Gdzie warto rozpocząć poszukiwania najlepszych kosmetyków? Przed wyprawą do drogerii lub włączeniem jej wersji internetowej mamy wiele możliwości. Warto rozejrzeć się za polecanymi produktami w mediach społecznościowych lub w gotowych artykułach, które powstały na ich bazie. Inspiracji w tym temacie dostarczają także gwiazdy i influencerki. Dla wielu osób jednak najbardziej wiarygodne w tej kwestii są Francuzki. Ich podejście do piękna nieustannie cieszy się zainteresowaniem w różnych zakątkach świata. Na szczęście ulubione marki kosmetyczne Francuzek nie są żadną tajemnicą i bez problemu możemy bazować na ich doświadczeniu i wypróbowanych recepturach, które na co dzień pielęgnują ich skórę. Niedawno pisaliśmy o olejku Jennifer Aniston. Kosmetyk to przebój z francuskiej apteki. Okazuje się jednak, że nie tylko aktorka znalazła tam coś dla siebie. Zoe Kravitz ma w swojej kosmetyczce eliksir piękna francuskiej marki, który uchodzi za światowy bestseller. Jeżeli nie poznałaś go wcześniej za sprawą influencerek znad Sekwany, to być może wskazówka amerykańskiej aktorki stanie się pretekstem do wypróbowania go na własnej skórze.

Eliksir piękna z kosmetyczek Francuzek

Eliksir piękna to dość śmiała nazwa, bo wiele obiecuje. Mimo to marka Caudalie wzięła na siebie odpowiedzialność związaną z tak odważnym sformułowaniem. Inspiracją dla jego powstania był eliksir młodości, którego używała w XVI wieku królowa Węgier. Czy opłaciło się? Co do tego nie mamy wątpliwości, bo Beauty Elixir Caudalie to jeden z ulubionych kosmetyków Francuzek i światowy bestseller. Jego receptura powstała z myślą o posiadaczkach matowej i zmęczonej cery, które potrzebują szybkiego i efektywnego produktu. Jego działanie jest widoczne już po kilku sekundach, wiec to jeden z przebojów dla miłośniczek sztuki bezwysiłkowego piękna. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki cera staje się promienna, pełna energii oraz witalności.

Jego bogata formuła opiera się w 100% na składnikach pochodzenia naturalnego. Ekstrakty roślinne rozświetlają cerę, zwężają pory i działają wygładzająco. Ekstrakt z białych winogron nadaje blasku i nawilża. Olejek z mięty pieprzowej tonizuje i pobudza. Natomiast olejek różany koi i uspokaja cerę. Wyciąg z rozmarynu działa odkażająco. Olej z róży rdzawej regeneruje komórki skóry i walczy ze zmarszczkami, a olej z mirry działa tonizująco. Kosmetyk nie zawiera olejów mineralnych, phenoxyethanolu czy phthalatesu. W składzie nie ma też nic pochodzenia zwierzęcego. Jego zaletą jest fakt, że można go używać na kilka sposobów –  jako tonik, utrwalacz makijażu lub solidną dawkę odświeżenia w ciągu dnia. Jeżeli sama receptura to zbyt mało, zawsze można posiłkować się opiniami internautek, których nie brakuje w sieci. Beauty Elixir Caudalie zbiera mnóstwo najwyższy not i świetne recenzje. Śmiało można mówić, że to kultowy kosmetyk. Coś do powiedzenia na jego temat ma także Zoe Kravitz.

Eliksir piękna z kosmetyczki Zoe Kravitz

Zoe Kravitz w materiale dla amerykańskiego „Vogue’a” zdradziła, że nie wszystkie z cenionych przez nią produktów są dostępne także po jej stronie Atlantyku. Jako przykład tego, który na szczęście może kupić też na miejscu, podała Beauty Elixir Caudalie. Aktorka z pełną uczciwością podkreśliła, że nie jest to obowiązkowy kosmetyk do używania. Ale z drugiej strony czy jakikolwiek jest? W końcu pielęgnacja to nasz świadomy wybór, który bazuje wyłącznie na naszej woli i wyborach. Jednocześnie podkreśliła, że jeżeli ktoś szuka produktu, który pozwoli mu poczuć klimat spa w domu, to ten będzie idealny. Według aktorki Beauty Elixir Caudalie warto używać, kiedy chce się uzyskać natychmiastowy blask. Jeżeli zatem borykasz się z matową i pozbawioną go cerą, to ten ceniony przez Francuzki kosmetyk będzie strzałem w dziesiątkę. To kolejny produkt, który warto wziąć po uwagę, jeżeli zrezygnowało się z podkładu, choć i przy makijażu nie jest wykluczony, bo świetnie utrwala make-up.