Istnieje już tak wiele dobrych i kultowych kosmetyków, że inne powstają na ich wzór. Wygląda na to, że polska youtuberka i makijażystka, która wydaje się mistrzynią w szukaniu często tańszych alternatyw, trafiła wśród nowości na kolejny tzw. zamiennik – lub jak to ujęła – „godnego następcę”. Tym razem jest to żel do brwi Eveline Brow & Go Lamination Effect.

Żel do brwi Eveline Brow & Go Lamination Effect – opis

Eveline Brow & Go Lamination Effect to żel do stylizacji brwi o mocno utrwalającej formule. Jest transparentny, a tym samym uniwersalny – nie ogranicza go kolor włosków. Skutecznie przejmuje kontrolę nawet nad tymi trudnymi do okiełznania i utrzymuje je na miejscu. Miękka i wyprofilowana szczoteczka z grzebieniem precyzyjnie wyczesuje brwi, jednocześnie pozbywając się z nich nadmiaru żelu, zapobiegając tym samym kruszeniu. Dzięki niej z łatwością można wypracować pożądany kształt brwi, a w połączeniu z ultramocną formułą żelu – całodniowy efekt przypominający laminację.

Poza aspektami technicznymi moją uwagę zwróciło coś jeszcze. Formuła żelu jest bogata – jak na tego typu kosmetyk – w wiele cennych pod kątem kondycji brwi składników. Wśród nich dopatrzyłem się m.in. biotyny i tripeptydu biotynyl, które stymulują wzrost włosków, odżywczego wyciągu z soi oraz pantenolu i argininy o właściwościach nawilżających i łagodzących.

Żel do brwi Eveline Brow & Go – „zamiennik” Anastasia Beverly Hills?

Co ciekawe, makijażystka Joanna Ferdynus-Gołuszko, być może znana wam również z YouTube pod pseudonimem Maxineczka, zauważyła w żelu do brwi Eveline uderzające podobieństwa do dobrze znanego jej żelu do brwi Anastasia Beverly Hills Brow Freeze Gel. W swojej recenzji zwróciła uwagę na konkretne cechy wspólne:

Można powiedzieć, że to jest godny następca albo „zamiennik” żelu z Anastasii […] Szczoteczka jest w 99% identyczna. Są to minimalne różnice, wręcz niuansowe. Jeżeli chodzi o używanie, sposób aplikacji, jest to to samo – zauważa makijażystka Joanna Ferdynus-Gołuszko, dodając – Formuły są niemal identyczne, mianowicie są to żele do brwi, które wysychają z blaskiem.

Ultramocny żel do brwi Eveline Brow & Go – opinie

Choć żel do brwi Eveline Brow & Go to nowość, która swoją premierę miała stosunkowo niedawno, to już spływają pierwsze opinie zachwytu. Internautki i internauci szczególnie doceniają jego trwałość. Niekiedy wspominają nawet o uzyskanym efekcie laminacji brwi. W opiniach czytamy:

Jedno z moich największych odkryć jeśli chodzi o kosmetyki do stylizacji brwi. Dla mnie dużo lepszy niż wszystkie mydełka razem wzięte – uznała internautka @Agusia na stronie producenta.

Z tym żelem brwi przez cały dzień pozostają na swoim miejscu – napisała Marianna na stronie producenta.

Ten żel do laminacji brwi nie ma sobie równych – stwierdziła Amelia na stronie drogerii online eZebra.pl