Jesteś w szczęśliwym związku? Czujesz się kochana i doceniana? Słyszysz odpowiednie słowa, w twoją stronę kierowane są czułe gesty? Sprawdź, jakie sygnały w codziennym życiu świadczą o tym, że jesteś szczerze kochana przez osobę partnerską, jak i co należy do repertuaru dobrych praktyk, które powinniście oboje stosować, aby jak najlepiej zarządzać swoim życiem uczuciowym, aby nie zboczyć z dobrej drogi.

Opierając się na książce Gary'ego Chapmana, „Pięć języków miłości”, przedstawiamy pięć najważniejszych sposobów wyrażania uczucia, a także dodajemy jeden własny, który naszym zdaniem jest absolutnie niezbędny. Oczywiście te wymienione nie są tylko podstawowymi sposobami wyrażania miłości i niewykluczone, że twój ukochany czy ukochana ma jeszcze inne sposoby, aby pokazać ci, że jesteś dla niego całym światem. Poniższe metody to także świetny drogowskaz, kiedy twoje serce przepełnia miłość, ale nie do końca wiesz, jak ją wyrazić. 

Czułe słówka

Komplementy i pochwały nie powinny być przesadzone, bo wypadają sztucznie. Ale kiedy twoja osoba partnerska wie, co powiedzieć, w odpowiednim momencie, wie, jakie słowa i kiedy sprawią ci radość, podniosą na duchu czy zmotywują do działania, to znak, że zna cię dobrze i mu na tobie naprawdę zależy. Do tego uśmiech, wyraz twarzy, "maślane oczy" tylko dla ciebie – po tym poznasz, że ten ktoś, kogo masz u boku, jest cały twój. Odwdzięcz się tym samym!

Jakościowy czas razem

Spędzanie wartościowego czasu nie oznacza wspólnego oglądania telewizji – bez względu na to, jak dobrą rozrywką jest wspólne oglądanie serialu – chodzi raczej o głębokie rozmowy. Ważne jest, aby regularnie mieć czas na omawianie związku, waszych potrzeb, oczekiwań, uczuć jak i w ogóle słuchanie siebie, uważne, empatyczne, bycie tu i teraz, z wyłączonymi telefonami. Jeśli twój ukochany czy ukochana inicjuje takie sytuacje, jak i potrafi cię słuchać, to naprawdę masz szczęście! 

Dawanie jest dobre!

Dostajesz prezenty bez okazji? Kwiaty, zaproszenia na kolację, coś, o czym po cichu marzyłaś? A może nowy numer ulubionej gazety, rogalika i gorącą kawę z najlepszej kawiarni z rana? Doceniaj takie gesty i spróbuj zdobyć się na podobną spontaniczność. To nie muszą być kosztowne sprawy. Chodzi o same gesty, o to, że mamy zawsze z tyłu głowy myśl o tym, by sprawić partnerce czy partnerowi radość, niespodziankę.

Bycie aniołem

Żyjemy dziś coraz częściej w partnerskich związkach, dzielimy w miarę równo lub według zdolności obowiązki, ale i tutaj można wyświadczyć komuś, kogo kochamy, przysługi. Twój ukochany zmywa za ciebie naczynia, kiedy masz okres lub właśnie wyszedł nowy sezon twojego ukochanego serialu? Gotuje coś co uwielbiasz? Serwuje śniadanie do łóżka? Wyręcza cię w korespondowaniu z właścicielem mieszkania, które wynajmujecie, bo wie jak tego nie lubisz? Jeśli tak, to po prostu pozytywnie zazdrościmy. 

Siła dotyku

Mówią, że jako dzieci powinniśmy dostawać piętnaście uścisków dziennie od naszych rodziców, aby nasz mózg prawidłowo się rozwijał. Wraz z wiekiem potrzeba dotyku wcale nie maleje! W naszym związku miłosnym  pieszczoty są błyskawicznym stymulatorem produkcji hormonów szczęścia. Jak i oznaką miłości! Twoja osoba partnerska gładzi cię po policzku? Przytula się do twoich pleców lub po nich gładzi, gdy zmywasz naczynia czy robisz coś na kuchennym blacie? Trzyma cię za rękę, kiedy idziecie gdzieś razem? To właśnie miłość! Ty także masuj ramiona ukochanej osoby, gdy pochyla się przy biurku, pieść jej szyję... Dotyk jest podstawowym sposobem wyrażania uczuć, używaj go tak często, jak to możliwe!

Zobacz także:

Mistrz uwodzenia

Twój partner czy partnerka nie zapomina o tym, by wciąż podtrzymywać ogień w sypialni? Inicjuje intymne randki? Rozpala twoją wyobraźnię? Spełnia twoje pragnienia? Cóż, to znak, że między wami jest naprawdę mocna i wyjątkowa więź na każdym poziomie.

Tekst powstał na bazie artykułu pochodzącego z węgierskiej edycji Glamour.