"The Met Gala" znana jest jako największa impreza modowa na świecie. Na czerwonym dywanie pojawiają się największe gwiazdy show biznesu: Anna Wintour, Rihanna, Sarah Jessica Parker i Beyonce. 

W tym roku uwaga wszystkich skupiona była na Rei Kawakubo. Projektantka stojąca za ogromnym sukcesem marki Comme Des Garcons zasłynęła w świecie mody swoimi radykalnymi projektami. Jej wielowarstwowe suknie, śmiałe printy i ostre cięcia znalazły swoich fanów w gronie największych gwiazd, takich jak Rihanna i Lady Gaga, które są stałymi gośćmi na pokazach projektantki jak i jej klientkami.

Specjaliści od dłuższego czasu podejrzewali, że projekty Kawakubo pokazane podczas corocznej wystawy sukcesem mogłyby dorównać największym dziełom McQueena, które w 2011 roku trafiły do wszystkich muzeów na świecie, będąc tym samym najchętniej odwiedzaną wystawą wszech czasów. Na wystawie znajdzie się ponad 120 projektów marki Comme Des Garcons. Zobaczymy kobiece stylizacje zaprojektowane przez Kawakubo w swojej debiutanckiej kolekcji z 1981 roku.