Znakomicie przyjęta debiutancka płyta, związek z jedną z najlepszych top modelek Gigi Hadid, współpraca z domem mody Versace, a także autobiografia. W miniony wtorek, 1 listopada, ukazała się pierwsza książka młodego piosenkarza, która składa się z osobistych wyznań Zayna.

Artysta otwarcie pisze o swoich największych lękach i walkach, z którymi musiał się zmierzyć w ciągu ostatnich kilku lat. Pod koniec swojej przygody z zespołem One Direction, Malik cierpiał na zaburzenia odżywiania. Jak wyznaje w swoim "pamiętniku" choroba pojawiła się ze względu na nieustanną pracę nad ostatnim wspólnym albumem zespołu i trasą koncertową. Piosenkarz przyznaje się, że miewał dni kiedy całkowicie zapominał o jedzeniu. Zayn doprowadzony do granic wytrzymałości, za namową swojej mamy, postanowił odejść z zespołu w marcu 2015 roku, by skupić się na swoim zdrowiu fizycznym i psychicznym. >>>

Młody gwiazdor w swojej książce powraca również do czasów wczesnego dzieciństwa. Zdradza, że był bardzo trudnym i aktywnym dzieckiem. Miał problemy ze skupieniem się i ciągle wpadał w kłopoty. Przez długi czas jego rodzina nie potrafiła sobie z nim poradzić, do czasu aż lekarze zdiagnozowali u niego ADHD.

Zayn przyznaje, że po ciężkim okresie związanym z zespołem One Direction, nie boi się już mówić otwarcie o swoich problemach. Co więcej, jednym z głównym powodów dla których wydał książkę, była chęć pomocy innym osobom, które nie mają w sobie wystarczająco dużo odwagi, by prosić swoich bliskich o pomoc. Brawo Zayn!