Od kilku dni w sieci krąży wideo, które prezentuje praktycznie puste ulice Warszawy Mieszkańcy stolicy na poważnie potraktowali apel, by pozostać w domu i nie narażać siebie oraz bliskich na zarażenie się koronawirusem. Dlatego warszawski Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował, że w związku z tym, że bardzo mało osób korzysta obecnie z komunikacji miejskiej, bilety długookresowe będzie można zawiesić. I to bez wychodzenia z domu.

Koronawirus w Warszawie. Jak zawiesić kartę miejską ZTM?

Jeżeli jesteście posiadaczami karty miejskiej ZTM i nie chcecie, aby marnowała się kiedy wy siedzicie w domu, bez problemu możecie ją zawiesić. Wystarczy, że wejdziecie na stronę zawieswkm.wtp.waw.pl i podacie numer swojej karty, na której zakodowany jest bilet. Numer ten znajduje się najczęściej w lewym górnym rogu karty miejskiej, ale w przypadku legitymacji studenckiej bądź Warszawskiej Karty Płatniczej w innym miejscu, więc ściąga, gdzie szukać numeru znajduje się na na stronie ztm. Możecie też pobrać potwierdzenie złożenia wniosku.

Warto przy tym pamiętać, że zawiesić można bilety 30-dniowe i 90-dniowe, które ważne są w dowolnej strefie biletowej, jak również Bilety Metropolitalne. Trzeba także liczyć się z tym, że nie otrzymacie zwrotu pieniędzy, ale będziecie mogli przekodować niewykorzystany czas ważności biletu na inny termin. W tym celu trzeba zgłosić się do Punktu Obsługi Pasażerów w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Taki przekodowany okres ważności biletu będzie liczyć się od dnia złożonego przez was wniosku.

Dlaczego podczas pandemii koronawirusa powinno się myć głowę codziennie? >>>