W związku rzadko zdarza się tak, że obie strony kochają tak samo mocno. Jest to normalne. Natomiast, gdy miłość czuje tylko jedna osoba, nie można mówić o zdrowej i satysfakcjonującej relacji. Jeśli masz wrażenie, że twój partner się od ciebie odsuwa i nie daje ci tego, czego potrzebujesz, zwróć uwagę na te 6 znaków. Mogą one świadczyć o tym, że wpadłaś w pułapkę nieodwzajemnionej miłości. Te sygnały pokazują, że on tylko udaje, że cię kocha.

Nie jest do ciebie przywiązany

Ani pod względem fizycznym (czułość, łagodność, seksualność), ani pod względem psychicznym (brak rozmów, chęci zwierzania się). W związku obydwie strony powinny czuć się do siebie przywiązane, powinny czuć, że są dla siebie najbliższymi osobami. Dochodzi do tego również kwestia intymności, która jest niezwykle istotna. Być może zauważyłaś, że twój partner nie daje ci dużo czułości? Powinna ci się zapalić w głowie czerwona lampka.

Nie słucha cię

Umiejętność słuchania jest bardzo ważna nie tylko w związkach, ale i w każdej innej relacji. Jeśli twój partner nie potrafi lub nie chce cię słuchać, to pojawia się poważny problem. Prowadzi to też do niewłaściwej komunikacji, która jest przecież kluczem w zdrowej relacji. Niesłuchanie oznacza też niezwracanie uwagi na twoje uczucia, brak chęci dowiedzenia się, co u ciebie. Tak nie wygląda miłość.

Nie planuje z tobą nic

Oczywiście, nie trzeba zawsze żyć przyszłością i planami, ale takie rozmowy też są ważne. Szczególnie w parach, które widzą się razem w przyszłości. Planowanie jest naturalne – od krótkich wypadów za miasto, przez wyjazdy na wakacje, po istotniejsze kwestie, jak dom, małżeństwo czy dzieci. Jeśli twój partner nie chce rozmawiać o przyszłości i planować, oznacza to, że tej przyszłości po prostu z tobą nie widzi.

Nie możesz na nim polegać

Jeśli twój partner ciągle cię zawodzi i zwodzi, nie jest to dobry znak. Osoba, której na kimś zależy zawsze będzie starać się być jak najlepszą wersją siebie i pokazać, że się stara. Gdy mężczyzna kocha, zrobi wszystko, żeby zawsze być przy tobie i wspierać cię. Także w tych trudnych chwilach. Jeśli nie odczuwasz tego wsparcia, nie można mówić o prawdziwej miłości.

Nie stawia cię na pierwszym miejscu

Gdy wchodzimy w związek, nasze priorytety trochę się zmieniają (a przynajmniej powinny). To naturalne, że nasza ukochana osoba momentalnie staje się dla nas najważniejsza. Jest na pierwszym miejscu. Jeśli odczuwasz brak zainteresowania ze strony twojego partnera lub że zawsze ma coś lepszego do roboty niż spędzanie czasu z tobą, to najprawdopodobniej po prostu nie jesteś dla niego na tyle ważna. A to nie może łączyć się z miłością.

Nie dzieli się z tobą swoimi uczuciami

Faceci z reguły mniej mówią o swoich emocjach i uczuciach, ale gdy są w związku, to powinno być dla nich bardziej naturalne. W końcu relację romantyczną tworzy się z osobą, której można powiedzieć wszystko. Jeśli twój partner nie chce ci mówić, co czuje, nie zwierza ci się lub nawet nie jest chętny opowiedzieć ci, jak minął mu dzień, to nie chce, żebyś była częścią jego życia. A to niestety może wiązać się z tym, że cię nie kocha.

Zobacz także: