Szukasz miłości sugerując się astrologią? A może po prostu chcesz sprawdzić, czy twój znak zodiaku jest kompatybilny ze znakiem drugiej połówki? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, sprawdź koniecznie, które znaki najbardziej do siebie pasują.

Znaki zodiaku, które pasują do siebie idealnie

Każdy ze znaków należy do jednego z czterech żywiołów: ognia, wody, ziemi i powietrza. Żywioły natomiast wykazują pewne cechy, które przekazują znakom zodiaku. Dobrym wskaźnikiem tego, czy żyjesz z kimś w harmonii, jest między innymi to, jak reagują na siebie wasze znaki. Woda i ziemia, czy ogień i powietrze zawsze bardzo dobrze ze sobą współgrają, świetnie rezonują ze sobą również znaki będące naprzeciwko siebie - uzupełniają się w związku, dzięki czemu stanowią perfekcyjną całość. Znaki zodiaku, które pasują do siebie idealnie znajdziecie poniżej.

Który znak zodiaku pasuje do Barana? 

Znakowi Barana odpowiada równie ognisty i intensywny Strzelec. Nie ma mowy, żeby się razem nudzili - zawsze są żądni przygód i gotowi, by podbić świat. Oba znaki lubią być niezależne, dlatego nie ograniczają siebie nawzajem. Baran docenia szczerą naturę Strzelca i nie musi się obawiać, że jego bezpośredniość go urazi.

Który znak zodiaku pasuje do Byka? 

Byk i Skorpion świetnie do siebie pasują, ponieważ znajdują się dokładnie naprzeciw siebie na osi zodiaku. Wyjątkowo do siebie pasują pod względem atrakcyjności, a jeszcze bardziej na poziomie emocjonalnym (to superważne). Byka i Skorpiona łączy też stałość i wierność - to długodystansowcy, którzy cenią sobie stabilność i bezpieczeństwo.

Który znak zodiaku pasuje do Bliźniąt? 

Kiedy spotykają się dwa znaki powietrza, pojawia się niespotykana dynamika. Bliźnięta i Waga zawsze mają o czym rozmawiać, uwielbiają realizować swoje kolejne projekty, pomysły i marzenia. Lubią flirtować (zwłaszcza na imprezach), a Bliźnięta szczególnie cieszą się z faktu, że Wagi zazwyczaj nie mają z tym problemu.

Który znak zodiaku pasuje do Raka? 

Żywioły wody i ziemi po prostu idealnie do siebie pasują, a znaki zodiaku Rak i Byk są tego dowodem. Są niesamowicie zgraną parą, która wydobywa z siebie tylko to, co najlepsze. Razem są nie do zatrzymania. Rak jest szczególnie wdzięczny Bykowi za jego stabilność, ponieważ czasami ponoszą go emocje, które ktoś inny musi za niego trzymać na wodzy.

Który znak zodiaku pasuje do Lwa? 

Dwa znaki ognia są zawsze dobrym połączeniem. Lew i Strzelec to intensywna para, która lubi ze sobą rozmawiać (właściwie o wszystkim) i jest szczególnie otwarta bliski kontakt. Okazują swoją miłość w kreatywny sposób. Lew szczególnie ceni u Strzelca jego zaangażowanie w każdy pomysł czy ideę, którą zaproponuje. Dream team? Zdecydowanie tak.

Zobacz także:

Który znak zodiaku pasuje do Panny? 

Panna potrzebuje kogoś, kto chętnie na nią poczeka. I tu Byk pojawia się we właściwym momencie – bo jeśli chodzi o miłość, jest cierpliwy i może czekać wiecznie. Panny lubią snuć plany i nie są szczególnie romantyczne w miłości, ale dla wiernego Byka nie stanowi to problemu – dla Panny jest jak skała.

Który znak zodiaku pasuje do Wagi? 

Na pierwszy rzut oka Waga i Wodnik mogą nie wydawać się dobrym materiałem na parę. A jest wręcz przeciwnie. Wodnik uwielbia uczyć się nowych rzeczy i patrzeć na świat z innej perspektywy. Wywabia Wagę z jej skorupy i okazuje jej miłość w nowy, wyjątkowy sposób. Waga potrzebuje kogoś takiego, właśnie po to, by nie zamykać się na świat, realizować swoje pomysły i poznawać nowe perspektywy.

Który znak zodiaku pasuje do Skorpiona? 

Dwa znaki wodne, Skorpion i Rak tworzą bardzo zgraną parę. Oboje potrzebują dużo bliskości i łatwo wpadają w zazdrość – to, co wydaje się ograniczające dla innych partnerów, jest w ich odczuciu dowodem miłości. Skorpion ceni sobie partnera, który rozumie go na poziomie emocjonalnym. A nikt nie jest tak empatyczny i wrażliwy jak Rak.

Który znak zodiaku pasuje do Strzelca? 

Para marzeń. Strzelec i Wodnik kochają niezależność i potrafią stworzyć nawet związek na odległość. Wodnik nieustannie zachęca Strzelca do rozwijania kreatywności, robienia rzeczy, które rozwijają, budują (także ich relację). Chemia pomiędzy nimi nigdy nie gaśnie.

Który znak zodiaku pasuje do Koziorożca? 

Koziorożec potrzebuje partnera, który podobnie, jak on szuka długotrwałego związku, a jednocześnie chce skupić się na karierze. Panna idealnie wpasowuje się w ten obraz - ona też ciężko pracuje i pragnie czegoś stabilnego. Budują swój związek na szacunku i lojalności – miłość w nich dojrzewa i kiełkuje z przyjaźni.

Który znak zodiaku pasuje do Wodnika? 

Strzelec i Wodnik pasują do siebie na poziomie duchowym. Cenią wartościowe tematy rozmów i pragną relacji, w której każdy jest równy. Wodnik potrzebuje kogoś, kto interesuje się jego hobby, Strzelec uwielbia uczyć się nowych rzeczy, a więc z przyjemnością poznaje to, czym chce zarazić go Wodnik.

Który znak zodiaku pasuje do Ryb? 

Woda z wodą - sukces murowany. Ryby i Skorpion mają te same potrzeby - pragną zrozumienia i partnera, z którym mogą porozmawiać o skomplikowanych emocjach. Skorpion może na początku wydawać się nieco powściągliwy, ale potrafi otworzyć się na Ryby i razem stworzyć coś pięknego.

przeczytaj również: