Jeśli jesteś w związku na odległość (i nie tylko) i cały czas zadajesz sobie pytanie, czy on o tobie myśli, oznacza to, że może brakować między wami komunikacji i zaufania. Oczywiście, długa rozłąka powoduje różne myśli w głowie. Jednak, jeśli odczuwasz mniejsze zainteresowanie z jego strony, może to być też wina samej natury waszej relacji. Dlatego zanim zaczniesz tworzyć scenariusze, warto przyjrzeć się kilku sygnałom, które świadczą o tym, że on o tobie myśli. Nawet wtedy, gdy nie jesteście razem.

Pamiętaj tylko, że nie wszyscy okazują swoje emocje tak samo. Dlatego u niektórych znaki będą bardziej widoczne i jednoznaczne, a u bardziej nieśmiałych osób mogą nie być tak wyraziste.

Zawsze znajdzie sposób, żeby się z tobą skontaktować

Potrzeba kontaktu z osobą, którą kochasz, jest tak intensywna, że niezależnie od tego, jak bardzo starasz się oprzeć, to prawie nigdy się to nie udaje. Jeśli więc twój partner pisze do ciebie, dzwoni lub kontaktuje się z pomocą innych osób, jest to oczywisty znak, że często o tobie myśli.

Widzisz jego aktywność w mediach społecznościowych

Zwróć uwagę na to, jak obecny jest w twoim życiu, ale internetowym. Czy wchodzi z tobą w interakcję (polubienia, komentarze, reakcje, wiadomości), kiedy fizycznie nie jesteście razem? Jeśli zauważasz te znaki i są one konsekwentne, to nie oznacza tylko, że on myśli o tobie, ale też, że chce, żebyś ty myślała o nim.

Pyta o ciebie

Chłopak z pewnością dużo o tobie myśli, jeśli nie przegapi żadnej okazji, aby dowiedzieć się od innych, co u ciebie. Ciekawość jest najczystszą formą zainteresowania. Gdy musi stale dostawać o tobie nowe informacje, z pewnością mu na tobie zależy.

Mówi ci, co robi

Nie w formie raportu czy sprawozdania, tylko z własnej inicjatywy. Gdy rozmawiacie, opowiada ci, co robił, jak mu minął dzień, wspomina o szczegółach itd. To również kluczowy znak, że jest tobą zainteresowany. Pomimo tego, że mówi o sobie, to czuje się z tym swobodnie. Nie ma przed tobą tajemnic.

Zadaje ci szczegółowe pytania

Tutaj natomiast mamy przeciwieństwo poprzedniego punktu. Trzeba to wyczuć i znaleźć balans. Aby dowiedzieć się, czy o tobie myśli, zwróć uwagę na to, czy zadaje ci pytania, chce wiedzieć, co się u ciebie dzieje i działo. Pamiętaj – nie pyta w sposób zaborczy czy zazdrosny. Jego intencje są szczere, bo naprawdę jest zainteresowany.

Zobacz także:

Oczywiście najlepszym sposobem na dowiedzenie się, co w głowie ma twój partner, jest komunikacja. Nie zastępuj jej domysłami. Dzięki rozmowie nie odczytacie swoich intencji błędnie i obydwoje będziecie wiedzieć, na czym stoicie.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.mx