Jak znaleźć idealne perfumy, które nie tylko będą przyjemna dla nosa, ale będą miały też w sobie coś takiego, że stwierdzimy, że są nasze? Sposobów jest kilka. Jakiś czas temu pisaliśmy już o perfumach dopasowanych do znaku zodiaku. Na typowo astrologicznym wyborze zapachów jednak nie koniec. Inny sposób, choć wydaje się dużo bardziej przyziemny, także ma wiele wspólnego ze znakami zodiaku. Mowa bowiem o żywiołach zapachów, które możemy dobrać do naszej osobowości. Jak to zrobić i które nuty zapachowe pozwolą na idealne dopasowanie? Poniżej cztery propozycje, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Żywioły zapachów – woda, ziemia, ogień i powietrze można odnaleźć w wielu flakonach. Być może właśnie za ich sprawą wąchając kolejne kompozycje na jedne reagowałaś entuzjazmem, a do innych czułaś niechęć.

Żywioły zapachów – Woda

Żywioł wody ma swoje odbicie także w zapachach. Skoro już była mowa o astrologicznych nawiązaniach, to warto podkreślić, że jest on związany z Rakiem, Skorpionem i Rybami. Jako cechę wspólną dla osobowości spod żywiołu wody podkreśla się wysoką emocjonalność. Silna potrzeba kontaktu z innymi i łatwość dostosowywania się do panujących warunków, to główne cechy wyróżniające tę grupę. Poza potrzebą kontaktu z ludźmi lubią też odosobnienie i ciszę, które pozwalają im złapać oddech. Jak przekłada się to na wybór perfum? Jaki zapach będzie najlepszy dla żywiołu wody? Przede wszystkim dobrze, żeby była w nim wyczuwalna słodycz. Jednocześnie kompozycja musi mieć charakter. Z tego powodu poleca się takie nuty zapachowej jak: jaśmin, piżmo i limonka. Jednym z polecanych zapachów może być woda perfumowana Marc Jacobs Daisy Dream Forever. W kompozycji zamknięto bowiem jeżyny, gruszkę, wisterię, jaśmin i liczi.

Żywioły zapachów – Ziemia

Żywioł ziemi także ma własną grupę zapachów, które idealnie współgrają z przypisanymi mu cechami osobowości. Na wstępie warto zaznaczyć, że jest on przypisany Bykowi, Pannie i Koziorożcowi. Jak przełożyć żywioł ziemi na grunt tego, jakimi jesteśmy osobami? Związek z nim objawia się przede wszystkim siłą i stabilnością. Wiąże się z ogromną determinacją, umiejętnością planowania i sukcesami w realizacji swoich celów. Upór i sumienność to najlepsze podsumowanie ich mocnych stron. Jak wykorzystać to podczas zakupu perfum? Jaki zapach ma żywioł ziemi? Tu nie ma dużego zaskoczenie. Twardo stąpające i mocno związane z ziemią osobowości świetnie czują się w otoczeniu nut drzewnych. Drzewo sandałowe, cedrowe lub żywiczne aromaty idealnie wpiszą się w ich świat. Propozycja perfum dla żywiołu ziemi to woda perfumowana Guerlain Mon Guerlain. Można w niej wyczuć drzewo sandałowe, a do tego wspaniale dopełniają je inne dary ziemi: lawenda, bergamotka, jaśmin arabski, irys i wanilia.

Żywioły zapachów – Ogień

Żywioł ognia od razu kojarzy się z silnymi emocjami, nieposkromioną energią i błyskawicznymi reakcjami, które może zapoczątkować niewielka iskra. Faktycznie przekłada się to na temperament osób, które są z nim związane. Lew, Baran i Strzelec pod jego wpływem są skore do działania. Nie znoszą lenistwa, a myśli szybko przeobrażają w czyny. Dopełnieniem ich osobowości może być odpowiedni zapach, który pozwoli im podkreślić charakter. Nie będzie tu dużych zaskoczeń. Zapach psujący do żywiołu ognia musi być intensywny, wyrazisty, po prostu mocny. Jaki zapach jest w stanie to oddać? Dla niektórych może być to zaskoczeniem, ale kwiatowy. Tuberoza i inne nuty białych kwiatów są wprost stworzone dla żywiołu ognia. Woda perfumowana Gucci Bloom to zatem ideał. Tuberoza, jaśmin i chińska wiciokrzew są w punkt.

Żywioły zapachów – Powietrze

Żywioł powietrza ma związek z osobami nastawionymi na swój rozwój. Wymiana doświadczeń, zdobywanie nowych umiejętności i trening intelektualny są dla nich kluczowe. Związane z nim są Bliźnięta, Waga i Wodnik. To właśnie one za sprawą towarzyszącego im symbolu powietrza stawiają na ciągły rozwój i poszerzanie horyzontów. Jak ma się to do wyboru zapachu dla żywiołu powietrza?  Okazuje się, że nuty zapachowe, które najlepiej współgrają z ich wnętrzem, to cytrusy. Zapachy z cytryną, pomarańczą i innymi cytrusami to zatem najlepsza opcja. Wśród perfum pasujących do osób spod żywiołu powietrza jest zatem woda toaletowa Guerlain Aqua Allegoria. Zapach bazuje głównie na nutach pomarańczy.