Jak zacząć przygodę z prawem przyciągania?

Prawo przyciągania mówi, że rzeczy, które przyciągamy do swojego życia, znajdują się na tej samej częstotliwości, co my. Siła naszego umysłu jest w stanie w dowolny sposób kreować rzeczywistość, a jedyne, co musimy zrobić, to zaprogramować swój mózg tak, aby emitował specyficzne fale na odpowiednim poziomie.

Jak nastawić swój umysł? Na pewno trzeba zacząć od porzucenia negatywnych schematów myślenia. Według prawa przyciągania, musisz skupiać się tylko na przyjemnych odczuciach i emocjach, a w swoim otoczeniu zauważać jak największą ilość rzeczy, które odbierasz jako pozytywne. Zrezygnuj z narzekania i szukania dziury w całym. Skup się na pozytywnych aspektach codzienności, staraj się znajdować wokół siebie piękno i radość, a zaczniesz je do siebie przyciągać, jak magnes.

Jak rozpocząć przygodę z prawem przyciągania? Zacznij od zaakceptowania tego, kim jesteś, i momentu życia, w którym się znajdujesz. Żeby osiągnąć swoje cele w przyszłości, musisz pogodzić się z teraźniejszością. Nie będziesz w stanie skutecznie czegoś zwizualizować, jeśli w twojej głowie ciągle będą pojawiały się negatywne myśli na temat twojej własnej osoby, otoczenia, czy sytuacji życiowej, w której się znajdujesz. Kiedy uda ci się w to uwierzyć, możesz zacząć przygodę z manifestacją, czyli techniką kreowania swojego życia poprzez myśli!

Jak przyciągnąć miłość – prawo przyciągania krok po kroku

Trzymanie się zasad prawa przyciągania może pomóc nam w znalezieniu wymarzonego partnera czy partnerki. Jak przyciągnąć miłość za pomocą manifestacji?

1. Pożegnaj się z przeszłością.

Zostaw za sobą wspomnienia dotyczące nieudanych relacji, eks partnerów, czy samotności, którą odczuwałaś. Pamiętaj, że nie będziesz w stanie pójść do przodu, jeśli nie pożegnasz się ze starymi schematami myślenia.

2. Zaakceptuj teraźniejszość.

Bez pełnej akceptacji swojej osoby i momentu życia, w którym obecnie się znajdujesz, nie będziesz w stanie nastawić swojego umysłu na pozytywne myślenie, i wysyłać w eter informacji, niezbędnych do przyciągania swoich marzeń. Zamiast skupiać się na narzekaniu na rzeczy, które chcesz zmienić, bądź wdzięczna za to, co już masz.

3. Zasiej intencję.

Określ główny, konkretny cel, na przykład znalezienie szczęśliwego związku na ustalonych przez ciebie zasadach, a następnie zasiej go w swoim umyśle. Możesz powtórzyć go kilka razy na głos, albo zapisać na kartce. Ważne, żeby porządnie utrwalił się w twojej pamięci.

Zobacz także:

4. Manifestuj.

Pamiętaj, aby nastroić swój umysł, należy skupiać się przede wszystkim na pozytywnych emocjach i szukać ich w każdym elemencie swojej codzienności. Myśl o miłości z przekonaniem, że gdzieś na ciebie czeka, i że jesteś na nią gotowa.

W jaki sposób możesz pomóc sobie w manifestowaniu?

  • Wizualizuj życie miłosne, o którym marzysz.

Wyobrażaj sobie siebie i partnera/partnerkę w sytuacjach, które kojarzą ci się ze szczęśliwym i spełnionym związkiem. Skupiaj się na pozytywnych emocjach, które odczuwasz podczas wizualizacji.

  • Zapisuj swoje cele i intencje.

Stwórz notatnik, w którym będziesz zapisywać swoje wymarzone życie u boku drugiej połówki. Pamiętaj, żeby używać w nim zwrotów w czasie teraźniejszym, na przykład mam… i jestem…, zamiast chcę i będę. Aby jeszcze bardziej wspomóc proces wizualizacji, możesz wklejać do notatnika zdjęcia, które pokazują twoje wymarzone miejsca lub sytuacje, albo ozdobić go rysunkami, przedstawiającymi ciebie z drugą połówką u boku.

  • Nie zapominaj o okazywaniu wdzięczności.

Wytwórz w sobie nawyk dziękowania. Raz na jakiś czas powiedz na głos lub zapisz wszystkie rzeczy, za które jesteś aktualnie wdzięczna w swoim życiu.

5. Pracuj nad sobą.

Nie siedź na sofie i nie czekaj, aż druga połówka zapuka do twoich drzwi. Skup się na samorozwoju z myślą, że kiedy przyjmiesz miłość do swojego życia, będziesz najlepszą wersją siebie. Zadbaj o swój komfort psychiczny, ćwicz, medytuj, odpoczywaj. Pamiętaj o swoich pasjach, karierze zawodowej i edukacji.

6. Zaufaj swojemu umysłowi.

Musisz uwierzyć, że udało ci się go zaprogramować w sposób, w którym twoja podświadomość robi wszystko, aby doprowadzić cię do określonego celu. Jeśli stosujesz się do powyższych kroków, miłość przyjdzie w końcu do twojego życia, w formie, w której ją sobie wymarzyłaś. Wystarczy odrobina zaufania i cierpliwości.

Dlaczego prawo przyciągania nie działa?

Głównym powodem, dla którego wszystkie wykonywane przez ciebie wizualizacje nie działają, jest…. brak cierpliwości. Niestety, nasz mózg zaprogramowany jest w ten sposób, że oczekujemy szybkich, widocznych efektów naszych działań. Jak wcześniej wspomnieliśmy, manifestowanie zaczyna się od “zasiania” konkretnej intencji. Tak samo jak w przypadku prawdziwego siewu nasion, na rezultaty będzie trzeba trochę poczekać. W tym czasie nie możesz zapominać o regularnym “podlewaniu” swojego nasionka/intencji, czyli wykonywaniu wszystkich możliwych kroków w kierunku osiągnięcia wyznaczonego celu, wierzenia w to, że cel się uda, a także wizualizowania swojego wymarzonego życia. Wątpliwości związane z brakiem szybkich efektów mogą sprawić, że twój mózg znowu zacznie skupiać się wokół negatywnych odczuć i emocji, a to z kolei jest jedną z najsilniejszych blokad dla efektywnej manifestacji.

Dysonans poznawczy – definicja. Czym jest dysonans poznawczy i jakie są sposoby jego redukcji

Prawo przyciągania w praktyce - najlepsza recepta na szczęście?

Prawo przyciągania, oprócz manifestacji i wizualizacji, skupia się również wokół wytworzenia w naszych mózgach konkretnego sposobu myślenia. W praktycznie każdej sytuacji powinniśmy skupiać się tylko na dobrych odczuciach i emocjach, i starannie je w sobie pielęgnować. Poszukiwanie w swoim życiu pozytywnych aspektów sprawi, że zaczniemy dostrzegać ich coraz więcej. To bezpośrednio wpłynie na nasz nastrój i samopoczucie, co znowu przełoży się na ilość energii, motywacji i chęci do działania.

Z psychologicznego punktu widzenia, w momencie, w którym na co dzień będziemy zauważać coraz więcej pozytywnych i coraz mniej negatywnych rzeczy, stan motywacji i radości będzie stanem docelowym naszego umysłu. Jeśli połączymy to z samoakceptacją i wdzięcznością za wszystko, co mamy w tu i teraz, wyjdzie nam niezły przepis na dni pełne dobrego samopoczucia i radości. To właśnie z tego powodu duża ilość osób jest przekonana, że prawo przyciągania to najlepsza recepta na szczęście.

Jak efektywnie manifestować?

Wydaje ci się, że już wiesz, o co chodzi z tą wizualizacją marzeń, ale dalej nie jesteś pewna, czy robisz wszystko w poprawny sposób? Nie martw się. Udało nam się opisać wszystkie przedstawione wcześniej informacje i wskazówki w 6 prostych zasadach. Stosuj się do nich, aby twoja manifestacja była jak najbardziej efektywna!

  1. Określ jasny cel. Od początku musisz mieć klarowną wizję tego, co chcesz przyciągnąć do swojego życia. Intencja musi być jasna, a twój umysł powinien skupić się na manifestowaniu określonego celu, bez “skoków w bok”. W swoich wizjach umieszczaj wszystkie, nawet najdrobniejsze elementy wymarzonej przyszłości. Pamiętaj, aby wizualizować swoje marzenia w czasie teraźniejszym. Nie używaj zwrotów takich jak chcę czy będę, ale mam i jestem.
  2. Uwierz w swoje marzenia. Aby efektywnie manifestować swoje cele, musisz szczerze uwierzyć, że jesteś w stanie je osiągnąć. Przypominaj sobie codziennie o tym, że wszystko, czego chcesz, jest ci pisane.
  3. Pozbądź się blokad. Bez względu na to, ile czasu poświęcisz na manifestację, nie przyniesie ona oczekiwanych skutków, jeśli nie będziesz w stanie uwierzyć, że zasługujesz na życie, które dla siebie wizualizujesz. Pozbądź się strachu i niepewności, naucz się wychodzić z emocjonalnej strefy komfortu.
  4. Bądź wdzięczna za to co masz, w tu i teraz. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, nie będziesz w stanie zbudować wyśnionej przyszłości, jeśli nie zaakceptujesz swojej teraźniejszości. Wyrażaj wdzięczność za wszystko, co masz, codziennie rano, jak się obudzisz, i wieczorem, przed samym snem.
  5. Zostaw przeszłość za sobą. Kurczowe trzymanie się wspomnień i sytuacji, które są już dawno za tobą, stworzy w twojej manifestacji blokadę, która nie pozwoli ci pójść na przód. Przykładowo, jeśli znasz znaleźć nowego partnera czy kochanka, nie przyciągniesz go do siebie, jeśli dalej będziesz rozmyślać o swoim eks. Pozostawienie za sobą przeszłości nie jest łatwe, jednak musisz próbować, aby manifestowanie przyniosło oczekiwany skutek.
  6. Pamiętaj o cierpliwości. Bądź pełna zaufania, i w momentach zwątpienia powtarzaj sobie, że wszystko, o czym marzysz, w końcu się wydarzy. Regularnie wizualizuj swój cel. Oczywiście, nie zapominaj też o podejmowaniu odpowiednich, aktywnych kroków, które przybliżą cię do spełnienia twoich marzeń. Nie narzucaj sobie jednak zbyt dużej presji, i nie próbuj wybierać drogi na skróty. Naucz się być cierpliwa.