Życie w pojedynkę, bycie singlem czy singielką ma masę plusów. Warto choć przez jakiś czas w ten sposób pożyć, by dobrze poznać siebie i swoje potrzeby. Jednak na dłuższą metę taki status nie jest dla każdego. Jeśli powoli odczuwasz brak, marzysz o miłości, bliskości, budowaniu związku, to przychodzimy z pomocą.

Do tej pory wszystkie próby stworzenia związku kończyły się fiaskiem? Nie trafiłaś jeszcze na tego jedynego bądź masz jakiś problem, który musisz rozwiązać sama ze sobą, aby stworzyć zdrową relację? Powodów, dla których miłość życia jeszcze nie pojawiła się na horyzoncie może być mnóstwo. Pomożemy nieco rozwiać wątpliwości i podpowiemy, jak trochę pomóc szczęściu i się zakochać.

Czytaj również: Jak pokonać nieśmiałość?

Jak znaleźć miłość i czy szukanie w internecie to dobry pomysł? Wady i zalety znajomości internetowych

Obecnie metod i możliwości odnalezienia drugiej osoby, która również chce stworzyć relację, jest naprawdę wiele. Bardzo popularne stało się poznawanie ludzi przez internet i często pierwsza rozmowa odbywa się właśnie tam. Powstało wiele aplikacji i komunikatorów służących konkretnie do łączenia ludzi w pary, gdzie na dalszym etapie mają oni możliwość wymieniać się wiadomościami oraz umówić na spotkanie. Aplikacje randkowe zrobiły olbrzymią furorę wśród młodych osób i z czasem zaczęły się do nich przekonywać ci z większym doświadczeniem życiowym. Coraz więcej jest par, które poznały się na portalu randkowym.

Oczywiście każdy medal ma dwie strony i w tym przypadku są również minusy komunikowania się i szukania znajomości w sieci. Po pierwsze zabija to trochę stare, klasyczne zapoznawanie się np. w komunikacji miejskiej, a wiadomo - nic nie zastąpi relacji i kontaktu w rzeczywistym świecie. Choć oczywiście najczęściej poznajemy się nie w autobusie czy tramwaju, a raczej w szkole, pracy, przez wspólnych znajomych, na imprezie.

Po drugie istnieje wiele zagrożeń płynących z zapoznawaniem się przez internet. Taka aplikacja nie odda prawdziwości normalnego spotkania. W takim kontakcie ktoś może podawać fałszywe dane na swój temat, a w rezultacie ty możesz poczuć się rozczarowana i oszukana. Zdarzają się również sytuacje, w których dopiero na spotkaniu na żywo dowiadujemy się, że drugiej osobie zależy zdecydowanie na czymś innym niż przedstawiała w rozmowach online.

Choć trzeba uważać w takich kontaktach, wiele osób dobrze kojarzy ten rodzaj umawiania się na randki. Jest to też duże ułatwienie dla osób z małą pewnością siebie i zamkniętych w sobie. Jest im znacznie lżej przełamać pierwsze lody w sieci, podczas gdy w realu mogłoby nigdy nie dojść do rozmowy. Bez wątpienia aplikacje takie Tinder czy Buble mogą nam pomóc, po prostu trzeba wiedzieć, jak to robić, by znaleźć to, czego się szuka, a raczej kogo i by było bezpiecznie. Wszystko jest dla ludzi.

Zobacz także:

Czy szukanie miłość na imprezach to dobry pomysł? Speed dating

Dobrą opcją na poznanie potencjalnego partnera lub partnerki życiowej jest szukanie jej na imprezach w klubach, domówkach i wyjściach ze znajomymi w większym gronie. Atmosfera takich miejsc i okazji sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości. 

Są też eventy skoncentrowane wokół tworzenia relacji i szukania nowych znajomości. Między innymi „szybkie randki” (speed dating), które polegają na przeprowadzaniu krótkich rozmów w określonych warunkach. W momencie, gdy między rozmówcami coś zaiskrzy i postanowią spędzić ze sobą więcej czasu, kończą zabawę i kontynuują spotkanie bez ograniczenia czasowego. Tutaj bardzo dużą rolę odgrywa pierwsze wrażenie i to, czy w kilku zdaniach będziemy w stanie zainteresować kogoś swoją osobą. Takich randkowych wydarzeń jest znacznie więcej, zwłaszcza w większych miastach. 

Po przedstawieniu kilku sposobów na poznanie potencjalnej miłości, przejdźmy dalej: jak zainicjować kontakt?

Nastawienie do szukania miłości to podstawa

Oczywiście praktycznie w każdym miejscu można zrobić pierwszy krok i rozpocząć rozmowę z osobą, która wpadła nam w oko. Jeżeli natomiast pragniesz, żeby to druga osoba zainicjowała kontakt, staraj się być otwarta i przyjaźnie nastawiona. Uśmiech na pewno nie zaszkodzi. Pod warunkiem, że masz na niego ochotę. 

W szukaniu miłości zacznij od miłości do siebie

Czasami zdarza się, że trudność w nawiązywaniu kontaktu z innymi jest spowodowana wydarzeniami z przeszłości. Zraniona osoba po nieszczęśliwej miłości i nieudanym związku może mieć uraz, a przez to problem w tworzeniu nowych związków. Dobrze jest wtedy zrobić sobie rachunek sumienia i poukładać w głowie wydarzenia, które miały miejsce. Uświadomić sobie, gdzie leżał problem i zamknąć stary rozdział. Nie zawsze udaje się to zrobić samodzielnie. Niekiedy potrzebna jest pomoc specjalisty, który przeprowadzi nas przez proces przepracowania traum z przeszłości

Nie wyznaczaj dat i nie myśl ciągle o poszukiwaniach miłości

Kolejna bardzo ważna sprawa to nieskupianie się wyłącznie na poszukiwaniu miłości. Czasami takie podejście mocno ogranicza i sprawia, że tej faktycznie ciekawej osoby nie zauważamy. Co gorsza, myśląc stale o jednym, czasami możemy sprawiać wrażenie osób zdesperowanych, monotematycznych, a to może odstraszać nowo poznane osoby. Zastosuj technikę małych kroków i jeśli ktoś wpadł ci w oko, postaraj się w pierwszej kolejności lepiej poznać tę osobę, jak i daj jej siebie poznać.

W znalezieniu miłości twoje szczęście odgrywa kluczową rolę

Dbając o swoje szczęście, chcemy robić to, co sprawia nam największą przyjemność. Otaczamy się pozytywnymi ludźmi, z którymi lubimy spędzać czas. Przebywanie w takiej atmosferze daje nam poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie, która odgrywa dużą rolę w nawiązywaniu nowych znajomości. Dlatego zadbaj o siebie i rozwijaj swoje pasje. Bardzo często właśnie nasze zainteresowania i zajęcia prowadzą do poznania osoby, która dzieli z nami zainteresowania. Być może to okaże się strzałem w dziesiątkę?  

Pamiętaj również, że  wszystko w swoim czasie”...