Gry i zabawy na wieczór panieński

Wieczór panieński to wyjątkowy dzień dla każdej panny młodej, ale również dla najbliższego grona jej przyjaciółek. Zarówno panna młoda jak i pozostałe uczestniczki imprezy, chcą spędzić niezapomniany czas. Jak go urozmaicić? Z pomocną przychodzą nie tylko gadżety na wieczór panieński, również gry i zabawy na wieczór panieński. To nie tylko prawda czy wyzwanie. Jak sprawić, by zarówno panna młoda, jak i wszyscy obecni zapamiętali to spotkanie na długo? Jakie gry sprawdzą się podczas domowej imprezy? A jakie zadania na wieczór panieński sprawdzą się także „na mieście”? Oto najlepsze pomysły na gry i zabawy na wieczór panieński! 

Zabawy na wieczór panieński – zakazane słowa

Popularne zabawy na wieczór panieński? Jedną z nich jest gra w zakazane słowa. Zasady są proste. Na początku imprezy panna młoda oraz jej przyjaciółki sporządzają listę słów, których nie można wypowiadać w trakcie całego wieczoru. Mogą to być zwroty związane ze ślubem albo wszystko co dotyczy przyszłego pana młodego (bo po co o nim wspominać w babskim gronie). Zakazane słowa to zabawa na wieczór panieński, która może trwać całą noc. Ilekroć któraś z dziewczyn zostanie przyłapana na użyciu jednego ze słów z listy, musi za karę wykonać wcześniej ustalone zadanie. Najpowszechniejsze zadania na wieczór panieński to choćby –wypić kieliszek wódki albo zaśpiewać fragment wybranej przez grupę piosenki. 

Pomysły na wieczór panieński – zabawa w ciepło-zimno

Kolejną propozycją zabawy na wieczór panieński w domu jest gra w ciepło-zimno. Przed rozpoczęciem imprezy każda z przyjaciółek musi ukryć jakiś przedmiot w domu panny młodej. Może być to np. jej szczotka do włosów, lub coś związanego ze ślubem – podwiązka, buty czy welon. Następnie panna młoda musi odnaleźć ukryte rzeczy, a jedyną podpowiedzią mają być słowa „ciepło” (gdy jest blisko jego odnalezienia) i „zimno” (gdy daleko jej do sukcesu). Jak kończy się ta gra na wieczór panieński? Wiadomo, spożyciem napojów wyskokowych. Jedyna różnica polega na tym, że gdy pannie młodej nie uda się odnaleźć ukrytego przedmiotu, kieliszek wódki pije ona, gdy go odnajdzie – pije przyjaciółka, która niewystarczająco dobrze go ukryła. 

Nasza podpowiedź? Zabawa w ciepło-zimno to nie tylko doskonała gra na wieczór panieński, ale również idealny sposób na przekazanie przyszłej pannie młodej prezentów – zamiast standardowego wręczania ich na początku spotkania.

Zadania na wieczór panieński dla panny młodej – karty z wyzwaniami, opowieści różnej treści

Jedną z ulubionych zabaw, pojawiających się na wieczorach panieńskich jest gra w wyzwanie. Panna młoda oraz przyjaciółki dzielą się na dwie drużyny i na karteczkach przygotowują wyzwania. Następnie karteczki umieszczane są w naczyniu (np. miseczce), a kapitanowie każdej z drużyn kolejno losują wyzwania.

Do każdego z wyzwań kapitan wyznacza przyjaciółkę, która ma je wykonać. Jeśli drużyna odmówi wykonania zadania, każda z uczestniczek musi wypić kieliszek wódki. Jeśli przyjaciółka, która została wyznaczona do zadania nie da rady go wykonać - tylko ona musi wypić karnego shota.

Zabawy na wieczór panieński powinny być związane z życiem panny młodej, dlatego gra w opowieści różnej treści sprawdzi się idealnie na babskim wieczorze. Na czym to polega? Każda z przyjaciółek musi na kartce napisać krótką – zabawną albo trochę obciachową – historię z życia panny młodej. Ważne, by się nie podpisywała. Następnie panna młoda czyta na głos każdą z opowieści i musi odgadnąć, kto jest jej autorem. Jeśli jej się to uda, przyjaciółka, która spisała tą historię pije shota – jeśli jednak panna młoda spudłuje, to ona musi go wypić.

Zobacz także:

Zadania na wieczór panieński - przepis na miłość, suknia z papieru toaletowego

Jedną z popularnych zabaw na panieńskim jest także „przepis na miłość”. Można do niej podejść nieco bardziej poważnie niż do pozostałych, bo polega na tym, że każda z przyjaciółek zapisuje na kartce radę dla panny młodej, dzięki której jej małżeństwo ma być udane i szczęśliwe. Następnie przyszła mężatka odczytuje każdą z nich na głos i wybiera tę, która według niej jest najlepsza. Przyjaciółka, której rada wygra, otrzymuje od panny młodej drobny upominek.

Kolejne z zadań na wieczór panieński wymaga podzielenia przyjaciółek na dwie drużyny. Każda z nich otrzymuje papier toaletowy, nożyczki oraz taśmę klejącą i musi w 15 minut „uszyć” dla panny młodej suknię ślubną. Po upływie określonego czasu panna młoda strojona jest najpierw w jedną, a później w drugą kreację, a następnie fotografowana. Na podstawie zdjęć wybiera, która suknia bardziej jej się podoba. Przegrana drużyna otrzymuje karne zadanie. Jakie? Możecie się już domyślić!

Pytania na wieczór panieński – 20 pytań, dokończ zdanie

Wśród zabaw na wieczór panieński nie może zabraknąć quizu na temat pana młodego! Przed imprezą układa się 20 pytań, a następnie prosi o odpowiedzi na głównego zainteresowanego. W trakcie wieczoru panieńskiego panna młoda musi odpowiedzieć na te same pytania, na które odpowiedział jej partner. Odpowiedź liczy się jako poprawna tylko wtedy, gdy jest identyczna z tą udzieloną przez pana młodego. Za każdą błędną odpowiedź panna młoda musi otrzymuje „karę”.

Następna z zabaw na wieczór panieński również wymaga pomocy pana młodego. Gra w dokończ zdanie pozwoli sprawdzić, jak dobrze znają się przyszli małżonkowie i czy myślą podobnie. Ta zabawa na wieczór panieński polega na ułożeniu kilku zdań, które dotyczyć będą państwa młodych – na przykład Tomek i Kasia lubią oglądać..., Kasia i Tomek poznali się.... Podobnie jak w przypadku poprzedniej gry na wieczór panieński najpierw prosi się o dokończenie zdań pana młodego, a następnie podczas panieńskiego, również pannę młodą.

Śmieszne zabawy na wieczór panieński w domu – test na żonę, tonąca panna młoda

Zabawy na wieczór panieński w domu? Rządzi w nich rywalizacja! Przykład? Zabawa, do której potrzebna jest duża miska z wodą oraz kilka jabłek z ogonkami, które się w niej umieszcza. Ta gra na wieczór panieński sprawdzi się idealnie na początku imprezy, by rozruszać towarzystwo.

Na czym polega zabawa w tonącą pannę młodą? Każda z osób obecnych na wieczorze panieńskim musi wyciągnąć z miski z wodą jak największą ilość jabłek w ciągu 30 sekund – oczywiście przy użyciu ust! W zabawie powinna również brać udział panna młoda. Ta, która wyciągnie najwięcej jabłek, wygrywa i zostaje tonącą panną młodą. Wówczas otrzymuje od przyszłej mężatki drobny upominek związany ze ślubem: wianek lub podwiązkę. Albo jakiś inny drobiazg.

Pomysły na wieczór panieński w domu – do kogo to należy, prawda czy fałsz

Zabawy na wieczór panieński w domu (i nie tylko) nie muszą dotyczyć samego ślubu. Mogą również wiązać się z panną młodą i jej przyjaciółkami. Jedną z gier dotyczących przyszłej mężatki i jej przyjaciółek jest zabawa w do kogo to należy. Każda z osób obecnych na panieńskim wyciąga ze swojej torebki jedną rzecz i wkłada do woreczka. Zadaniem panny młodej jest odgadnięcie, czyj jest każdy z przedmiotów.

Inną z zabaw na wieczór panieński, która wiąże się z jej przyjaciółkami jest gra w prawda czy fałsz. Polega ona na tym, że każda z przyjaciółek opowiada dwie historie – jedną prawdziwą, a jedną fałszywą. Zadaniem panny młodej jest odgadnięcie, która z nich zdarzyła się naprawdę. Jeśli przyszła mężatka odpowie poprawnie, przyjaciółka opowiadająca historie musi wypić kieliszek alkoholu. Jeśli jednak panna młoda odpowie błędnie - to ona musi wypić „karniaka”.

Konkursy na wieczór panieński – łańcuszek słów, w co jest ubrana panna młoda

Zabawy na wieczór panieński mogą być inspirowane grami z czasów szkolnych – tak jest w przypadku zabawy w łańcuszek słów. Wszystkie osoby obecne na panieńskim siadają w kręgu. Następnie świadkowa mówi pierwsze słowo, związane ze ślubem lub małżeństwem. Osoba obok powtarza je, po czym dodaje kolejne. W tej grze na panieński ważne jest, by zwrot dodany zaczynał się od ostatniej litery poprzedniego, np. ślub-but-tren i tak dalej. Ciąg słów jest powtarzany tak długo, aż któraś z osób się pomyli. Wtedy gra zaczyna się od początku, a przegrana pije karniaka.

Kolejna z zabaw wymaga zaangażowania panny młodej. Sprawdzi się ona idealnie na początku wieczoru. Gdy na panieńskim pojawią się już wszystkie zaproszone osoby, przyszła mężatka musi niepostrzeżenie się ulotnić – pójść do kuchni, łazienki lub innego pokoju. Gdy to zrobi, świadkowa rozdaje kartki oraz długopisy – a zadaniem każdej z obecnych osób jest dokładne opisanie tego, co panna młoda ma na sobie. Ta z przyjaciółek, która najdokładniej opisze strój, wygrywa i otrzymuje drobny upominek.

Gry na wieczór panieński - czarne czy białe, żądam...

Kolejną z zabaw, które idealnie sprawdzą się na wieczorze panieńskim to gra w czarne czy białe. Do jej przygotowania będzie potrzebna pomoc pana młodego. Musi on odpowiedzieć na przygotowane wcześniej krótkie pytania – np. blondynki czy brunetki, samochód czy motocykl, biust czy pupa. W trakcie wieczoru panieńskiego przyszła żona będzie mogła sprawdzić, na ile zna swojego narzeczonego, udzielając odpowiedzi na te same pytania.

Ostatnią z propozycji zabaw na wieczór panieńki jest gra w znajdź przedmiot. Każda z uczestniczek imprezy kładzie sobie na kolanach swoją torebkę. Następnie panna młoda mówi „żądam” i podaje nazwę przedmiotu, który przyjaciółki mają znaleźć w torebkach (np. „żądam szminki”). Ta, która odnajdzie przedmiot, a tym samym zwycięży, otrzymuje drobny upominek od panny młodej. Może to być coś słodkiego albo drobne akcesoria, np. do włosów. I to nam się podoba! A wy macie jakieś pomysły na zabawy na wieczór panieński?