Od kilku miesięcy wiadomo już, kto będzie nowym Batmanem w obrazie, za który odpowiada Matt Reeves. Główną rolę w filmie The Batman zagra Robert Pattison i będzie on najmłodszym Człowiekiem Nietoperzem w historii. Do tej pory w tę postać wcielali się m.in. George Clooney, Michael Keaton, Val Kilmer, Christian Bale czy Ben Affleck, który ze wszystkich zebrał niestety najgorsze recenzje. Wybór Pattisona także zdążył wzbudzić już wiele emocji, a co za tym idzie, pokładane są w nim wielkie nadzieje.

Teraz wiemy również, kto pojawi się u jego boku jako Kobieta Kot. Postać Catwoman, którą na swoim koncie mają Michelle Pfeiffer w Powrocie Batmana oraz Halle Berry w filmie z 2004 w całości poświęconemu tejże bohaterce. Niestety, produkcja ta nie należała do szczególnie udanych - zgarnęła aż cztery Złote Maliny w tym dla najgorszej aktorki. Mamy nadzieję, że podobny los nie spotka Zoë Kravitz, bo to właśnie ona będzie nową Kobietą Kot. Co ciekawe, gwiazda serialu Wielkie kłamstewka, prywatnie córka Lenny'ego Kravitza i Lisy Bonet, miała już okazję podłożyć głos Catwoman w animacji LEGO Batman z 2017 roku.

Zobacz także: Zoë Kravitz wzięła sekretny ślub! Kim jest jej mąż?

Zoë Kravitz zagra Catwoman w filmie Cat Woman

Mówi się, że Zoë rywalizowała o rolę z takimi koleżankami po fachu, jak Ana de Armas, Ella Baliska, Eiza González, natomiast faworytką reżysera miała być Zazie Beetz, którą obecnie możemy oglądać w filmie Joker. Ze względu na jej zobowiązania wobec serialowej produkcji Atlanta musiała jednak zrezygnować ze współpracy z Reevesem. Kravitz pojawi się na ekranie obok wspomnianego już Pattisona, a także Jeffrey'a Wrighta, grającego komisarza Gordona. Angaż do produkcji negocjuje również Jonah Hill, którego prawdopodobnie będzie czarnym charakterem.

Premiera The Batman w reżyserii Matta Reevesa zaplanowana jest na 25 czerwca 2021 roku.

Zobacz także: „Kapitan Marvel” bije rekordy oglądalności. O czym jest nowy film Marvela i dlaczego mówi się o nim tak dużo?