Bycie magnesem przyciągającym miłość do swojego życia – kto o tym nie marzy. Wydaje ci się, że to nie taka prosta sprawa? Można zauważyć, że niektórzy ludzie wydają się mieć w sobie nadprzyrodzoną siłę, która przyciąga innych. Cieszą się powodzeniem. Chyba wszyscy znamy kogoś, kto przyciąga miłość bez większego wysiłku, ciągle jest w jakiejś relacji. Czy z tym się trzeba urodzić? Niekoniecznie! Zdradzamy, jakie są sekrety ludzi, którzy mają szczęście w życiu uczuciowym i towarzyskim. Zatem: jak być magnesem, by przyciągnąć miłość? Wystarczy zastosować się do kilku sprawdzonych rad.

Jak być magnesem, by przyciągnąć miłość? Kochaj siebie bardziej niż kogokolwiek innego

Świetnym sposobem na przyciągnięcie miłości do swojego życia jest... zaczęcie od siebie. Dokładnie tak. Choć naturalnie łatwo powiedzieć, a zdecydowanie trudniej zrealizować. Ale mówi się, że aby przyciągać innych do siebie, tworzyć szczęśliwe relacje, istotne jest zbudowanie (najpierw) dobrej relacji z samą czy samym sobą. Także według badań naukowych poczucie własnej wartości i samoakceptacja to coś, co ludzie cenią u potencjalnych kandydatek czy kandydatów do swojego serca. Naprawdę, kiedy jesteś zadowolona z samej siebie, to emanujesz dobrą energią, która sprawia, że inne osoby lgną do ciebie.

Jak być magnesem, by przyciągnąć miłość? Uznaj, że zasługujesz na miłość

Drugi krok jest równie prosty jak poprzedni, oczywiście znów tylko w teorii, i polega na pozytywnym postrzeganiu siebie, uwierzeniu, że zasługujesz na to, by być kochaną, docenianą i szanowaną w taki sam sposób, w jaki traktowałabyś swoją potencjalną osobę partnerską. 

Naturalnie krok pierwszy i drugi mogą być trudne do przejścia. Czasem potrzebna będzie terapia czy inne profesjonalne wsparcie, by pracować nad poczuciem własnej wartości, wiarą w siebie i w to, że możemy zostać obdarzone prawdziwym uczuciem.

Jak być magnesem, by przyciągnąć miłość? Określ to, czego szukasz, kogo chcesz przyciągnąć

Myśląc o metaforze magnesu, wypadałoby jasno określić to, czego szukamy, potrzebujemy. Aby być magnesem przyciągającym miłość do swojego życia, staraj się otaczać ludźmi, wśród których jest szansa na znalezienie wymarzonej kandydatki czy kandydata. Albo wolnych, otwartych na relacje, nowe znajomości. Oczywiście, miłość czasem spada na nas nieoczekiwanie, nie zważając na nasze preferencje, przydarza się w absurdalnych lub totalnie codziennych sytuacjach. Jednak często wymaga od nas jednak trochę zachodu, by kogoś znaleźć, zastanowienia się, czego chcemy i jaka jest droga do tego celu. I sprawdzi się to zarówno w sytuacjach takich jak wyjście z przyjaciółmi do baru (może być ten, gdzie chadza twój crush), jak i odpowiednia selekcja w aplikacji randkowej.

Jak być magnesem, by przyciągnąć miłość? Sprawdź, czy na pewno jesteś gotowa

Zdecydowanie warto nie tylko ustalić, kogo się szuka, jakiej relacji, ale czy w ogóle jesteśmy gotowe na miłość, na uczucie, zawrót głowy... Marzymy o miłości, wydaje nam się, że bez niej nasze życie nie jest pełne, ale może gonimy za nią tak naprawdę wbrew sobie (bo np. wydaje nam się, że trzeba jej pragnąć)? A jeśli jej chcemy, to czy na pewno mamy na nią gotowość, czy się nie boimy zmiany w naszym życiu? Nie chodzi tu o usilne manifestowanie, myślenie o miłości non stop, ale jednak o pewną otwartość na nowe znajomości, uczucia, co sprawia zazwyczaj, że w naszym życiu zaczyna się dziać, pojawiają się nowi ludzie, nagle zaczynamy rozmawiać z obcymi w tramwaju, księgarni czy na pracowej imprezie zagadują nas ludzie z innych działów.

Jak być magnesem, by przyciągnąć miłość? Bądź sobą

Wreszcie, jedną z najlepszych wskazówek, aby być magnesem przyciągającym miłość, jest bycie wierną sobie. Bez zakładania masek, udawania, stawania na głowie, by kogoś zdobyć. Serio, twoja prawdziwa natura, twoja osobowość przyciągnie do ciebie ludzi, z którymi się dogadasz. Ta rada działa zarówno jeśli chodzi o miłość, jak i przyjaźń. Pamiętaj: jeśli musisz udawać kogoś, kim nie jesteś, aby znaleźć miłość, aby utrzymać partnerkę czy partnera, to zastanów się, czy gra jest warta świeczki, czy tego chcesz i jak długo można udawać, odgrywać jakąś rolę. 

Zobacz także:

Teraz, gdy znasz już najważniejsze z najlepiej strzeżonych sekretów ludzi odnoszących sukcesy w sprawach sercowych, chcemy ci jeszcze przypomnieć, że miłość to bardzo potężna siła, czasem całkowicie nieprzewidywalna – pojawia się, nie tylko wtedy, gdy według ciebie nadchodzi idealny moment, ale też czasem (jak w piosence) nieproszona... Dlatego tak ważne wydaje się wzięcie sobie do serca powyższych punktów, by zawsze być gotową na to, kiedy uczucie zapuka do naszych drzwi.