„Yellowstone”: spin-off za spin-offem

„Yellowstone”, amerykański serial telewizyjny spod znaku uwspółcześnionego westernu z Kevinem Costnerem w roli głównej, nie traci na popularności. Opowieść o rodzinie ranczerów z Montany, o której ziemie walczą firmy deweloperskie, indiański rezerwat oraz przedstawiciele parku narodowego, niedawno wystartowała z 5. sezonem, a wkrótce doczeka się kolejnego spin-offu.

Stworzona przez Taylora Sheridana opowieść, emitowana od 20 czerwca 2018 roku przez Paramount Network (w Polsce można ją oglądać od 2019 roku za pośrednictwem Paramount Channel), otrzymała już jeden prequel, zatytuowany „1883”. Produkcja opowiada o przodkach Johna Duttona i ich niebezpiecznej wyprawie przez Dziki Zachód w celu osiedlenia się w lepszym świecie.  

W realizacji jest jeszcze jeden serial pod roboczym tytułem „6666”, który – jak wynika z komunikatów prasowych – będzie rozgrywać się na tytułowym ranczu Four Sixes w czasach współczesnych. W planach jest jeszcze kilka projektów zakotwiczonych w świecie westernu i najpotężniejszych ranczerów w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem w sieci pojawił się teaser serialu „1923”, który opowie historię nowego pokolenia Duttonów.

„1923”: drugi prequel „Yellowstone”

Produkcja – jak wskazuje tytuł – skupi się na wcześniejszych losach rodziny: w okresie Wielkiego Kryzysu suszy oraz pandemii. W udostępnionym teaserze bohater grany przez Timothy’ego Daltona (Donald Whitfield) wprowadza się na ranczo obok Duttonów, po czym odgraża się, że zamierza przejąć całą dolinę. Szykuje się więc kolejna batalia o rodzinne ziemie.

„1923”: gwiazdorska obsada

W serialu „1923” w głównych rolach (jako nestorów rodu) zobaczymy Helen Mirren (wcieli się w Carę Dutton) i Harrisona Forda (zagra Jacona Duttona). Na ekranie będą towarzyszyć im m.in.:

  • Darren Mann,
  • Michelle Randolph,
  • James Badge Dale,
  • Marley Shelton,
  • Brian Geraghty,
  • Aminah Nieves,
  • Jerome Flynn,
  • Sebastian Roché,
  • Robert Patrick,
  • Timothy Dalton.

„1923”: kiedy premiera? Zobacz teaser

Premiera pierwszego odcinka serialu „1923” zaplanowana została na 18 grudnia na amerykańskiej platformie Paramount+. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy produkcja dostępna będzie w Polsce. Pod koniec listopada zaś światło dzienne ujrzał pierwszy teaser drugiego prequela „Yellowstone”, który uchyla nam drzwi do nowego świata naszych ulubionych ranczerów. Chciwość będzie tym, co zabije nas wszystkich – zapowiada Paramount+ w mediach społecznościowych. Będzie oglądać?

 

Zobacz także: