AKTUALIZACJA: TVN wydał oświadczenie w sprawie Jungkooka!

Treść oświadczenia:

„Oświadczenie TVN i Discovery

TVN i Discovery przepraszają Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków i fanów zespołu BTS oraz K-popu, a także wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w „Dzień Dobry TVN” w dniu 28 stycznia br. oraz zachowanie prowadzących to wydanie programu. Wydźwięk audycji był całkowicie niezgodny z wartościami, które wyznajemy jako firma.

Dlatego rozpoczęliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości.”

Ranking 100 najprzystojniejszych mężczyzn na świecie – prowadzący Dzień dobry TVN oceniają urodę Jungkooka i innych gwiazdorów

Program Dzień dobry TVN przechodzi poważny kryzys wizerunkowy. W ogniu krytyki znalazł się niedawno Filip Chajzer, który udawał na wizji atak paniki. O całej sprawie zrobiło się naprawdę głośno – widzowie byli oburzeni. Co więcej, domagali się usunięcia prezentera z programu. Niestety, stacja nie zareagowała. Wczoraj prowadzący DDTVN zaliczyli kolejną – poważną wpadkę. Anna Kalczyńska, Andrzej Sołtysik zostali oskarżeni o rasizm i ksenofobię. Krytyka dotknęła również Adama Federa – reportera, który przeprowadzając sondę uliczną, wykazał się ogromnym nie profesjonalizmem, brakiem merytoryki oraz absolutnym nieprzygotowaniem. O co dokładnie chodzi?

TC Candler po raz kolejny opublikował ranking 100 najprzystojniejszych mężczyzn na świecie. Wśród nich znaleźli się popularni aktorzy, muzycy, modele, jak również gwiazdy internetu. Twórcy rankingu uznali, że najprzystojniejszym mężczyzną na świecie jest Jungkook – południowokoreański wokalista, członek uwielbianej przez miliony grupy BTS. Drugie miejsce należy do szwedzkiego youtubera – Felixa Kjellberga. Natomiast na trzecim miejscu w rankingu 100 najprzystojniejszych facetów na świecie znalazł się Shawn Mendes. Prowadzący Dzień dobry TVN postanowili skomentować wybór TC Candler i ocenić urodę mężczyzn wyróżnionych w prestiżowym rankingu. Anna Kalczyńska przyznała, że widzów, którzy spodziewają się Brada Pitta lub George’a Clooneya w czołówce, może czekać spora niespodzianka. Chwilę później Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik wyśmiali Jungkooka, czyli najprzystojniejszego mężczyznę na świecie według TC Candler. No więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym…no niespecjalnie bardzo męska, prawda? – powiedziała prowadząca Dzień dobry TVN. Chłopięca zdecydowanie, niemal dziecięca. Taki Mały Książę troszkę. Może to o to chodzi? I mnóstwo kolczyków… – dodał Andrzej Sołtysik. Prezenterzy nie kryli swojego rozczarowania. Anna Kalczyńska skrytykowała również fakt, że Jungkook farbuje włosy. Serio?

BTS - co znaczy nazwa zespołu, na punkcie którego oszalały nie tylko Koreanki >>>

Zobacz także:

Po tym niefortunnym wprowadzeniu przyszedł czas na materiał autorstwa Adama Federa. Reporter DDTVN przeprowadził sondę uliczną, w której prosił przypadkowych ludzi o ocenę urody popularnego Azjaty. Klienci targowiska, na którym zostało przeprowadzanie badanie opinii publicznej, mieli również powiedzieć, co sądzą o tym, że Jungkook został uznany za najprzystojniejszego mężczyznę na świecie. Adam Feder wykazał się jednak totalnym nie profesjonalizmem. O co chodzi? Wysłannik Dzień dobry TVN nie pokazywał przechodniom zdjęcia Jungkooka, ale… innego członka grupy BTS – Hoseoka

Jak zareagowali ankietowani? Starsza kobieta, która wzięła udział w sondzie ulicznej, była zaskoczona takim wyborem TC Candler. Zauważyła, że Hoseok nosi kolczyki. Następnie dodała, że jej krowa też ma w uchu kolczyk. Facet to musi być facet, a kobieta to kobieta. A tutaj nie wiadomo jak to jest – stwierdził jeden z ankietowanych. Zniewieściały, nie wiem, małolat. No błagam, no nie – skomentowała klientka targowiska.

Widzowie Dzień dobry TVN są oburzeni. Oskarżają prowadzących o rasizm, ksenofobię, a także brak przygotowania. To było totalnie nieprofesjonalnie i rasistowskie. Nie wiem jaki był cel tych obraźliwych komentarzy ale pokazaliście tylko jaki TVN jest zacofany i to jak nie szanuje innych kultur. Wstyd, po prostu wstyd... – komentują widzowie na Instagramie. Zastanówcie się nad tym co robicie... – to tylko część niepochlebnych komentarzy. Fani Jungkooka domagają się przeprosin. Czy stacja zareaguje?

[QUIZ] Który chłopak z BTS najbardziej do ciebie pasuje? >>>