Zabawy na wieczór panieński - zakazane słowa, ciepło-zimno

Jedną z najpopularniejszych zabaw na wieczór panieński jest gra w zakazane słowa. Jej zasady są proste. Na początku imprezy panna młoda oraz jej przyjaciółki sporządzają listę słów, których nie można wypowiadać w trakcie całego wieczoru. Mogą to być zwroty związane ze ślubem, ale również z samą panną młodą, np. imię jej zwierzaka czy kolor włosów.

Zakazane słowa to zabawa, która może trwać całą noc. Ilekroć któraś z uczestniczek zostanie przyłapana na użyciu jednego ze słów z listy, musi za karę wykonać wcześniej ustalone zadanie - na przykład wypić kieliszek wódki czy zaśpiewać fragment piosenki.

Kolejną propozycją zabawy na domowy panieński jest gra w ciepło-zimno. Przed rozpoczęciem imprezy każda z przyjaciółek musi ukryć jakiś przedmiot w domu panny młodej. Może być to np. jej szczotka do włosów, lub coś związanego ze ślubem, jak podwiązka czy welon.

Następnie, przy pomocy słów ciepło oraz zimno musi pomóc jej w jego odnalezieniu. Za każdy znaleziony przedmiot przyjaciółka, która go ukryła musi wypić kieliszek wódki, a za każdy nieodnaleziony picie przypada pannie młodej.

Zabawa w ciepło-zimno to również idealny sposób na przekazanie pannie młodej prezentów - zamiast standardowego wręczania ich na początku wieczoru panieńskiego.

Zadania dla panny młodej na wieczór panieński - karty z wyzwaniami, opowieści różnej treści

Jedną z ulubionych zabaw, pojawiających się na wieczorach panieńskich jest gra w wyzwanie. Panna młoda oraz przyjaciółki dzielą się na dwie drużyny i na karteczkach przygotowują wyzwania. Następnie karteczki umieszczane są w naczyniu (np. miseczce), a kapitanowie każdej z drużyn kolejno losują wyzwania.

Do każdego z wyzwań kapitan wyznacza przyjaciółkę, która ma je wykonać. Jeśli drużyna odmówi wykonania zadania, każda z uczestniczek musi wypić kieliszek wódki. Jeśli przyjaciółka, która została wyznaczona do zadania nie da rady go wykonać - tylko ona musi wypić karnego shota.

Zabawy na wieczór panieński powinny być związane z życiem panny młodej, dlatego gra w opowieści różnej treści sprawdzi się idealnie na babskim wieczorze. Każda z przyjaciółek musi na kartce napisać krótką, zabawną lub żenującą historię z życia panny młodej. Ważne, by się nie podpisywała. Następnie panna młoda czyta na głos każdą z opowieści i musi zgadnąć, kto jest jej autorem. Jeśli odgadnie, przyjaciółka, która spisała tą historię pije shota - jeśli jednak panna młoda spudłuje, to ona musi go wypić.

Zadania na wieczór panieński - przepis na miłość, suknia z papieru toaletowego

Wieczór panieński poprzedza ważne wydarzenie, jakim jest ślub. Warto wziąć pod uwagę ten fakt przy planowaniu zabaw! Jedną z takich gier na panieński jest przepis na miłość. Każda z przyjaciółek musi na kartce napisać radę dla panny młodej, dzięki której jej małżeństwo będzie udane i szczęśliwe.

Następnie przyszła mężatka odczytuje każdą z tych rad na głos, po czym wybiera tą, która według niej jest kluczem do szczęśliwego związku. Przyjaciółka, której rada wygra, otrzymuje od panny młodej drobny upominek.

Kolejne z zadań na panieński wymaga podzielenia przyjaciółek na dwie drużyny. Każda z nich otrzymuje papier toaletowy, nożyczki oraz taśmę klejącą i musi w 15 minut uszyć dla panny młodej suknię ślubną.

Po upływie czasu panna młoda strojona jest najpierw w jedną, a później w drugą kreację i fotografowana - po czym na podstawie zdjęć wybiera, która suknia bardziej jej się podoba. Przegrana drużyna otrzymuje karne zadanie - na przykład wypić określoną ilość alkoholu, zaśpiewać piosenkę czy skakać na jednej nodze przez pół minuty.

Pytania na wieczór panieński - 20 pytań, dokończ zdanie

Wśród zabaw na wieczór panieński nie może zabraknąć quizu na temat pana młodego! Przed imprezą ułóż 20 pytań, a następnie poproś o odpowiedź na nie przyszłego męża twojej przyjaciółki.

W trakcie wieczoru panieńskiego panna młoda musi odpowiedzieć na te same pytania, na które odpowiedział jej partner. Odpowiedź liczy się jako poprawna tylko wtedy, gdy jest identyczna z tą udzieloną przez pana młodego. Za każdą błędną odpowiedź panna młoda musi otrzymać karę, np. wykonać przysiad.

Najlepiej, by kara za złe odpowiedzi nie wiązała się z piciem alkoholu. Istnieje prawdopodobieństwo, że przyszła mężatka nie odpowie poprawnie na żadne z pytań, co wiązałoby się z wypiciem aż 20 kieliszków alkoholu w krótkim czasie.

Następna z zabaw na wieczór panieński również wymaga pomocy pana młodego. Gra w dokończ zdanie pozwoli sprawdzić, jak dobrze znają się przyszli małżonkowie i czy myślą podobnie. Ułóż kilka zdań, które dotyczyć będą państwa młodych - na przykład Tomek i Kasia lubią oglądać..., Kasia i Tomek poznali się.... Poproś o dokończenie zdań pana młodego, a następnie podczas panieńskiego, również pannę młodą.

Śmieszne zabawy na wieczór panieński w domu - test na żonę, tonąca panna młoda

Wieczór panieński organizowany w domu nie może się obyć bez śmiesznych zabaw - zwłaszcza takich, w których rządzi rywalizacja! Do kolejnej gry będziesz potrzebować dużej miski napełnionej wodą oraz kilku jabłek z ogonkami, które w niej umieścisz. Ta gra sprawdzi się idealnie na początku imprezy, by rozruszać towarzystwo.

Na czym polega zabawa w tonącą pannę młodą? Każda z osób obecnych na wieczorze panieńskim musi wyciągnąć z miski z wodą jak największą ilość jabłek w ciągu 30 sekund - oczywiście przy użyciu ust! W zabawie powinna również brać udział panna młoda. Ta, która wyciągnie najwięcej jabłek, wygrywa i zostaje tonącą panną młodą. Wówczas otrzymuje od przyszłej mężatki drobny upominek związany ze ślubem: wianek lub podwiązkę. Najlepiej, jeśli zostały wykonane samodzielnie.

ZOBACZ TAKŻE: Piosenki weselne 2020, czyli lista hitów weselnych, które są ponadczasowe >>>

Pomysły na wieczór panieński w domu - do kogo to należy, prawda czy fałsz

Zabawy na domowy wieczór panieński nie muszą dotyczyć samego ślubu. Mogą również wiązać się z panną młodą i jej przyjaciółkami. Pierwszą z propozycji gier związanych z najbliższym gronem przyszłej mężatki jest zabawa w do kogo to należy. Każda z osób obecnych na panieńskim wyciąga ze swojej torebki jedną rzecz i wkłada do woreczka. Zadaniem panny młodej jest odgadnięcie, do kogo należy każdy z przedmiotów.

Inną z zabaw na wieczór panieński, która jest związana z przyjaciółkami jest gra w prawda czy fałsz - zmodyfikowaną wersję popularnej zabawy. Polega ona na tym, że każda z przyjaciółek opowiada dwie historie - jedną prawdziwą, a jedną fałszywą. Zadaniem panny młodej jest odgadnięcie, która z nich zdarzyła się naprawdę. Jeśli przyszła mężatka odpowie poprawnie, przyjaciółka opowiadająca historie musi wypić kieliszek alkoholu. Jeśli jednak panna młoda odpowie błędnie - to ona musi wypić "karniaka".

Konkursy na wieczór panieński - łańcuszek słów, w co jest ubrana panna młoda

Zabawy na wieczór panieński mogą być inspirowane grami z czasów szkolnych - tak jest w przypadku zabawy w łańcuszek słów. Wszystkie osoby obecne na panieńskim siadają w kręgu. Następnie świadkowa mówi pierwsze słowo, związane ze ślubem lub małżeństwem. Osoba obok powtarza je, po czym dodaje kolejne.

W tej grze ważne jest, by zwrot dodany zaczynał się od ostatniej litery poprzedniego, np. ślub-but-tren i tak dalej. Ciąg słów jest powtarzany tak długo, aż któraś z osób się pomyli. Wtedy gra zaczyna się od początku, a przegrana pije karniaka.

Kolejna z zabaw wymaga zaangażowania do niej panny młodej. Sprawdzi się ona idealnie na początku wieczoru. Gdy na panieńskim pojawią się już wszystkie zaproszone osoby, przyszła mężatka musi niepostrzeżenie się ulotnić - pójść do kuchni, łazienki lub innego pokoju.

Gdy przyszła pani młoda opuści już pokój, świadkowa rozdaje kartki oraz długopisy - a zadaniem każdej z obecnych osób jest dokładne opisanie tego, co panna młoda ma na sobie. Ta z przyjaciółek, która najdokładniej opisze strój, wygrywa i otrzymuje drobny upominek.

Gry na wieczór panieński - czarne czy białe, żądam...

Kolejną z zabaw, które idealnie sprawdzą się na wieczorze panieńskim to gra w czarne czy białe. Do jej przygotowania będzie potrzebna pomoc pana młodego. Musi on odpowiedzieć na przygotowane wcześniej krótkie pytania - np. blondynki czy brunetki, samochód czy motocykl, biust czy pupa. W trakcie wieczoru panieńskiego przyszła żona będzie mogła sprawdzić, na ile zna swojego narzeczonego, udzielając odpowiedzi na te same pytania.

Ostatnią z propozycji zabaw na wieczór panieńki jest gra w znajdź przedmiot. Każda z uczestniczek imprezy kładzie sobie na kolanach swoją torebkę. Następnie panna młoda mówi "żądam" i nazwę przedmiotu, który przyjaciółki mają znaleźć w torebkach (np. "żądam szminki"). Ta, która odnajdzie przedmiot, a tym samym zwycięży otrzymuje drobny upominek od panny młodej.

ZOBACZ TAKŻE: Atrakcje na wesele – jakie niespodzianki przygotować dla gości weselnych i dzieci? Najlepsze pomysły na atrakcje weselne >>>

Warto jednak dobrze zastanowić się nad wyborem poszczególnych zabaw na wieczór panieński. Wiele bowiem zależy od poczucia humoru panny młodej i jej gości oraz o wizji małżeństwa przyszłych małżonków.