Żora Korolyov był jednym z tancerzy, którzy szczególnie zapadli w pamięci widzom „Tańca z Gwiazdami”. Utalentowany Ukrainiec zadebiutował w show wiosną 2007 roku, gdy program emitowany był jeszcze na antenie stacji TVN. Miał wtedy zaledwie 19 lat. Choć nigdy nie udało mu się zdobyć Kryształowej Kuli, ani nawet wystąpić w finale, cieszył się dużą sympatią fanów formatu, którzy byli pod ogromnym wrażeniem jego tanecznych umiejętności i nienagannej prezencji.

Gwiazdy reagują na wieści o śmierci Żory Korolyova

Pierwszą artystką, którą wziął pod swoje skrzydła w „Tańcu z Gwiazdami” nastoletni jeszcze wówczas Żora była piosenkarka Kasia Cerekwicka. Wykonawczyni przebojów „Na kolana” i „S.O.S” zamieściła w nocy z wtorku na środę w mediach społecznościowych czarno-białe zdjęcie swojego byłego trenera. Wokalistka nie ukrywa, że śmierć tancerza jest dla niej szokiem.

Nie mogę w to uwierzyć…i nie chcę! Żorka - napisała.

To się nie dzieje, za chwilę się obudzę i okaże się, że to był tylko zły sen - dodała w odpowiedzi na komentarz Ani Karwan.

Na tragiczne wieści o nagłej śmierci Żory Koroylyova zareagowały też gwiazdy, z którymi tancerz występował w późniejszych sezonach programu, emitowanych przez Polsat.

Karolina Gorczyca, uczestniczka szóstej edycji „Dancing wit the Stars. Taniec z Gwiazdami”, opublikowała w sieci nagranie z prób do swojego ostatniego tańca z Żorą do hitu Hello z repertuaru Adele.

Hello from the other side Żora... To był nasz ostatni ziemski taniec. Zatańczymy jeszcze piękniej. Po drugiej stronie... @zorakorolyov śpij spokojnie - napisała aktorka pod filmikiem.

Żora, za szybko... Mieliśmy jeszcze wypić razem wino... Spokojnej podróży Żorka. Serce mi pęka - dodała na InstaStory, gdzie podzieliła się z obserwatorami swoimi zdjęciami z tancerzem.

 

Zobacz także:

Dominika Gwit o śmierci Żory Korolyova: „Jestem w szoku”

Emocjonalny wpis zamieściła na swoim profilu w serwisie Instagram także Dominika Gwit, która swoją taneczną przygodę u boku Żory zaliczyła wiosną 2017 roku.

To jest jakiś okrutny żart.... Brak mi słów. Żora... Spoczywaj w pokoju - napisała aktorka.

Dziś nie będzie piosenki, bo się w nocy dowiedziałam, dowiedzieliśmy się wszyscy, że nie żyje Żora Korolyov, mój serdeczny kolega - oznajmiła na InstaStory.

Ciężko mi w to wszystko uwierzyć. Nie mieliśmy z Żorą przez ostatni czas kontaktu. Wiadomo, po programie się drogi rozeszły, jak to w życiu. Raz na jakiś czas (składaliśmy sobie - przyp. red.) życzenia. Natomiast całym sercem jestem z jego najbliższymi. Składam wyrazy współczucia. Też mi ciężko. Zadaję sobie mnóstwo pytań. Nie wiem, dlaczego to się stało. Jestem w szoku. W każdym razie dużo siły - dodała.