Znak zodiaku zależy od daty urodzenia danej osoby. Obecnie wiemy wiele rzeczy o zodiakach, ich cechach charakterystycznych, osobliwościach, czy skłonnościach. Oczywiście wpływ mają nawyki i styl życia. Nie wszyscy jednak wiedzą, że niektóre znaki zodiaku występują częściej niż inne. Jakie to znaki? Sprawdzamy!

Pierwsze, co może przyjść na myśl, to Skorpion. Nie bez przyczyny. W końcu to znak zodiaku, który od walentynek dzieli 9 miesięcy! Choć lepiej patrzeć na tę informację z przymrużeniem oka, rzeczywiście istnieją znaki, które są znacznie bardziej popularne. Na podstawie daty urodzenia dowiadujemy się, jakie mogą być reakcje danej osoby w określonych sytuacjach. Istnieją bardziej instynktowne znaki, bardziej racjonalne, takie które natychmiast się denerwują albo wręcz przeciwnie –  mają tendencję do zachowywania spokoju i nigdy się nie złoszczą. To kwestia wychowania i przynależności do znaku zodiaku. Wszystkie te cechy odróżniają ludzi od siebie. W końcu charakter to znak rozpoznawczy każdego z nas, nad którym możemy pracować. Są tacy, którzy mają przyjemne nastawienie, ale są i tacy, których sposób bycia jest nieco bardziej uciążliwy. Jakich osób jest więcej? Sprawdźcie, z którymi z przedstawicieli znaków zodiaku będziecie spotykać się najczęściej! A może już jesteście jednymi z nich? Oto lista tych najpopularniejszych.

Byk

Byk to jeden z  pięciu najczęściej występujących znaków zodiaku. Osoby urodzone pod tą konstelacją przyszły na świat między 20 kwietnia a 20 maja. W krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Francja i Szwajcaria znajduje się na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych znaków zodiaku. Osoby te wyróżniają się wytrwałością, która współgra z ich cierpliwością. Są to ludzie szczególnie godni zaufania w każdej sprawie. Dogadywanie się z Bykiem jest bardzo proste, dzięki jego charakterowi. Osoby urodzone pod tym znakiem zostały poczęte między lipcem a sierpniem, czyli dwoma miesiącami, w których najczęściej łączymy się w pary, być może także dzięki letnim wakacjom.

Skorpion

Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku stanowią większość na wszystkich kontynentach, zwłaszcza w krajach wschodnich. To znak, który ma największą popularność na świecie. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku przyszły na świat między 23 października a 22 listopada. To oznacza, że prawie zawsze poczęte są w lutym, czyli można domniemać, że w okresie walentynek. Dla wielu par to romantyczny okres, idealny na poczęcie dziecka. Ludzie urodzeni pod tym znakiem zodiaku są zawsze nieco zagadkowi. To sprawia, że ​​są niejednoznaczni i często ten fakt wprawia w zakłopotanie ich otoczenie. W rzeczywistości właśnie ten tajemniczy urok często przyciąga uwagę ludzi, których przeznaczeniem jest związanie się na całe życie z osobami urodzonymi spod znaku Skorpiona.

Ryby

Przedstawicielami Ryb są osoby urodzone między 20 lutego a 20 marca, w okresie, w którym notuje się wysoki wskaźnik urodzeń, zwłaszcza w krajach północnej Europy. Osoby urodzone w tym okresie poczęte zostały latem, być może na udanych wakacjach. Letni czas potrafi rozpalić każdego. A jacy są przedstawiciele i przedstawicielki zodiakalnych Ryb? Z pewnością są to osoby obdarzone wyobraźnią i błyskotliwością. Osoba spod tego znaku często ma spostrzeżenia, których inni nigdy nie mogliby dostrzec. Poza tym (i przede wszystkim) to ludzie skłonni do miłości i romantyzmu, dla których empatia jest prawdziwym powodem do życia. Kontakt z innymi to obowiązek osoby urodzonej pod znakiem Ryb.

Bliźnięta

Osoby urodzone w konstelacji Bliźniąt przyszły na świat między 21 maja a 21 czerwca, jednym z okresów w roku o wysokim współczynniku urodzeń, zwłaszcza w krajach Ameryki Południowej. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku mają bardzo otwarty umysł. Są doskonałymi partnerami do rozmów, potrafiącymi być bardzo przekonującymi, jeśli chcą. Osoba o tym znaku używa sprytu do realizacji swoich celów, często ma podwójną osobowość, co czyni ją szczególnie tajemniczą i niejednoznaczną. Są to ludzie potrzebujący kontaktu z drugim człowiekiem, bardzo ciekawi świata i pragnący odkrywać ciągle nowe rzeczy.

Waga

Kolejnym znakiem wśród najpopularniejszych zodiaków jest Waga. Osoby spod tej konstelacji przychodzą na świat między23 września a 22 października. Dla Wagi bardzo ważne jest, aby być kochanym i lubianym człowiekiem (co, nawiasem mówiąc, przychodzi bardzo łatwo, biorąc pod uwagę jej wrodzony urok). Ten znak zodiaku uwielbia mieć wielu przyjaciół i być docenianym (trochę tak jak Lew). Wagi są ludźmi towarzyskimi, elastycznymi i spokojnymi. Unikają przemocy i nie tolerują chamstwa. Uwielbiają też pracować nad swoją kondycją i zdrowiem, a także spędzać dużo czasu na dbaniu o swoją urodę. Ten znak jest najbardziej eleganckim znakiem zodiaku i w dodatku obdarzonym morzem empatii.

Zobacz także: