Żora Korolyov nie żyje – taka wstrząsająca  informacja obiegła media w poniedziałkowy wieczór. Jako pierwszy o śmierci znanego tancerza poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Paweł Dudek. Artysta występujący na co dzień pod pseudonimem Czadoman opublikował na swoim prywatnym profilu na Facebooku ostatnie wiadomości, jakie otrzymał od gwiazdora „Tańca z Gwiazdami”. Piosenkarz opatrzył je wymownym wpisem, w którym dał jasno do zrozumienia, że jego przyjaciela spotkała przedwczesna śmierć.

To ostatnie życzenia, które od Ciebie dostałem. Nie rozumiem, może tam potrzebowali Twojego talentu. Żora Korolyov do zobaczenia po drugiej stronie... - napisał autor hitu „Ruda tańczy jak szalona”.


O śmierci tancerza powiadomiła także jego partnerka, Ewelina Bator.

Mój kochany! Dziękuję Ci za najpiękniejsze 5 lat wspólnego tańca. Prawdą jest, że dnia 21.12.2021 odszedł człowiek, który kochał całym sercem i którego ja kochałam i kocham najmocniej na świecie. Nasze serca pękły ale złożą się kochanie tam na górze. Będziemy się sobą opiekować. Kochamy Cię - napisała na swoim profilu na Instagramie.

Wierzcie mi też w to nie wierzę. Długo nie uwierzę. I na ten moment, to co się stało, potrzebuję ciszy... - dodała.

Żora Korolyov – przyczyna śmierci

Dokładne okoliczności śmierci tancerza na razie nie są znane. Niemniej, w sieci pojawiają się pierwsze, nieoficjalne informacje o tym, co spowodowało nagły zgon 34-latka. Jak donosi „Super Express”, przyczyną śmierci Żory Korolyova było zapalenie mięśnia sercowego.

Był dziś bardzo zabiegany, miał iść na trening. Zasłabł w domu, gdzie znalazła go jego ukochana. Wezwano karetkę, jednak mimo reanimacji zmarł - donosi informatorka tabloidu.

Kim był Żora Korolyov?

Heorhij Korolow, bo tak naprawdę nazywał się Żora Korolyov, przyszedł na świat 6 października 1987 roku w Odessie. Wychował się w rodzinie stewardessy i zawodowego piłkarza. Od najmłodszych lat jego największą pasją był sport. Karierę taneczną, którą zaczął jako ośmiolatek, łączył z treningami futbolu i występami w szkolnej drużynie piłkarskiej SKA-Odessa. Ukończył Narodowy Uniwersytet Wychowania Fizycznego i Sportu Ukrainy na kierunku choreografia i taniec.

Polscy telewidzowie pamiętają go przede wszystkim z występów w programie „Taniec z Gwiazdami”. Na słynnym parkiecie występował w latach 2007-2008 (na antenie TVN) oraz 2016-2017 (w Polsacie). Jego tanecznymi partnerkami były kolejno: Kasia Cerekwicka, Isis Gee, Agnieszka CegielskaKarolina Gorczyca, Dominika Gwit oraz Martyna Kupczyk.

Zobacz także:

Niewiele osób wie, że Żora Korolyov spełniał się zawodowo nie tylko jako tancerz i choreograf, ale także jako aktor, przedsiębiorca i agent piłkarski – był licencjonowanym menedżerem FIFA. Na swoim koncie miał też tytuł magistra z zarządzania i marketingu uzyskany w Warszawskiej Wyższej Szkole Zarządzania.

Żora Korolyov prywatnie

W 2007 roku Żora Korolyov ożenił się z Anna Kuznecovą, z którą po trzech latach małżeństwa doczekał się dziecka. Ich córka o imieniu Sonia urodziła się 29 grudnia 2010 roku. Ich młodzieńczy związek nie przetrwał jednak próby czasu. Para rozwiodła się w 2017 roku. Następnie tancerz był w związku z Eweliną Bator.