To bardzo smutny dzień dla polskiej kinematografii. W wieku 97 lat odszedł aktor Emil Karewicz. Poinformował o tym Związek Artystów Scen Polskich, zaś rodzina aktora potwierdziła w mediach, że był to nagły przypadek.

Emil Karewicz to aktor filmowy, serialowy i teatralny. Największą popularność przyniosły mu role w serialach Stawka większa niż życie, gdzie zagrał Hermana Brunnera, Jak rozpętałem drugą wojną światową, gdzie z kolei wcielił się w oficera gestapo, a także postać króla Władysława Jagiełły w Krzyżakach w reżyserii Aleksandra Forda.

Oprócz tego Karewicz pojawił się również w takich produkcjach, jak Kanał Andrzeja Wajdy, Cień Jerzego Kawalerowicza, czy produkcjach telewizyjnych, jak Lalka, Polskie drogi, Szaleństwo Majki Skowron, Alternatywy 4 oraz tych bardziej współczesnych, czyli M jak miłość, Barwy szczęścia i Na dobre i na złe. Emil Karewicz miał też na koncie wiele występów w teatrze telewizji oraz na deskach łódzkich teatrów, im. Stanisława Jaracza oraz Teatru Nowego, a także warszawskich: Ateneum, Dramatycznego oraz Ludowego (od 1975 roku Nowego).

Tom Hanks i Rita Wilson mają koronawirusa! >>>