Jak zatrzymać przy sobie mężczyznę?

Aby związek się udał, muszą pracować na niego dwie osoby. W tym artykule przedstawiamy 7 sposobów na to, jak zatrzymać przy sobie mężczyznę. Nie oznacza to jednak, że to tylko kobieta ma się starać i nie jest to gwarancją udanego związku. Jeśli facet nie włoży też swojej pracy, to nic z tego nie będzie. Tym razem, jednak, skupiamy się na tym, co kobieta powinna zrobić, aby jej partner czuł się z nią dobrze i komfortowo.

Nie wahaj się prosić o pomoc

Mężczyźni uwielbiają, gdy mogą się wykazać lub pomóc. Dlatego właśnie, jeśli coś cię trapi lub nie radzisz sobie z jakimś problemem, nie bój się poprosić swojego partnera o pomoc. On z pewnością będzie szczęśliwy, że to właśnie jego wybrałaś. Dodatkowo będzie mógł wykazać się, pokazać swoją siłę czy inteligencję. Faceci to uwielbiają.

Doceniaj go

Każdy (nie tylko w związku) potrzebuje docenienia. Jednak mężczyźni uwielbiają to szczególnie. Warto od czasu do czasu powiedzieć partnerowi, że jesteś z niego dumna, kochasz go i jesteś za niego wdzięczna. Dostrzeż jego osiągnięcia. To z pewnością sprawi, że w jego oczach będziesz jeszcze atrakcyjniejsza (i nie mówimy tu wcale o wyglądzie).

Daj mu przestrzeń

Oprócz tego, że jesteście parą, która współegzystuje, to jesteście też dwiema osobnymi jednostkami. Bardzo ważne jest, aby to zapamiętać. Robienie wszystkiego razem i spędzanie ze sobą czasu 24/7 łatwo może przerodzić się w toksyczną relację. Dodatkowo, przestrzeń dla mężczyzn jest jeszcze ważniejsza niż dla kobiet. Lubią czuć, że są wolni. Inaczej uciekają.

Ufaj mu

Zaufanie to również kluczowy element każdej relacji (nie tylko romantycznej). Facet lubi wiedzieć, że mu ufasz. Chce być pewny tego, że, gdy coś powie, ty mu po prostu uwierzysz, nie będziesz snuła domysłów. Staraj się nie być zazdrosna (oczywiście, jeśli twój partner nie daje ci do tego powodu). Zazdrość, szczególnie nieuzasadniona, potrafi zepsuć w związku naprawdę wiele.

Licz się z jego potrzebami

Czasami w związku zdarza się tak, że kobieta przyjmuje rolę matki. Niby pozwala decydować o czymś swojemu partnerowi, ale jest to tylko pozorne. Końcowo, to i tak ona podejmie decyzję. Mężczyźni tego nienawidzą, uważają, że ich męskość na tym cierpi. Warto w związku podejmować wspólne decyzje (szczególnie jeśli są duże i znaczące), a jeśli chodzi o te mniejsze, na przykład, gdzie iść na kolację – decydujcie na zmianę lub starajcie się dojść do kompromisu.

Dodatkowo, jeśli twój partner ci o czymś mówi lub komunikuje swoje potrzeby, powinnaś go wysłuchać. Mężczyźni wcale nieczęsto mówią o swoich uczuciach, dlatego warto to docenić.

Zobacz także:

Mów mu, co cię uszczęśliwia

Jeśli mężczyzna kocha kobietę, to będzie chciał robić wszystko, żeby była szczęśliwa. Sam będzie w siódmym niebie, jeśli będziesz komunikowała mu to, co sprawia, że się uśmiechasz, co dodaje ci motywacji do działania itd. Twój partner będzie się w tobie zakochiwał na nowo za każdym razem, jak z pasją opowiesz mu o czymś, co sprawia ci radość.

Ponadto, warto mu też po prostu mówić, czego oczekujesz. Również od niego. Często wydaje nam się, że mężczyźni wszystko wiedzą lub się domyślają. A to nieprawda. Warto im czasem po prostu pomóc. I nie ma prostszego sposobu niż komunikacja.

Poświęcaj mu czas

Ten punkt może wydawać się oczywisty. W końcu, gdy jest się w związku, spędza się czas z drugą osobą. Jednak chodzi tutaj o coś więcej. Chodzi o ten wartościowy czas oraz o balans pomiędzy byciem razem a dawaniem sobie przestrzeni. W relacji nie możecie spotykać się tylko wieczorami, w domu po pracy i przy porannym, szybkim śniadaniu na stojąco. Wychodźcie na randki, spacery, do kina, prowadźcie ze sobą długie i wartościowe rozmowy. To, nie dość, że wzmocni wasz związek, to jeszcze sprawi, że twój partner zauważy, że ci zależy i się starasz.