„Wednesday” to najnowszy przebój Netfliksa, który bije rekordy popularności. Słupki oglądalności to jednak nie wszystko. Wraz z serialem na popularności zyskał także styl głównej bohaterki. Mroczna Wednesday Addams dla wielu osób stała się ogromną inspiracją. Pisaliśmy już chociażby o jej makijażu. Usta Wednesday Addams, które można odtworzyć za pomocą dwóch kosmetyków, z których na planie korzystała serialowa wizażystka, to tylko jeden z mocnych elementów jest charakterystycznych looków. Postać wyróżniają także ubrania. Stylizacje w stylu Wednesday Addams można potraktować jako wzór do przygotowania własnych zestawów. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby rozbić je na pojedyncze elementy garderoby i wybrać te najbardziej uniwersalne, które sprawdzą się nie tylko w zestawach prawdziwej gotki. Wednesday Addams ma słabość do wielu klasyków, które chcemy mieć w swoich szafach.

5 ubrań z szafy Wednesday – Czarna bluza

Wednesday Addams jest wyjątkowa i chodzi do niezwykłej szkoły, ale nie oznacza to, że obok mundurka Nevermore jej styl mocno różni od rówieśniczek. Może tylko z jednym wyjątkiem. Główna bohaterka ma słabość do czerni, którą ewentualnie przełamuje bielą. Jeżeli zatem sięga po tak oczywisty element garderoby jak rozpinana bluza, to nie wybiera szarego melanżu, a już na pewno nie myśli o różu. Czarna bluza to element garderoby, który nie jest zarezerwowany dla gotek. Nie trzeba zatem przyjąć stylu Wednesday Addams w całości. Można wybrać z niego najlepsze dla siebie elementy i w ten sposób nawiązać w stylizacjach do ulubionej bohaterki.

Fot. Netflix

5 ubrań z szafy Wednesday – Biało-czarny pasiak

Kolor, którym Wednesday przełamuje swoje mroczne stylizacje, to głównie biel. Widać to nie tylko za sprawą pojedynczych elementów garderoby w jednej z dwóch odsłon, ale także dzięki wzorom. Czarno-białe paski i szachownice to zapewne ulubione printy serialowej bohaterki. W jej stylizacjach prezentują się jednak zupełnie inaczej, niż się do tego przyzwyczailiśmy. Uwielbiany przez Francuzki pasiak tu świetnie wkomponowuje się w gotycką estetykę. To tylko potwierdza, że ubrania z tym wzorem są niezwykle uniwersalne i każdy może znaleźć na nie swój własny sposób.

Fot. Netflix

5 ubrań z szafy Wednesday – Czarny golf

Czarny golf to jedno z tych ubrań, bez którego nie tylko Francuzki nie wyobrażają sobie swoich stylizacji. Wednesday Addams także doskonale zna potencjał drzemiący w tym elemencie garderoby i chętnie nosi zestawy, które na nim bazują. Często korzysta głównie z samego golfu, który wystaje spod jej wielowarstwowej stylizacji. Nawet jeżeli nie chcemy ubierać się gotki, to ta wskazówka jest warta wykorzystania. Stylizacje na cebulkę dają bowiem nie tylko dużo ciepła, ale mogą też świetnie wyglądać. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, żeby na przykład pod marynarkę i koszulę założyć jeszcze golf, który będzie świetnie współgrał z kołnierzykiem.

Fot. Netflix

Zobacz także:

5 ubrań z szafy Wednesday – Biała koszula

Kołnierzyki to jeden z najbardziej charakterystyczny detali w stylizacjach Wednesday Addams. Odgrywają bowiem bardzo ważną rolę nie tylko jako element mundurka szkolnego z Nevermore. Z uwagi na to, że główna bohaterka netfliksowego przeboju wybiera białe koszule, to stają się one ciekawym przełamaniem zdominowanych przez czerń zestawów. Świetnie współgrają jeszcze z krawatem, choć i solo niczego im nie brakuje. Idąc śladem Wednesday można z powodzeniem nosić koszule nie tylko pod marynarki, ale również pod swetry i kamizelki.

Fot. Netflix

5 ubrań z szafy Wednesday – Sukienka z kołnierzykiem

Z serialu najbardziej została zapamiętana gotycka suknia vintage, w której Wednesday wykonała swój słynny taniec. To jednak nie jedyna sukienka, w której widzieliśmy główną bohaterkę. Jej prosta kreacja wykończona kołnierzykiem to model, który najlepiej oddaje jej styl. Zachowawcza, stonowana, ale przy tym ciekawa i przyciągająca spojrzenia. Na szczęście sukienki z kołnierzykami można znaleźć nawet w popularnych sieciówkach. Dzięki temu ten element ze stylizacji Wednesday Addams również można przenieść do swoich zestawów bez większego problemu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby samodzielnie skompletować model z takim detalem. Wystarczy biała koszula i czarna sukienka, która umożliwi wyeksponowanie kołnierzyka.

Fot. Netflix