Początki związku to zazwyczaj wspaniały czas pełen euforii, entuzjazmu i namiętności. Dopiero poznajemy się z daną osobą, nie kłócimy się i wszystko wydaje się idealne. Często zakładamy różowe okulary, przez które nie widzimy, jak dana relacja wygląda naprawdę. I niestety w większości przypadków źle się to kończy. Być może jesteś właśnie w tej sytuacji – poznałaś faceta i chcesz sprawdzić czy aby na pewno wszystko jest dobrze. A może coś przeczuwasz? Oto 6 sygnałów ostrzegawczych, na które powinnaś zwrócić uwagę. Jeśli je zauważasz, nie wchodź w ten związek.

Ukrywa coś

Trudno jest wykryć, że mężczyzna coś ukrywa. W końcu dopiero co się poznaliście i nic o sobie nie wiecie. Jednak po kilku randkach jesteś już w stanie zauważyć pewne czerwone flagi w jego zachowaniu i to, że on może jednak coś ukrywać, nie mówi ci wszystkiego. Być może jest tajemniczy, nie chce żebyś trzymała jego telefon, unika pewnych tematów itd. Nie warto angażować się w coś takiego. Wszystkie karty powinny zostać wyłożone na stół. W końcu chodzi o spędzenie z daną osobą życia.

Myśli w radykalny sposób

Jego poglądy są niezwykle radykalne. Do tego nie ma chęci wysłuchania drugiej strony. Gdy coś jest niezgodne z jego myśleniem – odrzuca to. Nie jest otwarty na słuchanie, rozmowę i zmianę. Do niczego nie da się go przekonać. To ogromny red flag. Jeśli mężczyzna, z którym się spotykasz ma „zamkniętą głowę”, to nie ma co kontynuować takiej relacji. Oznacza to, że nie będzie skłonny do kompromisów w każdej kwestii. A właśnie między innymi na kompromisach opiera się związek.

Jest od czegoś uzależniony

Oczywiście uzależnienie nie jest powodem do zakończenia związku lub niewchodzenia w niego. Jednak, jeśli mężczyzna nie chce z tym walczyć, nie chce zacząć działać, to nie ma innego wyjścia, jak go z tym zostawić. Osoba, która nie chce pomocy, nie otrzyma jej. Jeśli podjęłaś wiele prób, rozmów i namów, a on nadal nie widzi problemu, to znak, że nie warto dalej się angażować.

Krytykuje

Od krytyki do kontroli i manipulacji jeden krok. Nie chodzi nam o konstruktywną krytykę, a o hejt, ciągłe poniżanie i umniejszanie. To zwykły brak szacunku. Mężczyzna może być taki w stosunku do ciebie, ale także i do innych osób, na przykład kelnerów, sprzedawców w sklepie, kurierów itd. Nawet z pozoru niewinne uwagi są niezwykle szkodliwe. Strzeż się takich facetów.

Jest chorobliwie zazdrosny        

Zazdrość w związku jest normalna, jeśli nie jest chorobliwa i nieuzasadniona. Dopiero się poznajecie, nawet nie jesteście jeszcze razem, a on już jest zazdrosny? To nie wróży dobrze. Bo skoro ma problemy z zaufaniem na początku waszej relacji, kiedy nie jesteście zobowiązani, to co będzie później? Uciekaj!

Czujesz, że nie możesz przy nim być sobą

Osoba, z którą chcesz spędzić resztę życia powinna dawać ci poczucie bezpieczeństwa. Powinnaś się czuć przy niej dobrze, swobodnie i przede wszystkim – być sobą. Jeśli widzisz, że twój potencjalny partner ocenia cię, krytykuje lub komentuje twoje zachowanie, to nie jest to dobry znak. Być może boisz mu się zwierzać, nie mówisz mu wszystkiego z powodu lęku przed oceną? Tak nie powinno to wyglądać.

Zobacz także: