Jeśli jesteś w związku i zastanawiasz się czy uczucie twojego partnera jest szczere, to ten artykuł jest dla ciebie. W miłości nie liczą się tylko słowa. Powiedzieć można wszystko, ale to czyny mają większą moc. Jak zachowuje się zakochany mężczyzna? Jeśli twój ukochany przejawia te 5 zachowań, możesz być pewna, że jest w tobie totalnie zakochany i nie widzi poza tobą świata.

Umieszcza cię na szczycie swojej listy priorytetów

Jeśli twój partner traktuje cię jako priorytet, możesz być spokojna. To naprawdę wiele znaczy. Skąd wiedzieć, czy tak jest? Jeśli prosisz go, żeby poszedł z tobą na ważne dla ciebie wydarzenie, on idzie. Nie szuka wymówek, robi wszystko, żebyś była szczęśliwa, czasem rezygnuje nawet z własnej przyjemności, abyś ty mogła jej doświadczyć. To oznaka prawdziwej miłości. Niektóre rzeczy wydają się naprawdę małe, jednak to właśnie one mają największą moc.

Nie próbuje cię zmienić

Mówi się, że jeśli próbujemy zmienić drugą osobę, to tak naprawdę nie jesteśmy w niej zakochani. Bo przecież skoro chcemy kogoś zmienić, to nie akceptujemy tego, kim jest. Nikt nie jest idealny i sztuką jest kochać drugą osobę pomimo jej wad i niedoskonałości. Jeśli twój partner nie chce cię zmienić i akceptuje cię taką, jaka jesteś, to jest to bardzo dobry znak. Oznacza to, że najprawdopodobniej już zawsze będzie cię kochał.

Wyraża swoją miłość nie w słowach, a w czynach

Jak już wspomniałyśmy wcześniej – słowa to nie wszystko. Tak naprawdę prawdziwą miłość da się zauważyć w czynach. Oczywiście nie chodzi o to, żeby nie mówić sobie nawzajem, że się kochacie lub nie prawić sobie komplementów. To też jest istotne i bez tego związek nie funkcjonowałby prawidłowo. Jednak nie to liczy się najbardziej. Zwróć uwagę, czy twój partner pamięta o ważnych dla ciebie datach, pomaga ci w domu, zrobi zakupy, jeśli powiesz mu, że jesteś zmęczona lub zajmie się tobą w trakcie choroby. To wszystko wydaje się mało istotne, normalne. Jednak miłość przejawia się właśnie w takich najmniejszych rzeczach.

Jest przy tobie w trudnych chwilach

Nie te szczęśliwe, a właśnie trudne chwile są prawdziwym testem dla związku. Bycie z kimś w trakcie dobrego okresu to nic trudnego. Jednak prawdziwą miłość poznaje się w kryzysowych momentach. Jeśli twój partner nie zostawia cię, gdy masz gorszy czas, a wręcz przeciwnie – chce ci pomóc i jest dla ciebie wsparciem, oznacza to, że jesteś prawdziwą szczęściarą. Taka postawa daje ci poczucie bezpieczeństwa i pewność, że mężczyzna będzie z tobą mimo wszystko.

Uśmiecha się, gdy jesteś obok

Mowa ciała również zdradza to, co druga osoba do ciebie czuje. Jeśli widzisz, że rozpromienia się na twój widok, oznacza to, że jest zakochany po uszy. W końcu mowy ciała nie można kontrolować jest ona nieświadoma. Warto więc ją obserwować, aby mieć pewność, co do jego uczuć.

 

Zobacz także: