Ubrania dopasowane do typu figury, urody lub koloru włosów w dzisiejszych czasach stają się coraz mniej popularne. Niemal każdy zdaje sobie sprawę z tego, że to moda jest dla niego, a nie na odwrót. Dzięki temu kompletowanie stylizacji zyskuje więcej luzu i w coraz większej liczbie przypadków jest przede wszystkim pretekstem do świetnej zabawy. Nie oznacza to jednak, że tematy ze wskazówkami w ogóle nie mają racji bytu. Po prostu warto korzystać z nich na własnych zasadach i stawiać na to, co przede wszystkim trafia w nasz gust. Dzięki temu zyskamy najwięcej zadowolenia z wybieranych stylizacji. Dziś skupiamy się na temacie 7 kolorów dla blondynki. Paleta, która może podkreślić chłodne i ciepłe tony takich włosów, jest na tyle różnorodna, że zwraca uwagę przede wszystkim na jedną kwestię – we wszystkim możemy wyglądać pięknie.

Kolory dla blondynek – zielony

Za sprawą domu mody Bottega Veneta i jasno łączącego się z nią odcienia zielonego koloru pod nazwą „Bottega Green” w ostatnich sezonach często widzimy stylizacje przywołujące na myśl świeżą trawę. Ten przyjemny dla oka akcent pojawia się nie tylko w kolekcjach tej cenionej marki. Niemal w każdej sieciówce trafimy na zielone ubrania i dodatki, które są jedną z propozycji dla blondynek. Dodatkowo na tym jednym odcieniu wybór się nie kończy. Przyjęło się, że raczej ciemniejsze i szlachetne zielenie świetnie pasują zwłaszcza popielatym blondynkom. W tej roli sprawdzi się szmaragd, malachit, butelkowa zieleń lub nawet ponadczasowy kolor khaki. Jasne wersje też nie są wykluczone.

Fot. Getty Images

 

Kolory dla blondynek – różowy

Stereotypowe podejście do blondynek, które nosiły róż od stóp do głów pozostawimy jedynie scenarzystom filmów z przymrużeniem oka, takim jak np. „Legalna blondynka”. Odchodząc jednak od krzywdzącego schematu warto zwrócić uwagę, że jasny kolor włosów świetnie współgra zarówno z pudrowym różem, jak i ciemną fuksją. Wielokrotnie udowadniało to wiele znanych blondynek. Za przykład mogą posłużyć stylizacje Blake Lively, Anya Taylor-Joy, a także Margot Robbie, którą wkrótce zobaczymy w roli Barbie po prawdziwej transformacji.

Fot. Getty Images

Kolory dla blondynek – czerwony

Pomimo że przyjęło się, że czerwień to idealny kolor dla brunetek, to blond włosy współgrają z nią równie pięknie. Idealnym przykładem mogą być wszystkie złotowłose gwiazdy, które sięgają po szminkę w ognistym odcieniu. Kolory dla blondynek mogą zatem zaskakiwać. Inspiracji w tym temacie można szukać u Nicole Kidman, Margot Robbie, Taylor Swift, Jennifer Lawrence i wielu innych. Ta prawidłowość sprawdza się nie tylko w przypadku makijażu.

Zobacz także:

Czerwone stylizacje także mogą stać się pięknym tłem dla blond fryzury.

Fot. Getty Images

Kolory dla blondynek – złoty

W ostatnich sezonach lubimy total looki. Monochromatyczne stylizacje po prostu dobrze wyglądają za każdym razem, a za sprawą ujednoliconej kolorystyki pozwalają na większe pole manewru w przypadku materiałów, faktur i samych fasonów. Skoro dobieramy pasujące do siebie ubrania i dodatki, to możemy włączyć jeszcze trzeci element. Kolor włosów może być jednym z charakterystycznych elementów takiego spójnego zestawu. Z tego powodu nie dziwi nas obecność jednego z metalicznych odcieni. Złoto dla złotowłosej wydaje się być strzałem w 10.

Fot. Getty Images

Kolory dla blondynek – żółty

Skoro byliśmy już przy złotym kolorze to mamy jeszcze podobną propozycję, ale bez metalicznego wykończenia. Odcienie żółtego także świetnie współgrają z blondem. Jeżeli zatem chcesz postawić na spójność i połączyć kolor włosów z kolorem ubrań i dodatków to jest to jedna z najlepszych opcji. Zwłaszcza w sezonie, w którym króluje masło, popcorn, biała czekolada i inne odcienie jasnożółtego, zajdziesz wiele ciekawych modeli, które oczywiście sprawdzą się nie tylko teraz, ale także w kolejnych latach.

Fot. Getty Images

Kolory dla blondynek – czarny

Skoro podeszliśmy do doboru kolorów na zasadzie podobieństwa, to warto też zaznaczyć, że można je ciekawie łączyć zestawiając ze sobą przeciwieństwa. Blondynki mogą w tym celu sięgnąć po nieśmiertelną czerń. Mała czarna, garnitur lub nawet dres – każdy z takich zestawów sprawdzi się idealnie. Jest to ponadczasowa i uniwersalna opcja. Zasada „black is the new black” w tym przypadku sprawdza się idealnie.

Fot. Getty Images

Kolory dla blondynek – pomarańczowy

Orange Is the New Black” to przede wszystkim popularny serial, który wziął swoją nazwę od koloru więziennych uniformów. Może to także być też jeden z trendów w modzie. Pomarańczowy w ostatnich sezonach pojawia się wyjątkowo często, więc nie ma problemu ze znalezieniem pięknych ubrań i dodatków w jego optymistycznych odcieniach. Jeżeli chcesz postawić na kolor, który jest automatycznym zastrzykiem energii, to nie mogłaś lepiej trafić. Pasuje świetnie do włosów blond i nie tylko.

Fot. Getty Images

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.