Choć wciąż nie do końca wierzymy, że to się stało, niedoceniany przez lata intensywnie zielony kolor – po angielsku zwany Kermit green (kto choć raz oglądał „Muppetty”, nie potrzebuje wyjaśnienia) lub inaczej Kelly green –od plecionej torebki Bottega Veneta, która dostępna m.in. właśnie w tym odcieniu zachwyciła topowe influencerki i zrobiła furorę na Instagramie, stał się ostatnio jednym z najmodniejszych. W dodatku, wzmożoną popularnością cieszy się kolejny sezon z rzędu. 

Intensywna zieleń – modny kolor na lato 2022

To właśnie soczysta zieleń zdobi w tym sezonie nie tylko torebki czy sandały (jak za czasów Daniela Lee we włoskim dimu mody), ale i inne elementy garderoby: koszule, szerokie spodnie (na przykład ze skóry), dzianinowe kamizelki, a nawet sztuczne futerka i kostiumy kąpielowe. Na co najlepszym dowodem jest instagramowy feed Annabel Rosendahl, duńskiej influencerki, która na kolejnych zdjęciach udowania, jak wielką ma słabość do żywej zieleni.

Zresztą nie ona jedyna. Równie chętnie kolor nosi Leonie Hanne, która zestawia go z innym odcieniem, który jest równie spektakularny i równie modny. Domyślacie się już o jaki chodzi? Podpowiadamy – mamy na myśli róż

Zieleń i róż – najmodniejsze połączenie kolorów na lato 2022

W tej kwestii projektanci pozostawiają nam pewną dowolność, bo preferowane są jej dwa odcienie. Albo różowy pastelowy, który do mainstreamu trafił za sprawą najbardziej stylowych mieszkanek Kopenhagi. Albo fuksja, czyli ciemny, intensywny różowy zbliżony już do fioletu. Niezależnie od tego, który wybierzecie, możecie być pewne, że w sezonie wiosna-lato 2022 to najmodniejsze połączenie kolorów. Które z pewnością wyróżni was z tłumu. A także doda energii na cały dzień. I zbierze setki polubień w social mediach. 

Z czym łączyć soczystą zieleń, czyli nie tylko róż

Ale róż nie jest jedynym kolorem, który pasuje do intensywnej zieleni. Jeśli zapragniecie odmiany, postawcie na kobalt, granat, jasnożółty, pomarańczowy albo – bardziej zachowawczo – na klasyczną biel lub czerń. Nawet w tym ostatnim wydaniu stylizacje będą przyciągać uwagę i zbierać komplementy. Zwłaszcza, jeśli wzorem Camille Charriere do zielonej koszulowej sukienki i pikowanej torebki w zbliżonym odcieniu założycie czółenka na szpilce w drapieżny wzór. Możliwości nie brakuje!