French trochę już wam się przejadł? I to nie tylko ten klasyczny, biało-cielisty, ale i w modnym do niedawna neonowym wydaniu? Postawcie na italian manicure, bo to właśnie on pozwala uzyskać najgorętsze paznokcie na lato 2022. Tym bardziej, że jest wprost stworzony z myślą o paznokciach krótkich, które w wakacje sprawdzają się najlepiej, zwłaszcza jeśli urlop chcemy spędzać aktywnie (na przykład uprawiając sporty wodne). Italian manicure to przy okazji doskonały sposób, by optycznie wydłużyć paznokcie, tym samym wysmuklając także palce. Jak go zrobić? Nie trzymamy was dłużej w niepewności. Z inspiracją przychodzą wiralowe tutoriale z TikToka. 

Italian manicure, czyli jak optycznie wydłużyć paznokcie 

Italian manicure to nie tyle wzór na paznokciach (jak w przypadku frencha) co technika ich malowania. Która w dodatku jest tak nieskomplikowana, że nawet kompletnie niewprawiona w malowaniu paznokci osoba sobie z nią poradzi. Zwłaszcza, że do wykonania italian manicure nie potrzeba żadnych lamp ani innych specjalnych narzędzi, wystarczy zwykły lakier do paznokci (ewentualnie także baza pod lakier lub top coat, jeśli efektem chcecie cieszyć się dłużej). 

Generalnie chodzi bowiem o to, żeby paznokcie pomalować tak, by lakierem nie dotknąć skórek – zwłaszcza tych po bokach. Lepiej więc „nie dojechać” lakierem do bocznej krawędzi płytki paznokci, pozostawiając tam bardzo wąską szczelinę. To właśnie ona sprawia, że paznokcie optycznie wyglądają na dłuższe i smuklejsze. Najlepiej zresztą zobaczcie same: 

Technikę tę można stosować nie tylko w przypadku monochromatycznych paznokci, ale także, gdy chcemy na nich namalować wzorki. Grunt, by z boku pozostawić właśnie nieznaczną przerwę. 

Italian manicure – bardziej spektakularna wersja trendu

Istnieje zresztą jeszcze jeden wariant italian manicure – trochę bardziej zbliżony do frencha, bo również polegający na namalowaniu na końcówce paznokcia cienkiej linii. Z tą różnicą, że nie robimy tego tylko na krawędzi, lecz sięgamy nieco głębiej, tak żeby namalowana linia układała się na kształt litery „U”. To kolejna sztuczka optyczna, dzięki której paznokcie wydają się dłuższe niż w rzeczywistości. Jak to wygląda w praktyce? Z pomocą przychodzi kolejny filmik z TokToka:

Jak widzicie, kontrastową linię w kształcie „U” na paznokciu można namalować zarówno za pomocą jednego, jak i dwóch (czy więcej) kolorów. Zależnie od tego, czy wolicie bardziej minimalistyczne czy szalone mani. Manikiurzyści podkreślają, że italian manicure najlepiej wygląda na paznokciach o kwadratowym lub migdałowym kształcie. By wzmocnić efekt wysmuklający paznokcie, przed ich pomalowaniem, warto dokładnie odsunąć (a nawet wyciąć) skórki – tak, by powierzchnia płytki była jak najdłuższa. Dacie się przekonać? My jesteśmy na „tak”! 

 

Zobacz także: