Jeśli on kiedykolwiek zwróci się do ciebie w ten sposób, możesz mieć pewność, że albo nie traktuje cię poważnie, albo po prostu nie ma do ciebie szacunku. Te 5 tekstów, które traktuj jako red flags.

5 tekstów, których nigdy nie powinnaś o niego usłyszeć: „Jesteś jak moja eks”

Po pierwsze, porównywanie obecnej partnerki do byłej może sugerować, że nie jest ona wystarczająco dobra lub że nie spełnia konkretnych oczekiwań. Partnerzy powinni skupić się na obecnej relacji, szanować i doceniać siebie nawzajem bez względu na przeszłość. Po drugie, nie sprzyja konstruktywnej komunikacji. Zamiast porównywać, ważne jest skoncentrowanie się na aktualnej relacji i rozmowie o jej potrzebach, oczekiwaniach i celach. Jeśli więc on porównuje cię do byłej, zapytaj, jak by się czuł gdybyś to ty porównała go do swojego ex.

5 tekstów, których nigdy nie powinnaś o niego usłyszeć: „Nie rób cyrku/nie rób mi wstydu” 

Wyrażenia są przede wszystkim obraźliwe i poniżające - w żadnej relacji nie ma na miejsca. To bezczelne odebranie godności drugiej osobie, które może powodować poczucie winy, wstydu lub bezwartościowości. „Nie rób mi wstydu” to forma poniżania i kontrolowania, odbierająca autonomię i sugerująca, że twoje zachowanie ma wpływ na niego. Daj mu w ten sposób sobą manipulować. Nigdy.

5 tekstów, których nigdy nie powinnaś o niego usłyszeć: „Powinnaś schudnąć” 

Nikt, bez względu na płeć, nie powinien nakazywać komuś innemu schudnąć, a już zwłaszcza osobie, z którą dzielimy życie. W każdym zdrowym związku kochanie drugiej osoby taką, jaką jest to jednocześnie okazywaniem szacunku. Wyrażanie oczekiwań co do wagi lub wyglądu ciała jest obraźliwe i narusza integralność drugiej osoby. Wytykanie często wyimaginowanych problemów z wagą prowadzi do obniżenia poczucia własnej wartości, tak ważnej w relacji dwóch osób.

5 tekstów, których nigdy nie powinnaś o niego usłyszeć: „W tym stroju nie wyjdziesz”

Niezależnie od rodzaju relacji (mąż-żona, chłopak-dziewczyna), mężczyzna nie powinien narzucać kobiecie, jak ma się ubierać. Ubieranie się jest sposobem wyrażania siebie i facetowi nic do tego. Zdrowe relacje opierają się na równości i partnerstwie. Nakazywanie ubierania się w określony sposób, narusza równowagę i stawia jedną osobę w roli dominującej. Wzajemne szanowanie i akceptacja, także w kwestii wyboru ubioru, są kluczowe dla budowania zdrowej relacji.

5 tekstów, których nigdy nie powinnaś o niego usłyszeć: „Albo zrobisz »to«, albo z nami koniec”

Szantaż emocjonalny to przemoc psychiczna, na którą nie powinnaś się godzić. To niezdrowa i niewłaściwa forma komunikacji w związku. Partnerzy powinni polegać na sobie nawzajem - szantaż rujnuje zaufanie i neguje poczucie równoważności. Nie daj mu sobą manipulować i daj mu do zrozumienia, że to w żaden sposób nie rozwiązuje problemu, który zrodził się w jego głowie.

miłość & związki na glamour.pl:

Zobacz także: