Mowa ciała, czy nam się to podoba, czy nie, to coś, czego nie możemy w pełni kontrolować. Nasz organizm i ciało zachowują się inaczej, gdy jesteśmy w neutralnej relacji, a inaczej, gdy czujemy coś więcej – na przykład zakochanie. Jeśli nie jesteś pewna czy ON obdarza cię większym i poważniejszym uczuciem, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Przedstawiamy w nim 9 sygnałów, które zdradzają, że chłopak jest w tobie zakochany po uszy. A można się tego dowiedzieć z obserwacji jego… ciała. Zdradza ono naprawdę więcej, niż ci się wydaje.

Mowa ciała mężczyzny, która wskazuje na zakochanie – oddaje dotyk

Jeśli zastanawiasz się, czy on jest tobą poważnie zainteresowany, zrób test. Dotknij go „niby przypadkiem”, delikatnie. Zobacz, co się stanie i jak zareaguje. Gdy mężczyzna czuje coś do ciebie, z pewnością nie odtrąci twojej ani swojej ręki czy innej części ciała. On odda ci dotyk – też znajdzie do tego okazję.

Generalnie dotyk mówi wiele. Jeśli mężczyzna podczas konwersacji, randki czy spotkania dąży do tego dotyku, to to na pewno coś znaczy.

Mowa ciała mężczyzny, która wskazuje na zakochanie – rozszerzone źrenice

Im jego źrenice są większe, tym bardziej mu się podobasz. To, że źrenice rozszerzają się, gdy patrzymy na coś lub kogoś, kto nam się podoba, zostało udowodnione. Sorry boys, ale tego po prostu nie da się kontrolować ani tym bardziej zauważyć. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy mu się podobasz, spójrz prosto w jego oczy. Możesz dostrzec tam więcej niż tylko jego duszę.

Mowa ciała mężczyzny, która wskazuje na zakochanie – kontakt wzrokowy (!!!)

Złapanie kontaktu wzrokowego z drugim człowiekiem jest niezwykle istotne w każdej interakcji. A tym bardziej jeśli mówimy o tych romantycznych. Chłopak czy mężczyzna, który jest w tobie zakochany z pewnością będzie chciał utrzymywać ten kontakt wzorkowy. Przede wszystkim z szacunku, ale również dlatego, że po prostu nie będzie mógł oderwać od ciebie wzroku. Dosłownie! Zwróć na to uwagę.

Mowa ciała mężczyzny, która wskazuje na zakochanie – zwraca się w twoją stronę

Zainteresowany tobą mężczyzna w trakcie rozmowy czy jakiejkolwiek innej interakcji zwróci się przodem do ciebie. Nawet, gdy stoicie w grupie, on może być zwrócony w twoją stronę. Za wszelką cenę będzie chciał ustawić się w taki sposób, aby patrzeć bezpośrednio na ciebie, nawet jeśli będzie to utrudniało innym kontakt z tobą (uważaj, żeby nie poszło to za daleko).

Mowa ciała mężczyzny, która wskazuje na zakochanie – kieruje palce u stóp w twoją stronę

Podobnie jak wyżej. Mężczyzna nie tylko kieruje swój tors w stronę osoby, którą jest zainteresowany, ale również palce u stóp. Facet często ustawia palce u stóp w kierunku osoby, która najbardziej mu się podoba. Natomiast jeśli jego palce są skierowane w stronę drzwi lub na nikogo konkretnego, może oznaczać to, że nie jest zainteresowany.

Zobacz także:

Mowa ciała mężczyzny, która wskazuje na zakochanie – rozszerzone nozdrza

Nie tylko źrenice się rozszerzają. Dochodzą do nich także nozdrza. Dzieje się to dlatego, że mężczyzna nabiera więcej tlenu. Być może chce poczuć twój zapach, może potrzebuje więcej powietrza, bo zaparłaś mu dech w piersiach, a może po prostu jest tobą oszołomiony i musi zrobić większy wdech.

Mowa ciała mężczyzny, która wskazuje na zakochanie – unosi brwi

Może wydaje się to głupie, ale jeśli przyłapiesz go na unoszeniu brwi podczas waszych interakcji, to oznacza to, że myśli o tobie poważnie. Serio. Tak działa mowa ciała. Oczywiście wszystko z umiarem. Nie chodzi tu o niepokojące ruchy brwiami co chwila. Wyczujesz to.

Mowa ciała mężczyzny, która wskazuje na zakochanie – pokazuje swoje ręce

Gdy zobaczysz, że mężczyzna wyraźnie eksponuje swoje dłonie, to jest to dobry znak. W ten sposób chce on wyglądać bardziej poważnie i zainteresować cię. Jeżeli natomiast jego ręce są skrzyżowane lub w kieszeniach, to oznacza to, że ustawił między wami jakąś barierę i nie jest zainteresowany dalszą znajomością.

Mowa ciała mężczyzny, która wskazuje na zakochanie – naśladuje twoją mowę ciała

Mirroring, bo tak nazywa się naśladowanie mowy ciała drugiej osoby, występuje wtedy, gdy mężczyzna czuje coś do drugiej osoby, uznaje ją za interesującą i chce zbudować z nią relację. Przykładami mogą być: krzyżowanie rąk, położenie ich na biodrach, oparcie się, skrzyżowanie nóg. Zaobserwuj to.