobacz także:

Para na jednej z branżowych imprez w 2019 roku.

Rok po ślubie Elliot Page opowiedział o swoim związku w wywiadzie dla Net-A-Porter: Jestem tak zakochany. Uwielbiam być żonaty [...] Kiedy spaceruję z psem i zaczynam rozmawiać z obcymi ludźmi opowiadam im o mojej żonie i zmuszam ich do spojrzenia na nasz Instagram. Jestem tą osobą - żartował. W tym samym czasie ujawnił też, że wraz z Emmą myślą o adopcji dziecka (do tego jednak nigdy nie doszło). 

Na początku grudnia 2020 roku Elliot Page opublikował oświadczenie na Instagramie, w którym wyznał, że jest osobą niebinarną/transpłciową. Jednocześnie, Emma Portner wyraziła pełne poparcie dla partnera: Jestem taka dumna z Elliota. Osoby transpłciowe, queer i niebinarne są darem dla tego świata - napisała wówczas.

Sielanka nie trwała długo. 26 stycznia 2021, zaledwie dwa miesiące po swoim głośnym wyznaniu Elliot Page złożył pozew rozwodowy.

Po wielu przemyśleniach i dokładnych rozważaniach podjęliśmy trudną decyzję o rozwodzie. Mamy do siebie ogromny szacunek i pozostajemy bliskimi przyjaciółmi – przekazano w oficjalnym oświadczeniu.

Trójkąt: Elliot Page, Kate Mara i Max Minghella

Poprzez ujawniony niedawno fragment biografii Page'a dowiedzieliśmy, że w jego odczuciu to jednak nie Emma była najważniejszą kobietą w jego życiu. 

Aktor na łamach książki „Pageboy” opisał swój sekretny związek z amerykańską aktorką Kate Marą, która w tamtym czasie spotykała się z kolegą po fachu, Maxem Minghellą.

Pierwszą osobą, w której się zakochałem po złamaniu serca, była Kate Mara. Miała wtedy chłopaka, uroczego i utalentowanego Maxa Minghellę – ujawnił Elliot Page.

To było zaraz po tym, jak ujawniłem się jako lesbijka i był to czas poszukiwań, a także złamanego serca. Myślę, że mój związek, czy jakkolwiek chcesz go nazwać z Kate, bardzo dobrze oddaje pewną dynamikę, w której konsekwentnie się znajdowałem, czyli zakochiwanie się w ludziach, którzy nie są w pełni dostępni. I rodzaj bezpieczeństwa w tym, wzloty i upadki oraz wzrost serotoniny, który potem to odchodził. To był konkretny schemat w moim życiu – zdradził gwiazdor serialu „The Umbrella Academy”.

Co ciekawe, Max Minghella miał wiedzieć, że jego dziewczyna ma romans z kimś innym i podobno nie miał z tym żadnego problemu.

Tara Ziemba/WireImage

Elliot Page i Kate Mara w 2017 roku.

I chociaż związek Elliota Page'a i Kate Mary nie przetrwał, aktor twierdzi, że nadal są blisko (podobno Kate Mara przeczytała jego książkę i weźmie udział w wydarzeniu poświęconym książce w Los Angeles). 

Elliot Page i tajemniczy(a) Ryan

W swojej książce Elliot Page opisał jeszcze jeden sekretny związek. Był w nim z gwiazdą osobą, którą określa jako Ryan

Elliot Page ujawnił, że Ryan to kobieta, z którą kiedyś pracował. Przez cały czas trwania romansu udało im się utrzymać go w tajemnicy. I może to i dobrze, bowiem na łamach „Pageboy'a” aktor ujawnił, że wspomniana osoba nigdy go nie kochała:

Ostatecznie myślę, że mnie kochała. Kochaliśmy się nawzajem i to było bardzo prawdziwe w naszej bańce. Fantastyczne, naprawdę piękne. Podziwiałem ją i to, jak inspirowała mnie na wiele sposobów, ale uczucie bycia w ukryciu było zbyt bolesne. To było niemożliwe i w ogóle nie był to trwały związek – napisał aktor.

Czy Elliot Page i Mae Martin są razem? Z kim spotyka się Elliot Page?

5 listopada 2022 roku gwiazdor „The Umbrella Academy” pochwalił się na gali LACMA Art + Film Gala nowym związkiem. Na czerwonym dywanie pojawił się w towarzystwie Mae Martin, osoby niebinarnej związanej zawodowo z Netflixem. Para pozowała wspólnie na ściance, nie kryjąc łączącego ich uczucia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @elliotpage

Zarówno Elliot Page, jak i Mae Martin napisali o swoim wieczorze na Instagramie. W poście Mae aktor został nazwany: „Mój król” z hashatagiem #t4t. Dla tych, którzy nie znają tego terminu - oznacza on „trans dla trans” i zazwyczaj odnosi się do osoby transpłciowej, która woli umawiać się z innymi osobami transpłciowymi.

Od tej pory nie pojawiło się żadne wspólne zdjęcie w social mediach pary, ale mamy nadzieję, że wciąż jest w szczęśliwym związku. Jeśli to się zmieni - będziemy was informować.