Byk 20 kwietnia - 22 maja

Byk (łac. Taurus) – to drugi w kolejności znak astrologiczny. Osoby spod znaku Byka to te urodzone między 20 kwietnia a 22 maja. Rządzi nimi żywioł ziemi (porządek, baza), podobnie jak Panną i Koziorożcem. Patronuje im zaś planeta Wenus, być może stąd w nich duże pokłady romantyzmu, zmysłowości, namiętności... Byki cenią luksus, ale nie szastają pieniędzmi, skrupulatnie planują wydatki i ciężko na nie zarabiają. Uchodzą też za osoby uparte, zaborcze. 

Zodiakalny Byk w życiu

Jakie są Byki w związkach? Czy Byki faktycznie są zaborcze? Z tym bywa różnie. Niektórzy uważają, że to nadinterpretacja. Że osobom spod znaku Byka zwykle po prostu bardzo zależy na kimś, z kim są w związku i pochodzą do tego poważnie. Więc ma to być stereotyp, łatka przypięta Bykom. Ale oczywiście z Bykami, jak i innymi znakami zodiaku lepiej uważać i kiedy pojawią się niepokojące zachowania, to lepiej uciekać. Prawdą natomiast co do Byków jest, że cenią one sobie stałe relacje. Choć nie brak im namiętności to jednak są lepszymi materiałami na mężów niż przygodnych kochanków. Z uporem i wytrwałością starają się o kogoś, na kim im zależy, pamiętają o wszelkich ważnych datach, tym, co ktoś lubi. 

Byki bywają bardzo często zamknięte w sobie, sztywne, bezkompromisowe. I to mogą być jak najbardziej wady Byka. Nic zatem dziwnego, że wydaje się, że ciężko do osób spod tego znaku dotrzeć. Ale jak wyżej - nasze słowa i potrzeby w nich zapadają. Być może po prostu nie są mistrzami komunikacji. Nie są też raczej duszami towarzystwa. Więc z Bykiem będzie ci trudno wyjść na imprezę. Raczej Netflix i chill to opcja idealna dla Byka. Zaszycie się w domowym zaciszu, najlepiej pod koce, na miękkich poduszkach z pysznym jedzeniem. Bo Byk dba o zmysły swoje, jak i osoby partnerskiej. Netflix oczywiście, ale jest też gotów przygotować kolację przy świecach, obsypać ukochaną osobę płatkami róż... Może jest to i kiczowate, bazuje na komediach romantycznych, ale nie można nie docenić, że Byk się stara. 

Jak było wspomniane Byk dba o finanse, lubi je mieć dokładnie rozplanowane. Podobnie z innymi sferami życia. W długiej relacji z Bykiem spodziewaj się więc tabelki w Excelu z wydatkami domowymi, harmonogramu z podziałem obowiązków, a może i kalendarza z rozplanowanymi datami randek, w tym (seks)randek. Bo choć Byk w łóżku jest wulkanem namiętności, to jednak nie lubi tam chodzić spontanicznie, podobnie jak w inne miejsca. Byk kocha planować, organizować, zapisywać, skrupulatnie się przygotowywać. Z jednej strony może to być frustrujące, ale bez wątpienia ma też swoje plusy.

Osoby spod znaku Byka są też cierpliwe, niezawodne, opanowane. Być może dlatego w kłótniach bywają górą, bo cudze emocje nie wyprowadzają ich z równowagi i są w stanie na spokojnie przytoczyć logiczne argumenty. Dlatego też może właśnie są osoby spod znaku Byka świetne w długodystansowych relacjach. Takie relacje to też dla nich synonim bezpieczeństwa, które cenią i którego szukają w życiu (patrz konta oszczędnościowe, domatorstwo i inwestowanie raczej w mieszkaniowe sprawy).

Zodiakalny Byk w łóżku

Zodiakalne Byki, będące pod wpływem Wenus, czyli planety miłości, uwielbiają romantyczną otoczkę wokół seksu i wszystko to, co pobudza zmysły. A więc w grę wchodzą tutaj aromatyczne świece, olejki do masażu ciała, chłodna satynowa pościel, afrodyzjaki... Z Bykami w łóżku jest ciekawie, świetna jest też cała droga do łóżka prowadząca. Byk się nie spieszy, wie, że seks w rytmie slow ma mnóstwo zalet, pozwala wycisnąć z seksualnej przyjemności jak najwięcej. Przy tym w łóżku Byki nastawione są na dawanie, słuchają, czego pragnie ktoś, z kim są w intymnej sytuacji i z radością starają się to dać. Mimo wszystko trzeba podkreśli, że także w łóżku z Bykiem może pojawić się rutyna, nadmierne przywiązanie do rytuałów, potrzeba praktykowania znanych, a więc bezpiecznych pozycji, rozwiązań. A negocjacje co do zmian mogą być trudne... Ale nie niemożliwe!

Byk a inne znaki zodiaku w miłości

Stabilność z jednej strony, a z drugiej zmysłowość oraz romantyzm Byka najbardziej podobają się zwykle osobom spod znaku Panny i Koziorożca. Zwykle z tymi znakami Byki dogadują się bez trudu. Przyciąganie jest też między Bykami a Lwami i Wodnikami. Jednak tutaj relacje przypominają bardziej nieustanne przeciąganie liny.

Zobacz także:

Czego Byk szuka w miłości?

Uczucia, zapewnień o nim, jak i czułości, gestów, które potwierdzają słowa. Przytulania, ale i na przykład ugotowania jego ulubionego dania czy zrobienia mu niespodzianki zgodnej z jego gustem.

Jak zrywa Byk?

Byki źle znoszą zerwania, ciężko im się z nimi pogodzić.Oznaczają dla nich ogromną zmianę, zachwianie ich dotychczasowym życiem, poczuciem stabilizacji i bezpieczeństwa.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach